Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany?

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 luty 2013 - 17:44

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? Rozglądam się ostatnio za jakimś większym ciągnikiem w niewielkiej cenie. Obowiązkowo z napedem, ( w przyszłości planowane jest dołożenie tura ) Natrafiłem na ofertę Renaulta jednak nie wiem czy warto porywać sie na taki egzeplarz. : http://otomoto.pl/re...-4-A264524.html . Powiedzcie mi co o nim myślicie, jak z częściami do renówek, jaka awaryjność i ogólnie czy warto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:26

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? powiem tak dorzuć 5-10 tys i kup coś nowszego tym bardziej że ma być to główny traktor
choć sam nieraz myślę o takim starszym i tańszym ale jako drugi zamiast 60-tki
silnik ten sam co w nowszych żółtych skrzynia podobna itd

#3 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 25 luty 2013 - 18:40

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? nie widziałe jescze takiego modelu .... filtry napewno dostaniesz gożej z resztą ... w internecie też nie maza dużo info na jego temat więc zbyt ciekawy nie jest :P ja tobie odradzam lecz wiadomo to jest tylko moje zdanie ..... kup coś polskiego zetora badz ursusa a dłużej ći wytrzyma niż inne ..... ten ryk silnika w polskich ......!!!!! mmmm

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#4 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:45

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? Też znalazłem mało informacji na temat tego modelu. Nie chce pózniej kombinować z kupowaniem części itp. Może lepiej bedzie kupić dobrą 385 ale z napedem. Częsci dużo, a i mocy dość. ? No chyba że jakiś zetorek mi wpadnie w międzyczasie.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2013 - 18:48

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? Tak tylko jak pojeździ tą Renówką to do Ursusa po prostu nie będzie się chciał przesiąść..

#6 Share tomaszek_135

tomaszek_135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:59

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? Oczywiście że komfort jest nieporównywalny, cena jest podobna jednak boje się że jeśli coś się stanie to bedę jeździł miesiąc za jakąś częścią a praca bedzie stała. 80-tka też nie byłaby zła. przynajmniej jak na moje gospodarstwo i czas jaki spedzam " za kółkiem"

#7 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 25 luty 2013 - 19:10

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? a co ta renówka ma takiegi idealnego? wszystko mechaniczne napęd 4x4 pneumatyka hamulców .... ursusy też to maja dodatkowo siedzenie pneumatyczne fakt jeżdzić bedzie się dobrze hmmm ale jak padnie coś a kiedyś napewno to się stanie to już nie będzietak miło ściągać części z za granicy w dwukrotnie badz trzy drożej niż jechać do sklepu i kupić odrazu dla ursusa ......

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#8 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 25 luty 2013 - 19:17

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? ursusy sa nawet dobre ale mam 3p i skrzyni co dwa lata cos się pierdzieli może dla tego że dużo częsci jest z tkz rzemiosła ja proponuje jd renault czy masseya ale nie kupuj takich starych przynajmniej 85-86.

#9 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 25 luty 2013 - 22:18

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? Dobry wybór u nas kupił gościu jesienią 981 i chwali sobie że małe spalanie i nie chce słyszeć o ursusie czy zetorze. Z częściami się nie martw mamy XXI wiek i wszystko da się kupić nie tak jak w latach 80-tych. Każdy dealer Claasa ma części do Reni na zamówienie 1-3 dni i to są twarde traktory i miesiąc temu ja kupiłem 110.54 i znajomy kupił 751.4s. Ja osobiście polecam u nas jest kilka Reni i dostają po d*p.. i każdy z nich zadowolony i nie porównujmy do 385 :) Bo renia 75 koni przeciąga na betonie każdą 914 :) A to za to że ursusy itp mają moc liczoną na silniku a zachodnie sprzęciory na uciągu i ja swoją 100 konną mogę z przyjemnością przeciągnąć ursusa 12 :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#10 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 26 luty 2013 - 11:04

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? poszukaj cos bardziej popularnego, np 851.4 http://allegro.pl/re...3042089141.html http://allegro.pl/re...3044822273.html
no chyba ze ma to byc jednak 6cyl.
ze starszych jeszcze 1181. 4 a troche nowsza 113.14
@zetor3011 nalezy zaznaczyc ze renie maja lekki tyl, w ursusie jet kilka kilo na kolach a jednak nie daje rady

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 123p

123p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 26 luty 2013 - 11:27

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? a z częściami do silników mwm nie ma najmiejszczego problemu. silniki proste w konstrukcji że można samemu rozbierać :)

#12 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:45

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany?

ten ryk silnika w polskich ......!!!!! mmmm

To chyba kolega nie słyszał silnika MWM 6cyl. Piękny dźwięk. Czułe na gaz i wspaniale wkręcają się na obroty.
Ostatnio znajomy bardzo podobnego sprowadził. Poprawiałem instalacje w nim. Był troszkę w gorszym stanie wizualnym, ale piękna maszyna.
Dołożyć 5-10tyś.zł. łatwo powiedzieć. A za co kupić maszyny do niego? Będzie ganiał z pługiem od C-360?

Myślę że z częściami nie będzie takiego problemu. Musiał by być i przy nowszych Renówkach a nie ma.
Uważam, że wart uwagi, ale decyzja należy do Ciebie.

#13 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 26 luty 2013 - 13:00

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? A co to za skrót MWM ?

pozdrawiam !

#14 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 luty 2013 - 13:37

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? co za skrót to nie wiem dokładnie, ale oznacza że silnik jest Fendta ;) i zgadzam się pięknie pracuje ... śmiem twierdzić że ładniej od polskich 6... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 26 luty 2013 - 13:58

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? Motoren Werke Mannheim
czyli w tlumaczeniu na nasz zaklad/fabryka silnikowy/a w Manhaim
@FINN nie ze silnik Fendt'a, choc wiele osob uzywa takiego skrotu, ale jesli juz byc poprawnym to silnik jak w starszych Fendt'ach, obecnie jak sie nie myle produkowane pod marka DF
dzwiek 6 piekny, szczegolnie na poziomym tlumiku

Polska B

#16 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 26 luty 2013 - 14:00

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? MWM-Motoren Werke Mannheim
to nie jest silnik Fendt-a, MWM produkował silniki dla Fendt-a i Renault

#17 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 luty 2013 - 14:06

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? TYLKO NIE URSUS I ZETOR kup renie i nie myśl o ursusach i zetach ja też miałem taki sam problem 3 lata temu dziś mam 110 i bym nie zamienił za takiego ursusa i zeta co jest wart i 60-70 tys pln
kolega też sprzedał swojego 1614 i kupił renię i dziś by nie wrócił do niego za dopłatą
a części do niego kupisz nie martw się
mój kolega mówi tak że części są 5-8 x droższe ale 10-12 x więcej wytrzymują

#18 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 26 luty 2013 - 14:38

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? zamo to ze silnik kreci 20 tys. godzin (nie mylic z mth, jak to w ursusie) o czyms siwadczy
czesci moze i drozsze, ale remontow nie robisz przez kilka badz kilkanascie lat

Polska B

#19 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 26 luty 2013 - 14:41

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? te silniki MWM sąmontowane w fendach reniach i DF?

pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 26 luty 2013 - 15:55

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany? W DF nie :) Zajebi... traktory ! U nas w kiszonkach latają tylko Renatki i Fendty ze względu na ekonomikę :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...