Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tuleje cylindrowe w John Deere

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piterson5023

piterson5023

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2013 - 17:26

Tuleje cylindrowe w John Deere Witam! Mam pytatnie odnośnie silników John Deere. Ostatnio dowiedziałem się od pewnej osoby (podobno, która zna się na technice rolniczej), że niektóre modele John Deere w budowie silnika nie posiadają tuleji cylindrowych. Czy jest to wogóle możliwe???

POZDRAWIAM!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tuleje cylindrowe w John Deere Dzisiaj, 18:28
  •  

#2 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:23

Tuleje cylindrowe w John Deere Z tego co wiem to raczej niemożliwe gdyż tuleja z czasem się zużywa i trzeba ją wymienić gdyby silnik nie miał tulei to koszt wymiany bloku był by zbyt duży, kto wie czy by się w ogóle opłacało robić remont ze względu na cenę bloku. I jeszcze jedno tuleje dzielą się na mokre i suche. Tuleje mokrą otacza woda natomiast w tulei suchej nie otacza woda i wygląda jak by stanowiła całość z blokiem silnika.

#3 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:27

Tuleje cylindrowe w John Deere No a szlifowaniu bloku to nie słyszeliście

#4 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:45

Tuleje cylindrowe w John Deere Z tego co mi wiadomo o silnikach ogolnie :mellow: to starsze kostrukcje silników nie miały wymiennych tuleji tylko przy duzym zuzyciu gładzi cylindrowych były one szlifowane na wiekszy rozmiar tzw wymiar naprawczy gdzie były montowane wieksze tłoki pierscienie.... w nowszych kostrukcjach sa wymienne co jest praktyczniejsze i nie wymaga naprawy w specjalistycznych warsztatach z uzyciem maszyn do tego typu obrubki tylko mozna to zrobic we własnym garazu :D

#5 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 25 luty 2013 - 19:18

Tuleje cylindrowe w John Deere Niewiem jak John Deere ale case i new hollandy nie mają tuleji (serie jx i td reszte to niewiem)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share piterson5023

piterson5023

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 luty 2013 - 15:16

Tuleje cylindrowe w John Deere Dziękuje za odpowiedzi. :)
Mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem również, że łożyska stosowane w maszynach John Deere są dość nietypowe i trzeba kupować tylko orginalne, które są dość drogie. Czy to prawda??

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:03

Tuleje cylindrowe w John Deere Ta opinia dotyczy najczęściej pras zwijających, wiem że w pasówkach JD są stosowanie łożyska gdzie od wewnątrz łożysko ma kształt sześciokąta, przez to jest nie typowe i należy kupować oryginały.

#8 Share piterson5023

piterson5023

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:21

Tuleje cylindrowe w John Deere Rozumiem. Czy to oznacza ze sa one bardziej wytrzymale na obciazenia i ich zywotnosc jest dluzsza w porownaniu do innych lozysk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 luty 2013 - 15:00

Tuleje cylindrowe w John Deere To znaczy, że mają nietypowy kształt. Produkowane na specjalne zamówienie firmy i tylko dla nich. Więc kupisz tylko oryginalne łożyska.
A wytrzymałość łożysk, jak to łożyska dobrych firm wytrzymują dużo. Tylko czasem się przepłaca za nazwę firmy.

Dodaj odpowiedź