Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łożysko oporowe Ursus 1014

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grodzioman

grodzioman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 październik 2010 - 11:32

Łożysko oporowe Ursus 1014

na słoneczku

Jeżeli słoneczko jest za mocno wytarte to możesz mieć taki problem. Ale mam dużo ciągników tych serii od c-385 do 1614 i pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łożysko oporowe Ursus 1014 Dzisiaj, 07:05
  •  

#22 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 październik 2010 - 15:13

Łożysko oporowe Ursus 1014 Może tulej na której zamontowane jest łożysko jest krzywo wytoczona i łożysko krzywo przylega do słoneczka albo nie trafia na środek słoneczka tylko trochę w bok. U mnie też z tym problemów nie ma.

#23 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 12:13

Łożysko oporowe Ursus 1014 Kolego sprawdź czy na tej wajsze od pedału sprzęgła nie ma takiej dodatkowej sprężyny. Tam jest taka dziurka i niektórych to myli i tam montują sprężynę! U mnie było to samo! Dopiero majster zobaczył, że tej sprężyny nie ma prawa tam być bo gdy tam jest to powoduje ciągłe przyleganie łożyska oporowego do słoneczka, przez co bardzo szybko się ono zużywa, bo jak wiadomo nie jest przystosowane do pracy ciągłej. Wywal tą sprężynę! Druga sprawa to może być pęknięta któraś ze sprężynek odciągających łożysko od słoneczka (Jak odjedziesz silnikiem to zauważysz to na tej tulei gdzie chodzi łożysko.) Tam są 2 i nieraz jedna lubi pękać. Trzecia sprawa to są różne typy widełek jedne są dłuższe, drugie krótsze... Możesz spróbować też z tym pokombinować!

#24 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 20:56

Łożysko oporowe Ursus 1014 Odnośnie sprężynek u nas jak rozebraliśmy to po sprężynkach nie było znaku, a z łożyskiem nic złego się nie działo (moim zdaniem może troszkę hałasować bez tych sprężynek , ale przypadki są różne).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#25 Share ppoki

ppoki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 luty 2013 - 22:17

Łożysko oporowe Ursus 1014 Witam, poszukałem trochę na forum, ale nic o tym nie znalazłem(być może słabo szukałem), a mianowicie w Ursusie 1014 kręci mi się cały czas łożysko oporowe, tj. nawet gdy sprzęgło nie jest wciśnięte. Luzowałem już sprzęgło tą rzymską śrubą, ale to nic nie dało, luz na pedale był taki że dopiero z 5 cm przed końcem sprzęgło zaczęło się wciskać. Dodam, że gdy silnik jest zgaszony, łożyskiem mogę bez problemu kręcić i o nic ono nie ociera, ale gdy opale silnik kręci się, a po przytrzymaniu zatrzymuje się, ale słychać dźwięk, jakby coś o nie tarło i je napędzało. Biegi wchodzą mi bez problemu. Mam nadzieję, że wyraziłem, się wystarczająco jasno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share stajniaomega

stajniaomega

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 luty 2013 - 09:28

Łożysko oporowe Ursus 1014 posmaruj je, być może jest suche i kreci się całe,

#27 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 25 luty 2013 - 10:17

Łożysko oporowe Ursus 1014 heh posmarować ? he :D masz napewno łapki od sprzęgła zle wyregulowane może nawet jedna się rozkręciła dlatego nie wyegulujesz inaczej niż dobrać sie do sprzęgła i sprawdzić łapki ..... odrażu zobaczysz jak w sprzęgle wygląda :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#28 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 luty 2013 - 17:46

Łożysko oporowe Ursus 1014 Są łożyska oporowe które się smaruje..olej się do nich wlewa...Zależy.....może już siadać powoli.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#29 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 25 luty 2013 - 18:28

Łożysko oporowe Ursus 1014 ak są ale bez smarowania zatarło by się prędzej i kręcic by się nie chciało a utor mówi że kręci się cały czas.....

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share ppoki

ppoki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:32

Łożysko oporowe Ursus 1014 No właśnie kręci się leciutko, bez żadnych oporów, dodam, że w lato pękła mi śruba trzymająca łapke, ale wymiana obyla się bez rozpoławiania. I właśnie wydaje mi się, że to po tym incydencie zaczęło się krecić cały czas, wcześniej stało.