Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin349

Ładowarka teleskopowa 30-45tys

Polecane posty

Marcin349    26

Chciałbym się dowiedzieć czy warto kupować takie starsze sprzęty? Ja szukałem to znalazłem np. monitou 626, moim wymaganiem jest żeby była na 4 równych kołach, nie za duża np. z serii 800 to już duża, ale znowu nie za mała żeby z balem majdało, do tego no nie chciałbym żeby była strasznie zniszczona bo wiecie niby od tego nie zależy jazda ale zawsze to świadczy o poszanowaniu. No u mnie no to na razie ładowarka nie jest aż strasznie potrzebna, ale myślałem żeby sprzedam mf i kupić właśnie ładowarkę i ciągnik 60-80km 4x4 jakiś tani i prosty. Bo u mnie w sianokiszonce to przerąbana sprawa tylko 2 traktory, nawet uprościłem sobie że owijam na polu i tam bale składuję ale ciężko się wyrobić np. z działką 3ha w 2,3 kawałkach w jeden dzień bo start 8 rano po oporządzeniu bydła i rano koszę, grabię, prasuję owijam żeby się wyrobić. Więc tak to bym miał tak że jednym baluję, drugim owijam a ładowarką wożę. Dodatkowo by się u mnie sprawdziła w ładowaniu obornika na razie około 150-200t ale z czasem to się powiększy a dochodzi do tego wszystkiego czas bo tata pracuje a ja na razie prawka nie mam i uczę się w szkole to też szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dext    0

manitou 626 myślę że się opłaca mnie też na nową nie stać a jako firma to dobra jest na pewno ją dobrze bedziesz wykorzystywał nie tylko do obory ale do innych prac taka ładowarka dobra jest według mnie

myślę że znajdziesz w tej cenie coś dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

A nie myślałeś o JCB, która jest bardziej popularna i jest mniejszy problem z częściami i sa tańsze, a do manitou części są drogie, w sumie lepsza jakość, ale przy takich pracach jakie będziesz wykonywał to wystarczy ci JCB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

ja mam manitou 626, maszyna godna polecenia, chodzi bardzo dobrze, zobaczysz ze ladowarka teraz bedziesz prawie wszystko na gospodarstwie robil, tak samo jak u mnie, ja nia zwoze baloty, laduje obornik, przewoze zboze i inne takie rzeczy, no i na drodze to nawet smiga, bo jak mierzyłem to ponad 30km/h jechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam JCB 530b-4 z 1986 i sobie chwale, maszyna b.prosta w naprawie (sam wszystko zrobię) ,tańsze zamienniki części są niemal wszystkie i do tego łatwo dostępne. Oczywiście jak kupiłem to trzeba było niektóre sprawy naprawić co się nie obyło bez kosztów i po roku eksploatacji jeszcze drobne sprawy wyszły ale to są już detale. Jeszcze z poważniejszych spraw to muszę wymienić uszczelnienia wszystkich siłowników (bo się pocą-tłoczyska nie są porysowane więc da się uszczelnić) ale na razie mi się z tym nie śpieszy.

Marcin349 jak umiesz sam naprawić to się nie zastanawiaj tylko kupuj za 40 tyś. to kupisz wcale niezły sprzęt tylko żeby nie był skomplikowany bo się coś popsuje to sam tego nie poprawisz tylko będziesz majstra szukał i mu płacił.

Ja za swoją dałem 17 tyś. i ze 3 na dzień dobry dołożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

Japosiadam ładowarke JCB 520-50 z 1998 roku itez bez zadnych problemow od 4 lat a mam juz ponad 9000 mtg Ładowareczka nie duza , 1,8 na 2,1 czyli wkazdy zakamarek wjade,2 tony udzwigu i 5 metrow podnoszenia w zupełności starcza w moim gospodarswie, w planach jest wymiana na nową wiec jesłi ktos bedzie zainteresowany kupnem pewnej i sprawdzonej ładowarki topolecam właśniemoją :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy ja kupilem w styczniu 535-95 JCB bajka maszynka bardzo prosta i dalem tylko 75tys 2002 rok .mocna i wysoko podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wlazly68
      Planuję zamienić mojego poczciwego zetora7245 z turem na jakąś ładowarkę do 50tyś. W temacie ładowarek teleskopowych jestem raczej zielony. Taka ładowarka musiałaby zwozić okrągłe baloty z pole (chciałbym żeby ona ciągnęła przyczepę), chciałbym podpinać do niej wycinaka do kiszonki stautmann, to byłyby jej najważniejsze zadania . Jaką ładowarkę kupić? Jak wasze ładowarki sprawują się w takich zadaniach? Jaka jest awaryjność używanych ładowarek?
      Z góry dzięki.
    • Przez john56l
      Witam mam pytanie do posiadaczy ładowarek Zettelmeyer 500. Chciał bym się dowiedzieć od czego jest ta dźwignia pod siedzeniem z prawej strony która wychodzi z skrzyni, widać tam ze są 3 położenia lecz nie można jej przesunąć, tak jakby coś blokowało.
    • Przez koyack
      Witam Wszystkich. Moje pytanie kieruje Oczywiście w pierwszej kolejności do użytkowników tej ładowarki. Mianowicie Od niedawna stałem się posiadaczem ładowarki John deere 3420.  Chciał bym poznać wasze opinie na temat tego sprzętu. Na co zwrócić szczególna uwagę. Jakie sa najczęstsze awarie  i gdzie szukać do niej części zarówno silnikowych jak i części kabiny i innych elementów nadwozia. Oraz mam Pytanie czy ktoś z was posiada instrukcje obsługi oraz katalog części do tej maszyny. Z góry dziękuję za zainteresowanie Tematem  
    • Przez rolnik147852
      Witam!

      Interesuje mnie zakup używanej ładowarki manitou. Cena ok 50-60 tyś. Jej głównymi zadaniami byłyby m.in. bele sianokiszonki, transport kukurydzy, załadunek obornika, pomoc przy tartaku itp.

      Chciałbym wiedzieć coś o osprzęcie m.in łyżkokrokodyl,chwytak
    • Przez rafal11195
      Witam wszystkich, mam zamiar zakupić używaną ładowarkę teleskopową. U mnie w gospodarstwie raczej padnie na coś z rodziny Manitou. Jako że ładowarki nie mam, nigdy nią nie pracowałem ani nie jeżdziłem to mam pytanie do wsayzstkich użytkowników.  Powiedzcie mi na co zwrócić uwagę gdy będe ogladał jakieś używki, jakieś częste usterki które można wychwycić okiem, bądź podczas pierwszej krótkiej przejażdzki. Jako operatorzy moze wiecie jak sprawdzić hydrostat i inne układy ( nie mówie o szczelności ukadów). A moze i wiecie o jakichś usterkach które "musza" nastapić przy jakimś poziomie mth.
      Interesują mnie wszystkie informacje, aby później mieć mniejsze koszty napraw, które moge ograniczyć okiem które wie na co zwrócić uwage.
      Pozdrawiam:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj