90daniel

"SKOT" Ciągnig własnej konstrukcji

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
90daniel    15

Sory za błąd w tytule posta.

 

Witam chciałbym coś wam pokazać byłą "zabawkę" w moim gospodarstwie. Byłą bo już poszedł na przetop z powodu dość poważnej awarii przez którą został na to skazany. Między innymi chodzi mi o ciągniczek własnej konstrukcji. Zbudowany na podzespołach Jelcza wozu opancerzonego i kirowa :) Wstawiam link z zdjęciami. Miłego oglądania, na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć :) A wiec pytać jak coś.

 

http://www.fotosik.p...855bf4bffd.html

http://www.fotosik.p...ed75c23776.html

 

http://www.fotosik.p...ef0e005974.html

http://www.fotosik.p...065bcbd3bc.html

Edytowano przez 90daniel
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem - O kur*a!

Naprawdę wykanałeś kawał dobrej roboty, szkoda, że musiałeś go przetopić. Co dokładnie poszło, bo naprawdę bardzo ładnie i estetycznie był wykonany, ale i z tego co wyczytałem to był też bardzo mocny.

A mógłbyś wstawić wyraźniejsze zdjęcie nr.1? Gdyż tam nie mogę się doczytać o czym jest napisane.

Dawno został skazany, bo w tym 2 artykule cany były podawane jeszcze w milionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Kolego Mateusz jak powiększysz to będziesz mógł normalnie przeczytać co i jak.

Co do awarii to poszły krzyżaki od napędu i w tamtych czasach nie było możliwości ich dostania ani dorobienia. Na przetop poszedł w 2001 roku. A pracował u nas 11 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, oki, trochę nie ogarniam tego fotosika, ale już jest git.

Na prawdę Cię podziwiam, zrobić takie coś to jest normalnie, no brak mi słów, nie wiem jak to opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Tylko szkoda że musiał iśc na żylety. Bo była to dobra i oszczędna maszynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noxes    0

Ciągnik był jebitny :) Kiedyś dużo łatwiej bylo coś takiego zbudować. Potrzebne materiały nie jednokrotnie dostawało się od sasiada czy też nabywało się za 0.5l. Teraz heh nawet na złomowisku windują ceny. Głupi przykład niby wszystko po 1.5zł, a jak chcesz coś kupić to cenę ustalaja wyższą niżby wychodziło to z wagi :mellow:

Też mam sama którego koszt budowy na dzień dzisiejszy oscyleje w granicach 5.000zł

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92b6b4927a323ad9.html aktualnie z silnikiem s7 7KM, a ile chętnych miałem na niego co by go sprzedać :)

sory za ot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Pełen podziw i szacunek dla konstruktora :rolleyes: Możesz napisać w jakiej to było gazecie i w którym roku ?




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wlascicielziemski1
      Witam jestem laikiem w sprawach trzody chlewnej. W niedługim czasie chcę zacząć małą przydomową hodowlę około 5sztuk, (może dla niektórych wydać się to śmieszne) ale chciałbym w tym temacie zapytać o wszystko związane z małą przydomową hodowlą tuczników. Czy muszę mieć zarejestrowane gospodarstwo rolne (takie posiadam) ale chodzi mi o kwestie weterynaryjną czy muszę należeć do jakiegoś rejestru hodowców itp? Jak jest z zabijaniem czy można samemu to zrobić i nikt się nie przyczepi? Jaka rasa była by najlepsza dla początkującego taka mało wymagająca. Czy świnie można utrzymać na samym życie i jakie najlepiej kupić (w jakim wieku).
       
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :rolleyes:
      pozdrawiam wlascicielziemski1
    • Przez lambogrand
      witam czy komus z was juz robiono kiedys projekt stalowej konstrukcji dachu na stodole lub oborze interesuje mnie jie taki projekt moze kosztowac na budynek 12 na 22 metry bez zadnych slupow w srodku
    • Przez walus90
      Witam kolegów!
       
      Mam plan wykonać od podstaw z gołej stali wagę inwentarską do ważenia byków do 1000 kg.
      Waga wyglądałaby następująco:
      dolna rama z ceownika (prostokąt 2,3m/1,1m), na niej druga rama (ruchoma) przytwierdzona do niej za pośrednictwem ramion (krótkich 'wachaczy') pochylonych pod tym samym kątem (ok 20 stopni). Owe wachacze byłuby wykonane precyzyjnie z obtoczonych tulejek i sworzni. Wachacze o tym samym nachyleniu i sztywna konstrukcja zapewniałaby dobre ważenie bez względu na to w którym koncie byk nadepnie, czyli jeżeli będzie mały i będzie stał bardziej na tyle to cała waga przysiądzie równomiernie, a nie sam tył. Myślę że wykombinowałem dobrze. czynnikiem ważącym miałby być albo czujnik sensometryczny połączony z przetwornicą i wyświetlaczem (nie znam się na tym za bardzo), gdzie czyjnik byłby umieszczony pod ramą na środku. (cztery czujniki na rogach i bez wachaczy nie wchodzi w grę! za drogie są),
       
      lub druga opcja: drut wyciągnięty do góry i przeciwwaga z odważnikiem przesuwanym po podziałce.
       
      zrobię chyba tą drugą opcje. Skalowanie wagi odbywało by się przy użyciu zważonego zborza lub nawozu (czyli kładę 500 kg nawozu, ustawiam odważnik żeby było równio i zaznaczam na podziałce 500 kg i tak z każdym kilogramem.
      Większy ciężarek na podziałce z dokładnością do 10 kg, a mniejszy do 1 kg.
       
      Myśę że to wykonalne, kwestia tylko tych moich 'wachaczy', czy to dobry pomysł.
       
      Nie wiem jak jest zbudowana mechaniczna waga inwentarska, więc prosiłbym o zdjęcia jej budowy lub opis (w google nie znalazłem).
    • Gość
      Przez Gość
      No właśnie chciałem was powiadomić że na Agritechnice 2013 miała miejsce premiera ciągnika rosyjskiego TERRION o mocy maksymalnej 410 KM. Także Belarus robi bydlę o mocy 355 km w modelu 3552.5. Dlaczego tych belarusów nie sprzedają w Polsce bo na zachód od nas się nie orientuję. Silnik Deutz to i w normach się mieści więc jeśli cena była by konkurencyjna to nie widzę problemu. A myślę że z ciągników które oferowaly moc powyżej 300 km to najgorzej wypadł fendt, bo jako jedyny z dużych ciągników nie osiągnął 400 km.
    • Przez lukasz51195
      Witam, panowie mam do was taką prozbe a mianowicie chce zrobić tura na tył na linkę do c330 i prosił bym was o jakeś wymiary belek, co jest potrzebne... Mam trochę materiału belkę metalową,elektrody i spawarkę a co będzie trzeba to się dokupi... Tur musi w mierę wysoko podnosić,bo będzie mi on służył tylko do obornika ... Może ktoś ma z okolic Kocka,łukowa coś takiego...?? Chodzi mi po głowie coś takiego... http://allegro.pl/ladowacz-tur-na-tyl-ciagnika-nowy-lyzka-i4331540607.html... Myślę że w dobrym dziale a jak nie to przepraszam... Za wszystkie potrzebne informacje Dziękuje...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj