Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn zbożowy Ferguson 835.

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:17

Kombajn zbożowy Ferguson 835. Chcę wiedzieć czy ten kombajn jest awaryjny jak z dostępem do poszczególnych łożysk i części (czy łatwo wymieniać),może ktoś na AF użytkuje taką maszynę proszę o opinie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn zbożowy Ferguson 835. Dzisiaj, 11:48
  •  

#2 Share Lobuz

Lobuz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika, technika i wiele innych

Napisany 05 marzec 2013 - 15:56

Kombajn zbożowy Ferguson 835. Witam, nie użytkuje taki ale jestem po jednym użytkowaniu mf 665a one są bardzo podobne do siebie i ja jestem zadowolony z tego kombajnu. Wiadmo jak każda maszyna ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o dostępność częsci to w tych czasach nie ma raczej większych problemów z częsiami bo wiadaomo zamawiasz i nawet dodomu Ci przywiozą kwestia tylko jak w Twojej okolicy i jak gruby masz portfel, bo wiadomo do Claasa jest dużo lepsza dostępność częsci i dużo więcej zamienników ale pomiędzy ceną kombajnu marki claas i mf o podobnym standardzie też jest kolosalna róznica. W mojej okolicy problemu z częsciami większego nie ma a jeśli chodzi o łożyska to są tam nie które calowe a niektóre metryczne taksamo jest z niektórymi śróbamii mogę powiedziedzieć że przed tamty sezonem chciałem wymienić łożycka chyba na odrzutniku słomy to łożyska te podobno jekieś nie typowe (podobno typowy wytwór MF do kombajnu) za sztuke gość mi powiedział o ile dobrze pamiętam ok 400 zł, no ale coś za coś jeśli chodzi o naprawy to są mechanizmy które żeby się do nich dostać trzeba jak to się mówi "pół kombajnu rozebrać" ale ja tam nie narzekam. Znajomy ma mf 835 juz chyba z 15 lat i też nie narzeka wiadomo coś zawsze trzeba zrobić bo kombajn nie jest nowy ale jeśli trafisz na zadbany egzemplarz to są maszyny mało awaryjne, bardzo wydajne, bardzo ładnie czyszczą ziarno (bynajmniej u mnie i u tego znajomego), jak dla mnie maszyna godna polecenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 17:56

Kombajn zbożowy Ferguson 835. Poszukuję wytrząsaczy do tego modelu (używane),może gdzieś stoi na części.