adekbp

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły

Polecane posty

adekbp    0

Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.

Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Ty sie nie pchaj tam gdze kasa tylko pomyśl co naprawdę lubisz robić , czym , przy czym nie koniecznie z rolnictwem i wtedy zakładaj co chcesz:) twożenie z pasją owocuje dwa razy lepiej :)

Edytowano przez oaxis3333
  • Like 1

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adekbp    0

no właśnie, tylko gdzie pójść, żeby była ta kasa;)? dlatego piszę, może ktoś podrzuci ciekawy pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@oaxis widzę że jesteś młody pasja marzenia twórczość obyś tego nie stracił i robił to co lubisz. Twoje swoje to jedno a życie drugie gość coś chce osiągnąć. Wiesz jak miałem 20 lat myślałem tak jak Ty niestety teraz wiem coś innego czasem trzeba robić (dorabiać) coś innego by móc fajnie żyć albo przynajmniej żyć....

Pasję trzeba było zostawić marzenia a jakże są ale rzeczywistość jest inna. Od razu Ci odpowiadam nie atakuję Ci tylko wydaje mi się to nie za bardzo realne...

Do autora tematu sam musisz wiedzieć czego chcesz kiedyś przejrzałem milion takich tematów sam kilka założyłem i wiem że jak sam sobie nie poradzę to tego typu tematy mi nie pomogą.. Musisz wiedzieć że ludzie którzy się wypowiadają nie często widzą to co Ty dosłownie i w przenośni .... ETC...Daj Ci Boże żebyś dostał jakiś fajny pomysł na "bussines" ale gorzej jak po tym wszystkim będziesz miał większy mętlik...

Gdzie iść po pieniądze do banku ale pewnie masz mało lat żadnego zaplecza więc będzie ciężko, unijne pomoce o ile ruszą to gdzieś w 2014 r więc dopiero wtedy możesz coś skorzystać

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

aster453 Może i jestem młody bynajmiej tak się czuję ale nie zgodzę sie z tobą w żaden sposób !

Znam rolników ktorzy pracują na swoich gospodarstwach z pasją , poprostu cały czas czują wiatr pod skrzydłami i znam też takich którzy robią bo muszą ..... i uwierz mi ze ten który pracuje z pasją posiada dokonale rozwinięte jak i nadal rozwijające się gospodarstwo a ten co pracuje bo chce na tym tylko zarobić to ma tak jak za czasów Pegieeru ..... tysiące klamotów , ludzi i rozpi***ol którego nie widzi ..... a liczy się tylko KASIORA


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Jak agroturystyka nie to może sprzedawanie żywności ekologicznej z certyfikatem tzn. hodujesz sobie kilka kurek i sprzedajesz od nich jajka i mięso, trzymasz kilka królików i sprzedajesz z nich mięso lub sam np. robisz pasztety z tradycją oraz znanym tylko tobie przepisem i zastrzegasz sobie przepis itd. i także sprzedajesz pasztet. Tak samo z innymmi zwierzętami :D, moim zdaniem to ciekawe rozwiązanie na dorobienie sobie paru groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

oaxis daj Ci Boże obyś nigdy nie stracił zapału ani do pracy ani do pasji... Pozdrawiam ...

Niestety ja jestem z tych co widzą że w szklance brakuje połowy wody .... ale cieszy mnie to że są tacy ludzie jak Ty ... to może uratuje ten świat ...

Bo jak widze tą naszą Polskę to coraz bardziej mi sie podoba powiedzenie rzucić bombę zalać zaorać i dopiero na tym siać wtedy cos może z tego będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

aster453 Może i jestem młody bynajmiej tak się czuję ale nie zgodzę sie z tobą w żaden sposób !

Znam rolników ktorzy pracują na swoich gospodarstwach z pasją , poprostu cały czas czują wiatr pod skrzydłami i znam też takich którzy robią bo muszą ..... i uwierz mi ze ten który pracuje z pasją posiada dokonale rozwinięte jak i nadal rozwijające się gospodarstwo a ten co pracuje bo chce na tym tylko zarobić to ma tak jak za czasów Pegieeru ..... tysiące klamotów , ludzi i rozpi***ol którego nie widzi ..... a liczy się tylko KASIORA

 

 

Ale postaw tą osobę która robi bo musi w innym miejscu czy będzie żyła lepiej ??? (robi bo musi do gospodarstwa 20 ha dostał 2 gospodarki z sprzętem w sumie ponad 30 ha dziś już tylko z tych gospodarek zostało ok. 11 ha pozostałe sprzedał i ja tego człowieka nie widzę nigdzie na wygranej pozycji).

 

W pewnym okresie gospodarstwo 50 ha z przewagą gleb II i III klasy ale brak chęci do pracy, może pasji ???


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

nie każdy ma smykałkę do gospodarstwa i wtedy z 30 ha zostaje tak jak mówisz 11ha (zadłużenia , nieumiejętne nawożenie, opryski, chodowla.) bo nigdy się ktoś tym nie interesował i nie siedzi na bieżąco w dziale rolnictwo . w rolnitwie musi być obrót kasą non-stop!

Na gospodarstwuie też często zostają osoby i pchają sie które nie mają pojęcia o tym ani nie interesowały się nigdy co za tym idzie w parze powolne upadanie ....... alkoholizm i nieróbctwo!

 

W pewnym okresie gospodarstwo 50 ha z przewagą gleb II i III klasy ale brak chęci do pracy, może pasji ??? Możesz rozwinąć to pytane ? do czego to się tyczy?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@oaxiss "nie każdy ma smykałkę do gospodarstwa i wtedy z 30 ha zostaje tak jak mówisz 11ha (zadłużenia , nieumiejętne nawożenie, opryski, chodowla.) bo nigdy się ktoś tym nie interesował i nie siedzi na bieżąco w dziale rolnictwo . w rolnitwie musi być obrót kasą non-stop!

Na gospodarstwuie też często zostają osoby i pchają sie które nie mają pojęcia o tym ani nie interesowały się nigdy co za tym idzie w parze powolne upadanie ....... alkoholizm i nieróbctwo!"

 

Wiesz na wsi jest jeszcze cos takiego (może i zabobon ale jednak) dola i niedola i choćbys miał najszczerze chęci jakaś zawiść ludzka jakieś fatum czasem pomór w gospodarstwie podcinają Ci skrzydła i to co sobie zaplanowałeś "h... szczela".

 

Nie wiem skąd pochodzisz i jak zasobny jesteś materialenie ale wydaje mi się że syty nie zrozumie głodnego, w moim regionie nie ma żywcem kawałka ziemi,

ciężko jest ją kupi, być może się mylę ale chyba nigdy zbyt ciężko nie pracowałeś w polu, tzn.... Rano szkoła, po szkole w pole do wieczora przynajmniej ciupka w ręce wieczorem (późnym wieczorem) nauka i do szkoły rano .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

może się mylisz , a może nie nie będe Ci tłumaczyć bo widzę że i tak masz styl reformatora .....

i też z tego co widzę to musiałeś nieżle sie narypać w życiu skoro tak nażekasz ..... jesteś tylko i wyłącznie zdania że na gospodarce trzeba stale tylko tyrać tyrać tyrać i jescze razy 100 tyrać ..... Mylisz się i z góry Cię uprzedzam że twoim podejsciem że trzeba tylko tyrać zapomnieć o rodzinie swiecie , życiu zdrowiu i szczęściu ......to nie jest praca ! to WIĘZIENIE!

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adekbp    0

Panowie wyszła tylko pogawędka, a propozycji jak nie było tak nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

W pewnym okresie gospodarstwo 50 ha z przewagą gleb II i III klasy ale brak chęci do pracy, może pasji ??? Możesz rozwinąć to pytane ? do czego to się tyczy?

 

Było to do tego że gość dostał 30 ha + 20 ha własnej i dziś stoi cienko i jak poprzednik pisał że trzeba mieć pasję a ja mówię że też i chęci do pracy to i pasja się znajdzie.

 

Człowiek nie zawsze w życiu robi to co lubi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
variotta    9

otworz agroturystyke tam pomalu i zobaczysz jak pojdzie z czasem srodki eu i do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

Chyba teraz lepiej już sprawdzają się inwestycje w udziały spółek giełdowych niż w agroturystykę. Ryzyko niepowodzenia to samo, bo tej agroturystyki to już się sporo namnożyło. Wątpię, aby kolejny taki interes miał rację bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

Tematy połączone

 

Witam, zastanawiam sie nad otworzeniem jakiejs dzialalnosci, macie moze jakies pomysly jaka mogłaby byc to dzialalnosc? Moze ktos cos doradzi :rolleyes:

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Biuro księgowo-rachunkowe. Biuro notarialne.Kancelaria adwokacka. Apteka. Import towarów z Chin. Mam wymieniać dalej??? Na tym jest dzisiaj kasa...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jak na wsi to proponuję wróżbiarstwo :) U takiej jednej z sąsiedniej wsi zawsze pełno samochodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

na wsi najlepiej, ale moze byc i w miescie :) wrozka jest nniedaleko, takie glupoty opowiada podobno, ale klientow ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiek93    0

Witam wszystkich. Wpadł mi pomysł na gospodarstwo agroturystyczne w którym będzie można zobaczyć jak wyglądało życie w dawnych czasach obrabianie ziemi cięcie trawy żniwa wykopki oczywiście zwierzęta tez będą . Myślę że dla dzieci z miasta będzie to duża frajda co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Czy Waszym zdaniem warto jest otwierać firme oferującą usługi złotej rączki? Zastanawiam się nad takimi biznesem - czy ma szanse powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0
Napisano (edytowany)

My jako wspólnota korzystamy z usług takiej osoby. Szukaj w ADM-ach, może się uda. Wbrew pozorom ciężko taką osobę znaleźć, tzn. są ale partacze. U nas było robione : zamek domofonu w drzwiach, zamocowanie daszka nad drzwiami, przyklejenie kafelka, wymurowanie kilku cegieł na obudowie okienka piwnicznego itp.

Jeśli chciałbyś poszerzyć swoje uprawnienia, polecam zastanowić się nad szkoleniem kontrolno pomiarowym instalacji elektrycznych:

https://uprawnieniaelektryczne.pl/szkolenie-kontrolno-pomiarowe-instalacji-elektrycznych/

Jak tutaj.

 

Edytowano przez Nikkallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez menos
      chej posiadam zetor proxime 8441 mam taki problem ze jadąc bo nieutwardzonym terenie z obciązeniem zaczyna skakac potroche zaczyna mnie to wkurzac mam obciazniki na przud ale mało mysle dołozyc drugie tyle jak kolega na af w utopionej proximie ale co zrobic z tyłem bo niemam nic te obciązniki zetora to mi sie wydzje mało co ma w ofercie 2 talerze na strone wie ktos ile to wazy moze macie inny sposub dociązenia
    • Przez bakimo
      Witam
      mam pytanie do wszystkich którzy wzieli duży kredyt na rozwój gospodarstwa. Myślę tu o kwocie w okolicach 1mln.
      jak wam się wiedzie? czy nie żałujecie? co byście zrobili inaczej? itp.
      Matematycznie może to i ma uzasadnienie ale jak wiadomo matematyka z rolnictwem nie zawsze idą w parze...
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Proszę o umieszczanie w tym temacie propozycji porad, które zostaną zamieszczone tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/35183-ogolne-porady-dotyczace-instalacji-elektrycznych/
      Po zamieszczeniu propozycji porady, zostanie ona oceniona przez specjalistów, odpowiednio opracowana i umieszczona w w/w temacie. Można również tutaj umieszczać gotowe porady, które po sprawdzeniu również zostaną umieszczone w temacie z poradami. Ma to na celu utrzymanie porządku i przejrzystości w temacie, a co za tym idzie łatwości znalezienia potrzebnych informacji. Proszę nie zadawać tutaj żadnych pytań dotyczących jakichkolwiek problemów. Takie posty będą od razu usuwane i zostaną wyciągnięte regulaminowe konsekwencje.
    • Przez Cinek8541
      Zaciekawiło mnie to i chciałem wam zwrócić na ten temat uwagę: http://www.polityka....-karalucha.read Trzeba przyznać,że w tym wypadku stwierdzenie: "do odważnych świat należy" spełniło się w 100%. Bardzo fajny pomysł na biznes...
    • Przez murarzxd
      Siemka jestem nowy na forum i mam do Was pytanko co sądzicie o obsadzeniu 7 hektarów bulwą, cebulą i czosnkiem. Dodam że prowadzę gospodarstwo od niedawna i sadzone na nim były tylko bulwy. I najważniejsze pytanie czy cebula i czosnek są opłacalne? Mam w planach wziąć kredyt obrotowy i zakupić lepszy sprzęt. Z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj