Skocz do zawartości

Zdjęcie

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:01

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Dzisiaj, 11:54
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 24 luty 2013 - 19:29

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Ty sie nie pchaj tam gdze kasa tylko pomyśl co naprawdę lubisz robić , czym , przy czym nie koniecznie z rolnictwem i wtedy zakładaj co chcesz:) twożenie z pasją owocuje dwa razy lepiej :)

Edytowany przez oaxis3333, 24 luty 2013 - 19:30.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:33

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły no właśnie, tylko gdzie pójść, żeby była ta kasa;)? dlatego piszę, może ktoś podrzuci ciekawy pomysł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:11

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły @oaxis widzę że jesteś młody pasja marzenia twórczość obyś tego nie stracił i robił to co lubisz. Twoje swoje to jedno a życie drugie gość coś chce osiągnąć. Wiesz jak miałem 20 lat myślałem tak jak Ty niestety teraz wiem coś innego czasem trzeba robić (dorabiać) coś innego by móc fajnie żyć albo przynajmniej żyć....
Pasję trzeba było zostawić marzenia a jakże są ale rzeczywistość jest inna. Od razu Ci odpowiadam nie atakuję Ci tylko wydaje mi się to nie za bardzo realne...
Do autora tematu sam musisz wiedzieć czego chcesz kiedyś przejrzałem milion takich tematów sam kilka założyłem i wiem że jak sam sobie nie poradzę to tego typu tematy mi nie pomogą.. Musisz wiedzieć że ludzie którzy się wypowiadają nie często widzą to co Ty dosłownie i w przenośni .... ETC...Daj Ci Boże żebyś dostał jakiś fajny pomysł na "bussines" ale gorzej jak po tym wszystkim będziesz miał większy mętlik...
Gdzie iść po pieniądze do banku ale pewnie masz mało lat żadnego zaplecza więc będzie ciężko, unijne pomoce o ile ruszą to gdzieś w 2014 r więc dopiero wtedy możesz coś skorzystać

Edytowany przez aster453, 24 luty 2013 - 20:14.

#5 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 25 luty 2013 - 10:33

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły aster453 Może i jestem młody bynajmiej tak się czuję ale nie zgodzę sie z tobą w żaden sposób !
Znam rolników ktorzy pracują na swoich gospodarstwach z pasją , poprostu cały czas czują wiatr pod skrzydłami i znam też takich którzy robią bo muszą ..... i uwierz mi ze ten który pracuje z pasją posiada dokonale rozwinięte jak i nadal rozwijające się gospodarstwo a ten co pracuje bo chce na tym tylko zarobić to ma tak jak za czasów Pegieeru ..... tysiące klamotów , ludzi i rozpi***ol którego nie widzi ..... a liczy się tylko KASIORA

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#6 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 25 luty 2013 - 16:52

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły .

Edytowany przez 6441Marcin6441, 25 luty 2013 - 18:57.

#7 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 25 luty 2013 - 18:43

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Jak agroturystyka nie to może sprzedawanie żywności ekologicznej z certyfikatem tzn. hodujesz sobie kilka kurek i sprzedajesz od nich jajka i mięso, trzymasz kilka królików i sprzedajesz z nich mięso lub sam np. robisz pasztety z tradycją oraz znanym tylko tobie przepisem i zastrzegasz sobie przepis itd. i także sprzedajesz pasztet. Tak samo z innymmi zwierzętami :D, moim zdaniem to ciekawe rozwiązanie na dorobienie sobie paru groszy.

#8 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:05

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły oaxis daj Ci Boże obyś nigdy nie stracił zapału ani do pracy ani do pasji... Pozdrawiam ...
Niestety ja jestem z tych co widzą że w szklance brakuje połowy wody .... ale cieszy mnie to że są tacy ludzie jak Ty ... to może uratuje ten świat ...
Bo jak widze tą naszą Polskę to coraz bardziej mi sie podoba powiedzenie rzucić bombę zalać zaorać i dopiero na tym siać wtedy cos może z tego będzie :)

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 25 luty 2013 - 21:17

aster453 Może i jestem młody bynajmiej tak się czuję ale nie zgodzę sie z tobą w żaden sposób !
Znam rolników ktorzy pracują na swoich gospodarstwach z pasją , poprostu cały czas czują wiatr pod skrzydłami i znam też takich którzy robią bo muszą ..... i uwierz mi ze ten który pracuje z pasją posiada dokonale rozwinięte jak i nadal rozwijające się gospodarstwo a ten co pracuje bo chce na tym tylko zarobić to ma tak jak za czasów Pegieeru ..... tysiące klamotów , ludzi i rozpi***ol którego nie widzi ..... a liczy się tylko KASIORA

Ale postaw tą osobę która robi bo musi w innym miejscu czy będzie żyła lepiej ??? (robi bo musi do gospodarstwa 20 ha dostał 2 gospodarki z sprzętem w sumie ponad 30 ha dziś już tylko z tych gospodarek zostało ok. 11 ha pozostałe sprzedał i ja tego człowieka nie widzę nigdzie na wygranej pozycji).

W pewnym okresie gospodarstwo 50 ha z przewagą gleb II i III klasy ale brak chęci do pracy, może pasji ???

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 26 luty 2013 - 08:23

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły nie każdy ma smykałkę do gospodarstwa i wtedy z 30 ha zostaje tak jak mówisz 11ha (zadłużenia , nieumiejętne nawożenie, opryski, chodowla.) bo nigdy się ktoś tym nie interesował i nie siedzi na bieżąco w dziale rolnictwo . w rolnitwie musi być obrót kasą non-stop!
Na gospodarstwuie też często zostają osoby i pchają sie które nie mają pojęcia o tym ani nie interesowały się nigdy co za tym idzie w parze powolne upadanie ....... alkoholizm i nieróbctwo!

W pewnym okresie gospodarstwo 50 ha z przewagą gleb II i III klasy ale brak chęci do pracy, może pasji ??? Możesz rozwinąć to pytane ? do czego to się tyczy?

pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 26 luty 2013 - 11:29

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły @oaxiss "nie każdy ma smykałkę do gospodarstwa i wtedy z 30 ha zostaje tak jak mówisz 11ha (zadłużenia , nieumiejętne nawożenie, opryski, chodowla.) bo nigdy się ktoś tym nie interesował i nie siedzi na bieżąco w dziale rolnictwo . w rolnitwie musi być obrót kasą non-stop!
Na gospodarstwuie też często zostają osoby i pchają sie które nie mają pojęcia o tym ani nie interesowały się nigdy co za tym idzie w parze powolne upadanie ....... alkoholizm i nieróbctwo!"

Wiesz na wsi jest jeszcze cos takiego (może i zabobon ale jednak) dola i niedola i choćbys miał najszczerze chęci jakaś zawiść ludzka jakieś fatum czasem pomór w gospodarstwie podcinają Ci skrzydła i to co sobie zaplanowałeś "h... szczela".

Nie wiem skąd pochodzisz i jak zasobny jesteś materialenie ale wydaje mi się że syty nie zrozumie głodnego, w moim regionie nie ma żywcem kawałka ziemi,
ciężko jest ją kupi, być może się mylę ale chyba nigdy zbyt ciężko nie pracowałeś w polu, tzn.... Rano szkoła, po szkole w pole do wieczora przynajmniej ciupka w ręce wieczorem (późnym wieczorem) nauka i do szkoły rano .

#12 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 26 luty 2013 - 11:41

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły może się mylisz , a może nie nie będe Ci tłumaczyć bo widzę że i tak masz styl reformatora .....
i też z tego co widzę to musiałeś nieżle sie narypać w życiu skoro tak nażekasz ..... jesteś tylko i wyłącznie zdania że na gospodarce trzeba stale tylko tyrać tyrać tyrać i jescze razy 100 tyrać ..... Mylisz się i z góry Cię uprzedzam że twoim podejsciem że trzeba tylko tyrać zapomnieć o rodzinie swiecie , życiu zdrowiu i szczęściu ......to nie jest praca ! to WIĘZIENIE!

Edytowany przez oaxis3333, 26 luty 2013 - 11:49.

pozdrawiam !

#13 Share adekbp

adekbp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:58

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Panowie wyszła tylko pogawędka, a propozycji jak nie było tak nie ma :D

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:43

W pewnym okresie gospodarstwo 50 ha z przewagą gleb II i III klasy ale brak chęci do pracy, może pasji ??? Możesz rozwinąć to pytane ? do czego to się tyczy?

Było to do tego że gość dostał 30 ha + 20 ha własnej i dziś stoi cienko i jak poprzednik pisał że trzeba mieć pasję a ja mówię że też i chęci do pracy to i pasja się znajdzie.

Człowiek nie zawsze w życiu robi to co lubi.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#15 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 19 maj 2013 - 08:41

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły otworz agroturystyke tam pomalu i zobaczysz jak pojdzie z czasem srodki eu i do przodu

#16 Share modliszka

modliszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 październik 2013 - 13:10

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Chyba teraz lepiej już sprawdzają się inwestycje w udziały spółek giełdowych niż w agroturystykę. Ryzyko niepowodzenia to samo, bo tej agroturystyki to już się sporo namnożyło. Wątpię, aby kolejny taki interes miał rację bytu.

#17 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 10:50

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Tematy połączone

Witam, zastanawiam sie nad otworzeniem jakiejs dzialalnosci, macie moze jakies pomysly jaka mogłaby byc to dzialalnosc? Moze ktos cos doradzi :rolleyes:

Edytowany przez KRISTOFORn, 25 listopad 2013 - 13:03.

#18 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 11:13

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły ale na wsi czy w mieście?

#19 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 11:33

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Biuro księgowo-rachunkowe. Biuro notarialne.Kancelaria adwokacka. Apteka. Import towarów z Chin. Mam wymieniać dalej??? Na tym jest dzisiaj kasa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 11:54

propozycje na biznes, inwestycje, pomysły Jak na wsi to proponuję wróżbiarstwo :) U takiej jednej z sąsiedniej wsi zawsze pełno samochodów :)

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE"