Skocz do zawartości

Zdjęcie

3060 remont kabiny

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 luty 2013 - 18:20

3060 remont kabiny witam szanownych forumowiczów
jak w temacie chodzi o mf 3060, dolne przednie słupki kabiny niestety zaczęły od pewnego czasu puchnąć pod uszczelkami szyby, koniecznie muszę wyciągnąć przednią szybę i doprowadzić słupki do porządki póki jest jeszcze co. Czy może ktoś próbował dokonywać takiej operacji? Szyba jest dzielona (duża górna część oraz dwie wąskie dolne części ), uszczelki są twarde (nie wiem czy od nowości takie są czy ze starości). Proszę o odpowiedź jak się zabrać do tej operacji, czy wymaga to poważnej demolki czy są jakieś sposoby na ułatwienie tej operacji.
pozdrawiam wszystkich

Edytowany przez armo, 24 luty 2013 - 18:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
3060 remont kabiny Dzisiaj, 11:27
  •  

#2 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:33

3060 remont kabiny Wyjmij szyby, wywal uszczelki i kup nowe, dobrze wysusz zardzewniałe miejsce, zaszpachluj, zamaluj, wstaw szyby oraz nowe uszczelki i po problemie. :P

Edytowany przez gospodarz97, 24 luty 2013 - 19:37.

#3 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 24 luty 2013 - 19:38

3060 remont kabiny Dużo roboty przy tym ale dla chcącego nic trudnego :) Te kabiny to częsny problem że rdza bierze nawet patrząc po aukcjach dużo się trafia takich. U mnie na razie nie widać żeby coś się działo ale myślę że już nie długo :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:28

3060 remont kabiny dzięki koledzy, ale chodzi mi głównie o rady osób które mają tą operację za sobą i mogą poradzić jakie elementy trzeba zdemontować, w którą stronę wypychać szybę itp., czy orientujecie się gdzie można dostać takie uszczelki do szyb?

Edytowany przez armo, 24 luty 2013 - 20:30.

#5 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 24 luty 2013 - 21:19

3060 remont kabiny Uszczelki kupisz w sklepie gdzie sprzedają szyby do ciągników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 22:22

3060 remont kabiny jestem po operacji wyciągnięcia szyby, jakby by ktoś potrzebował to idzie to tak:
- zdemontować osłony silnika łącznie z górną
- zdemontować rurę wydechu (komin)
- zdemontować osłonę tablicy kontrolek
- wypchnąć wewnętrzną cześć uszczelki na zewnątrz zaczynając od górnej części (ja użyłem klinów do paneli - powbijałem je między kabinę a uszczelkę po czym zacząłem wypychać szybę na zewnątrz zaczynając od górnej części)
- w 2 osoby wyjąć szybę i przemieścić nad silnikiem

teraz pozostaje przegląd uszczelki, zastanawiam się czy nie zostawić starej, napoić jakimś olejem silikonowym i zamontować uszczelniając powierzchnię silikonem, no i oczywiście czeka mnie czyszczenie ramy okna kabiny, w jednym miejscu małe spawanie (jak zabezpieczacie Wasze maszyny podczas spawania - myślałem o zdjęciu obu klem, ale boję się dodatkowo o sterownik autotronica - ma ktoś jakieś doświadczenia ze spawaniem na ciągniku ???) oraz malowanie ramy, mam nadzieję że będzie spokój z wodą w środku