Polecane posty

Radekk    157

Bez problemu powinien dać radę z takim pługiem. No chyba ,że bardzo ciężkie ziemie masz w uprawie.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z tego co się orientuję to ten pług orze lżej niż 3-skibówka UG.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Okej dawno nic nie pisałem więc tak podsumowując szału niema jeśli chodzi o moc 5245 ale niema co za wiele od niego wymagać to tylko 51KM tata myslał że jak przedni naped będzie to niewiadomo jaka moc będzie. W sobotę robiliśmy na 2 ciągniki orka oba pługi grudziąckie zagonowe 3*35 w jednym pługu robiłem ja Zetorem 5245 a w drugim robil tata C3603p i takie wnioski: kiedy przesiadłem się na chwilę do perkinsa to czuć było przedewszystkim brak jakiegokolwiek komfortu przednie koła całkiem skierowane na lewą stronę inaczej ciągnik wychodził z bruzdy, na dołku gdzie jest cięższa ziemia albo na końcu pola gdzie trzeba było podjechać pod górkę operkins zaraz się ślizgał jak nie uniosłem mu pługu lekko. Zetor wiadomo komfortowy ale to nie najważniejsze koła przednie skierowane tylko lekko na lewą stronę ładnie trzymal sie toru jazdy tam gdzie była cięższa ziemia i głębiej była czarna opuszczałem pług jeszcze bardziej na lżejszej wydobywał piach i musail iśc wyżej. Fakt obroty spadały ale nie było momentu żeby koła się ślizgaly czy coś i to zarówno kiedy miałem przodek włączony jak i wyłączony. W sumie fajnie szlo 1,5ha na 2 ciągniki w 1h 15 minut z wykończeniem czyli średnio na jeden ciągnik 60ar/h ziemie 4a miejscami 3 ale to śladowe ilości. Ciągnik fajnie chodzi jak i perkinsem tak i zetorem robiliśmy rzecz jana na 2 biegu. Tak więc raczej nic go nie boli może poza spalaniem, w sobotę nie było już czasu na dolewanie paliwa isprawdzanie który spalił więcej podejżewam że zetor bo to smok ale nie było tragicznie sugerując się wskaźnikiem od paliwa poszło 35l/3,5 godziny (nie motogodziny) na pracę w orce czyli według mnie przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu 2 a nie 3 ?Ja swoim 5211 zawsze 3 i raczej głęboko.Z którego roku ten Zetor?Przed 87 miały kilka koni mniej.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Podorywki też robię 3 orki 2 Wiem wiem ten model ma już 51KM. U mnie jest taki kolo co 30-stką jeździ 4 biegiem i podpina 3 skiby czasem jeszcze bronę i na to wysiewa no ale plony całkiem inne.

Jakie u Ciebie ziemie? Głęboko tzn?

Wracając do spalania to mowię że sugerowałem sie jedynie wskaźnikiem, przed pracą ciągniki byly nalane po korek w wolnej chwili znów doleje pod korek i zobaczymy ile wyjdzie wtedy będzie konkretny pomiar. teraz oba ciągniki stoją nie uzywane więc grama więcej niespalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ogólnie rzecz biorąc zetorynka nie jest demonem mocy :D na zamojskiej borowinie w pługu 3x35 na 1.30 ha mokrej ziemi poszło mi 18 litrów. obroty nie wychodziły ponad 1800obr, 2 bieg, nowe opony. także tragedii nie ma. największa różnica w napędzie w tak małym silniku jest taka, że jak 5211 ma ciężko, to zaczyna się kopać, a obroty niewiele spadają. prędzej się zakopie niż zdechnie. ale z przednim napędem sprzęgło ma co robić, a co za tym idzie silnik też. wniosek z tego taki, że napęd w tym modelu jest bardzo fajny, ale tylko w awaryjnych sytuacjach, gdy tył się ślizga,

co do porównania z 3p - ojciec i wujek pojechali do bogdanki po węgiel. wujek 3p i ojciec 5211 po dwie przyczepy. w obie strony z zamościa do bogdanki spalili po 50 litrów, z tym że 3p szybciej zdychał pod górę, a na prostej 5211 był wolniejszy, ale nieznacznie.

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziemię mam głównie 4 klasy ,trochę 3.Głęboko tzn. 25-30cm.Mam inny typ skrzyni tzw. szybki wsteczny więc może mój 3 bieg ma inną szybkość(nie jestem pewien).Próbowałem kiedyś z Zetorem 6211 na 3 na takich samych obrotach to zdecydowanie zostawałem w tyle.Ale za to opony mam 16/9x28 a to go trochę przyśpiesza.Po prostu nigdy nie odczuwałem potrzeby orki na 2 biegu chyba że jakieś wykończenia.pzdr . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Zetory czterocylindrowe mają inne przełożenia skrzyni biegów i są one zdecydowanie lepiej dobrane, np. mniejsza różnica prędkości między 4 a 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Rozwijając:

Młodszy ciągnik bez przedniego napędu czy starszy z przednim.

Wszystko zależy do czego go potrzebujesz, Nikt za Ciebie nie wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj