Polecane posty

Gość   
Gość

Prawa wajcha polowe/szosowe a lewa włączanie podnośnika/wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursontv    11

mam pytanie czy 5245 pociągnie pług 3-skibowy na ziemiach 3,4,5 klasa.

Edytowano przez ursontv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Mam takiego zetora 5245 :) i 3 skiby to bez problemu nawet z kolczatką daje radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet 5211 da sobie radę z 3 skibami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

musisz też uwarzać bo z niekturych 5245 ciekną oleje chyba jakaś wada fabryczna u mnie na wsi takiego ma chwile go musiał naprawiać żeby teraz nim robić ale takie coś jak już to w tych starszych rocznikach myśle że jak kupisz jakiś po 87r to takiej wady nie będzie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

musisz też uwarzać bo z niekturych 5245 ciekną oleje chyba jakaś wada fabryczna u mnie na wsi takiego ma chwile go musiał naprawiać żeby teraz nim robić ale takie coś jak już to w tych starszych rocznikach myśle że jak kupisz jakiś po 87r to takiej wady nie będzie miał

O jakim wycieku dokładnie mówisz? skąd cieknie z niego?

co do spalania to zatankowałem zetora do pełna i zrobiłem na zbiorniku 12mth , co w przeliczniu na mth daje jakieś 4,6l pracowałem nim przy zaladunku obornika na przyczepe potem transport na pole i od nowa, wydaje mi sie że spalanie ok jak na taką prace bo z pełną przyczepa miał co robić :)

Edytowano przez zetor10045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Do takiego to żeby robota szła miło to na pewno 4 cyl i radziłbym szukać od 60KM i 4x4 ale to jest minimum bo najlepiej jakby to było 80KM to wtedy nie gazujesz tylko ekonomy obroty i wyższy bieg i pola ubywa a w baku nie tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Zależy jaka szerokość tego pługa i jakie ziemie posiadasz.Jeśli szerokośc do 90cm i w mirę lekkie gleby to powinien dać radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ale to już nastawiłeś się na tego zetora? Zależy ile masz kasy no ale masz 2 c-330 więc do lekkich robót masz ciągniczki a do takich cięższych to 4 cyl i 60KM to minimum bo bez tego to nie ma co zmieniać traktora . To tak jakbyś wymienił c-330 na mf255 niby 1,5 mocniejszy ale wiele więcej nie pociągnie a dopłacić trzeba z 10 tysięcy jak kupować to takie coś żeby to miało ręce i nogi. Najbardziej mnie rozwalają tacy co niby z ekonomi wymieniają c-360 na mfy 255 a tu się okazuje że trzeba i z 15 tysiecy opłacić że mf tego samego nie pociągnie no i tu mieli sprawdzony ciągnik a tu trzeba się liczyć z kosztami remontu jakiegoś. No i mf pali tak 2-4l a c-360 to tak 3-5l no tak średnio i no to niech mf będzie nawet oszczędniejszy w każdej pracy o ten 1l no to takie ciągniki max 200mtg robią chodź są wyjątki no to 1x200x5zł średnio to masz 1 tysiąc złotych więc wychodzi na to że ten ciągnik będzie się im wracał 15 lat a remonty i spadki wydajności w niektórych zabiegach pominę, to tak poza tematem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

3 dni temu przywieźliśmy 5245 do gospodarstwa klasy u mnie głównie 4a 4b Zetorek ma zastępować 360-3p i 360 w pługu i agregacie. Agregat zostawiam 2.1 bometowski, pług mam zwykły zagonowy 3*35 zobaczymy jak sobie niedługo będzie nowy nabytek radził w tym pługu, ja mam w planach zorganizować do niego obrotową 3 tylko jakie szerokie skiby? bo raczej 45 to rady nie dają, ojciec chce do zwykłej zagonówki dodać 4 dodatkową skibę ale to chyba poroniony pomysł bo za szeroko by było a obrotowym to inna robota. Ktoś się orientuje w 3 skibowych pługach obrotowych jaka cena jakie warto itd. przeglądałem all i widzialem dużo niemieckich w granichach 2-4tys. farba mnie tam nie przejmuje zimą na warsztat rozkręcamy do części pierwszych czyścimy i malujemy do tego jakieś naklejki i na wiosnę będzie jak nówka :) A niech na wsi sąsiedzi widzą ;d Powiedzcie mi tylko czy warto kupować te niemieckie pługi których sporo widzę na all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Co do pługów z allegro to problem jest tylko jeden który jest cięzko rozpoznać - czy rama pługa nie jest zgięta.

Co do szerokości pługa obrotowego to 3x30 do 3x35 spokojnie da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

I dzisiaj pojawił sie problem w testowaniu ojciec jak mnie w domu nie było dorwał zetorka i założył pług zagonowy 3*35 i mówi że nie osiąga mocy którą miec powinien jutro sam zobaczę jak sobie leci w pługu, ale pytanie co może być powodem w 5245 że traci moc jak jechałem pod górkę z przyczepami w sumie może było z 7t górka nie taka tragiczna ale jak wrzuciłem mu 5 to zaczynał się dusić a c360 spokojnie dawałem radę na 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Licz się z tym że przy włączonym napędzie i małym silniku koła mają ciężko stracić przyczepność i może schodzić z obrotów podczas orki. W skrócie sporo mniejszy moment obrotowy od 60-tki i sporo większa przyczepność i silnik nie daje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

A teraz pytanie jakie maksymalne obroty osiąga 5245 na luzie kiedy damy mu full gazu u mnie wyszło 2350obr/min czy inne dochodziły wyżej? Jutro sam sobie zobaczę jak daje radę i tak idzie na przegląd do mechanika niech wszystko posprawdza co i jak on się na tym lepiej zna zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś słaby ten Zetor mój 5211 nie spada z obrotów w orce na 4 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursontv    11

mam jeszcze jedno pytanko czy zetor 5245 pociągnie pług 3 skibowy obrotowy lemken opal 90

Edytowano przez ursontv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj