Fendzior

Który kombajn wydajniejszy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy od operatora oraz od tego z jakim hedrem weźmiesz daną maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc28    0

Na moje Fendt 5180

 

bęben 0,60 m w Fendt i powierzchnia młócenia 0,82 m(klepiska) a w Claas bęben 0,45m i pow 0,62 m

sita Fendt 4,67 m Claas 4,25 m a nawet tyle nie maja gdyż każdy Claas ma system 3D który z każde strony

ogranicza powierzchnie sit, a podają przestrzeń nad sitami

powierzchnia klepiska świadczy o większej możliwości młócenia a co za tym idzie mniej do roboty dla wytrząsaczy, a wytrząsacze są o podobnej wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendzior    237

heder to rybka bo jak mniejszy to szybciej jedziesz i na jedno praktycznie wychodzi.. i dajmy na to ze operator ten sam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Wszystko zależy od operatora i szerokości hedera, a wydajność w obu kombajnach jest bardzo podobna:)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Jakbym miał wybierać między nimi wybrał bym Classa :P

 

Wiele osób ma te kombajny i je sobie chwali, Class jest dobrym producentem kombajnów, a Fendt jest dobry w produkcji ciągników, więc wybrałbym Classa, chyba że byłby duuużo droższy od Fendta w co wątpie :D




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendzior    237

To kolego źle wątpisz... tucano jak kolega pisał teraz ponad 500 netto a fendt sporo ponizej 400 netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Fendt-Ferguson-Lawerda to nie jest zły kombajn, znajomy ma paro letnią Lawerdę 255 chyba to lata aż miło i Classa 208 Mega mijał w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

ja mam takie pytanie zamiezam kupic kombajn lecz zastanawiam sie nad z058 lub john deere 1065 kwota zakupu w granicy 60 000zł który był by waszym zdaniem leprzy :ph34r: lub wasze propozycje co do marki jak i typu

Edytowano przez juras390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendzior    237

@Juras390- bierz zachodnią maszyne... bedziesz bardzo zadowolony chociaż ze cześci dużo droższe..

 

A wybór miałem 2 lata temu... stoi u mnie Fendt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

To po co było zakładać nowy temat ? Dla porównania? Nie żałujesz że nie wziąłeś wtedy Classa ? :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy weźcie JD 2066 badz 2266 i bedzie wam sluzyl na wiele lat .Mocna maszynka i bardzo prosta i wydajna :) Ja mam 2066 od 7 lat i nie zawodzi mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendzior    237

Założyłem ten temat ponieważ były małe sprzeczki ze Tucano więcej skosi od Fendta... A co do JD Adrenalina- mam na sprzedaz kilka czesci do niego nowych z USA jak cos to pisz na priv i porobie zdjecia jakie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarpacz    0

Witam. Stoję przed wyborem kombajnu. W gre wchodzi New Holland TC5070 oraz Claas Tucano 320.

 

NH TC 5070. Diler oferuje mi takiego w cenie 400tyś. zł netto z wyposażeniem:

-separator obrotowy

-heder 5.1m

-blokada mechanizmu różnicowego

-opony 650

-rozdrabniacz słomy

-kopiowanie poprzeczne

-ogrzewanie

-stół do rzepaku z dwiema kosami mechanicznymi

-wózek do hedera.

 

Tucano 320 w cenie 445tyś. zł netto. w podobnym wyposażeniu, ale z kosami hydraulicznymi i jak wiadomo bez dodatkowego bębna młócącego.

 

Pomóżcie w wyborze. Mile widziane jakieś sugestie.

Edytowano przez Szarpacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik    0

Stałem przed takim samym wyborem i wybrałem Tucano w głównej mierze dla tego że jakość wykonania i dbałość o detale jest większa. U mnie w gre wchodziło to, że claas nie miał ad blue co również za nim przemawiało. Myślę, że w przyszłości łatwiej będzie odsprzedać claasa niż nh.

Pozdrawiam :)

Edytowano przez bambik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

My również wybieramy kombajn, zdecydowaliśmy, że będzie to claas. Za claasem przemawia dobra opinia o tych maszyn, lepszy komfort w kabinie w porównaniu do NH i to co kolega powyżej wymienił, czyli większa cena przy odsprzedaży. Te pieniądze które zapłacisz więcej za claasa teraz, na pewno odzyskasz przy sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Sasiad ma Tucano 450 nowego i teraz kupiil mu do pomocy JD 2266 Extra i powiem tyle ze Tucano wymienka .JD ma za 20% przewagi a jest o 15 lat starszy.Wiec po co przeplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

A co ma wiek kombajnu do wydajności? Jak postawie nowego avero 160 i starszego dominatora np.108 to znaczy, że avero ma być wydajniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

chodzilo mi o to ze Clas nowy i wiesz lepsze techniki a JD stara mysl techniczna .Gabarytowo to samo ale Tucano Przegrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

a ja mam starego mercatora i też się chwalę, chociazby dlatego, że jedyna elektryka, co w nim jest, to alternator, oświetlenie i rozruch silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj