pawlito1108

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model

Polecane posty

akmaly    707

Jak zauważyłeś zapewne to zupełnie inne typu agregatów. Herkules ciężki a apollo lekki. Tylko że przy takiej szerokości jak piszesz to wydaje mi się że bez sensu dopłacać do Herkulesa ponieważ i tak równo będzie uprawiał ( powyżej 3m to już różnie bywa z tego typu agregatami ale 2,1 m spokojnie). Zapychać się może, zawsze masz możliwość zmniejszenia ilość łap. Przy 4 rzędach masz większe odległości i w teorii powinno być lepiej. Łożyska są lepsze bo jak się zużyje to odkręcasz 2 śruby i wymieniasz na nowe a tulejek jak nie dopilnujesz to wytrze oś. Łożyska są dodatkowo smarowane więc zapewne posłużą dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Apollo czy Herkules pod ciągnik 120km? Czy nie rozerwę go? Gleby ciężkie IVa, pod kukurydzę i trawę


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Przedni wałek robi robotę , nie żałuję że się na niego zdecydowałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Witam, uzutkuje ktos z Was taki agregat ?

http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-apollo-dziekan-wahaczowy-dostawa-cala-polska-CID757-ID9vneD.html#f1c7c5c96a 

Sluzylby mi do uprawy przedsiewnej jedynie, gleby w 70% lekkie, reszta to ciezka IV klasa. Chodzi mi glownie o dobre przygotowanie gleby pod siew owsa, zeby zapewnic jak najlepsze podsiakanie a na ciezkiej ziemi zeby troche grudy porozbijac. dodam ze agregat mialby wspolpracowac z C 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Mam identyczny tylko wał jest starszego typu ( inaczej rozwiązany docisk). Jeśli chodzi o wykonanie to takie średnie. Farba u mnie to tragedia ( ale jak go przywieźli w zimie to był jeszcze mokry:)). Poszerzałem go więc mogę coś niecoś napisać. Kultywator wykonany z dość cienkiego materiału, spawy pasowanie itp szału też nie robią. Wał dużo lepiej wykonany ( ja mam na łożyskach ). Odnośnie uprawy to bardzo dobrze się spisuje.  W porównaniu z wałem na łańcuszkach jest duża różnica na plus. Dość duża liczba łap ładnie uprawia. Z uprawy tym agregatem jestem zadowolony, a z wykonania no cóż jeszcze się nic nie urwało ani nie pękło:). U mnie pracuje w większości na rędzinach więc coś tam wiem o bryłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Ja tez chce na lozyskach i z dociskiem, bez lancuszkow :) mam dobry kultywator UG ale ma 2,7m , moglbym podwojny wal do niego dokupic ale wtedy pewnie c360 bedzie mial za ciezko. Wiec pomyslalem o takim wynalazku. Znajomy kupil ostatnio agregat scierniskowy od Dziekana i tam widac ze ramy solidne, jedynie to malowanie i pisanie na tabliczce znamionowej pisakiem,; przetestowal go na sciernisku z zeszlego roku to ladnie wymieszal wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Ścierniskowy musi mieć solidną ramę. Jednak ten kultywator z tego agregatu szału nie robi, zresztą sama masa o tym świadczy. Co prawda mam go jakieś 6-7 lat i nic nie popękało ani takie tam. 

Co do uprawy to szczerze polecam. Ja mam co prawda dodatkowo zagęszczony na ostatnim rzędzie łap ( jest trochę problem jak dużo resztek ale mam ładnie kryjące pługi z dużą odkładnicą a agregatem dość płytko uprawiam ) ale zależy mi na jak najlepszej uprawie. Ten wał co podałeś link ma też lepiej rozwiązane mocowanie i  równiej go dociska. Jak za tą kasę to możesz poważnie się nad nim zastanowić bo naprawdę ładnie uprawia. A co do farby - zawsze można odświeżyć ( akurat w agregacie to dużo problemu nie ma:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalk1990    3

Może ktoś coś nowego doda bo mam zamiar kupić agregat 3m, Herkules czy apollo? Bardziej mnie przekonuje herkules może ktoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

witam wszystkich do wszystkich znawcow mam pytanie odnosnie agregatu uprawowego. mam problem z wyborem agregatu z firmy DZIEKAN nie wiem ktory bedzie lepszy czy z walem dociskowym Typu "DZIK" czy z walem wahaczowym Typu "APOLLO". na aukcji sa zdjecia . prosze o pomoc w wyborze. dodwam ze ziemia to 4 5 6 klasa gdzie niegdzie to piachy.

http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-dziekan-podwojny-wal-dociskowy-wahaczowy-transport-CID757-IDbionF.html#bdfffca32f;promoted

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

dołączę się do pytania kolegi rafalk1990 tylko dopytam czy c 385 da radę agregatem o szer. 3m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

na 100% musi dac rade bo znajomego mf ktory ma 68 km bez przedniego napedu daje rade bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj