Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 24 luty 2014 - 09:44

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model 3.3 pojdzie bez najmniejszego problemu
jak 7211 z 3.3 sobie radzil przez prawie 8 lat na 30 ha to ten tez sobie poradzi
a i zeby nie bylo zeotrek lepiej sobie radzil niz zetor 8145

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Dzisiaj, 09:30
  •  

#42 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 24 luty 2014 - 18:20

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Moj 6245 dobzre sobie radzi w 2,8 agro factory. Nie mowie ze ma lekko ale idzie jak burza na 2 czyli ok 9km/h :)

#43 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 09:34

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Spokojnie pociągnie i 4 m ale musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie - chcesz szpanować przed sąsiadem lub na forum jaki to nie agregat ciągasz małym zetorem czy chcesz mieć dobrze uprawioną rolę. Jak dla mnie to jak kolega wyżej lub max 3m. Agregat potrzebuje prędkości, chyba że masz lekkie ziemie to może być większy ale jak masz trochę gliniastych gleb jak np. rędziny to nie ma się co oszukiwać że większym ładnie uprawisz.

#44 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:03

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Kolego 3 kalsa ziemi, prędkość wystarczająca i ziemia zawsze była idealnie uprawiona pod siew.
Po drugie aby uprawić role pod siew nie puszczasz agregatu na 10 cm tylko bardzo płytko.
Ten agregat był naprawdę idealnie dobrany pod 7245 bp był plan założyć naped do 7211 ale na planie się skonczylo i przez kilka lat tak pracował i nic kopletnie się nie działo ani z agregatem ani z ciągnikiem.

#45 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:39

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Klasa ziemi IIIa to może być i rędzina gdzie taki zetor z agregatem 3,3m ledwo daje radę ciągnąć. Oczywiście że uprawia się płytko - chyba każdy wie do czego służy taki agregat. A i jeszcze jedno - rędziny nigdy idealnie nie uprawisz a na pewno nie agregatem biernym - tu pomoże tylko aktywny.

#46 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:46

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model wiadomo ze aktywny na ciężkie lepszy
aczkolwiek lepiej jechał na ciężkiej ziemi niż na piachy bo szedł po wierzchu a w piasku wpadał
ale n 2 biegu zetor szedł naprawdę bardzo dobrze
Swim MF 675 ale bez napędu smigałem z tym agregatem to już była naprawde bajka bo szedł jak zetor na 3 biegu

#47 Share majju

majju

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 14:07

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Dzień dobry, chciałbym zapytać czy używa ktoś agregatu przy uprawie warzyw np. ziemniaki, marchew gdzie ziemia musi być dość głęboko uprawiona. Słyszałem opinię, że przy agregacie Dziekan tylny docisk powoduje unoszenie agregatu z tyłu. Czy ktoś to zauważył?

#48 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 00:24

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model W tych agregatach były 2 typy zawieszenia wału. Starszy który od razu był źle złożony powodował złe ustawienie wałów. Nowszy taki jak teraz sprzedają na tych wahaczach nie ma tego problemu. Ale to dotyczy wału a sam agregat idzie równo tylko że nie uprawiałem nigdy głęboko tym agregatem tylko do max 10 cm

#49 Share majju

majju

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 11:42

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Dziekuje za odpowiedź, a czy 3 rzędy zębów dają radę ładnie uprawic?
Mam na oku jeszcze agregat firmy akpil, tylko w nim wał z tyłu nie jest dzielony i mam wątpliwości czy na przechylym polu sie sprawdzi.

#50 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 19:57

Witam. Mam mały dylemat z wyborem agregatu. Warto dopłacać do herkulesa czy lepiej kupić Apollo z przednim wałem? Jest sporo tańszy no i zęby rozłożone są w 4 rzędach a nie 3. Mam obawy czy herkules nie będzie się zapychał resztkami po kukurydzy i czy warto dopłacać do łożysk czy lepiej tulejki? Gleby od II-IV klasa, mozaikowate, gdzieniegdzie glina. Szerokość jaka mnie interesuje to 2,1m ciągany będzie ciągnikiem 55KM z przednim napędem.  Uprawiał będzie pod kukurydzę i międzyrzędzia w sadzie.

Zainteresował mnie również agregat firmy Moskit: moskit.net.pl

Co o nim sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 12:43

Jak zauważyłeś zapewne to zupełnie inne typu agregatów. Herkules ciężki a apollo lekki. Tylko że przy takiej szerokości jak piszesz to wydaje mi się że bez sensu dopłacać do Herkulesa ponieważ i tak równo będzie uprawiał ( powyżej 3m to już różnie bywa z tego typu agregatami ale 2,1 m spokojnie). Zapychać się może, zawsze masz możliwość zmniejszenia ilość łap. Przy 4 rzędach masz większe odległości i w teorii powinno być lepiej. Łożyska są lepsze bo jak się zużyje to odkręcasz 2 śruby i wymieniasz na nowe a tulejek jak nie dopilnujesz to wytrze oś. Łożyska są dodatkowo smarowane więc zapewne posłużą dłużej.

#52 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 20 luty 2015 - 21:59

Apollo czy Herkules pod ciągnik 120km? Czy nie rozerwę go? Gleby ciężkie IVa, pod kukurydzę i trawę

#53 Share andkru21

andkru21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 20:47

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Czy warto dopłacać do przedniego wałka w agregacie od Dziekana?

#54 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 22:15

Warto.

#55 Share pepe2

pepe2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 15:57

Przedni wałek robi robotę , nie żałuję że się na niego zdecydowałem .

#56 Share andkru21

andkru21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 16:29

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Zakupiłem z przednim wałkiem. Jak trochę przeschnie to przetestuje w polu.

#57 Share hobbysta21

hobbysta21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sporty walki, piłka nożna, muzyka klubowa.

Napisany 18 czerwiec 2015 - 11:49

Witam, uzutkuje ktos z Was taki agregat ?

http://olx.pl/oferta...tml#f1c7c5c96a 

Sluzylby mi do uprawy przedsiewnej jedynie, gleby w 70% lekkie, reszta to ciezka IV klasa. Chodzi mi glownie o dobre przygotowanie gleby pod siew owsa, zeby zapewnic jak najlepsze podsiakanie a na ciezkiej ziemi zeby troche grudy porozbijac. dodam ze agregat mialby wspolpracowac z C 360.

#58 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 19:50

Mam identyczny tylko wał jest starszego typu ( inaczej rozwiązany docisk). Jeśli chodzi o wykonanie to takie średnie. Farba u mnie to tragedia ( ale jak go przywieźli w zimie to był jeszcze mokry:)). Poszerzałem go więc mogę coś niecoś napisać. Kultywator wykonany z dość cienkiego materiału, spawy pasowanie itp szału też nie robią. Wał dużo lepiej wykonany ( ja mam na łożyskach ). Odnośnie uprawy to bardzo dobrze się spisuje.  W porównaniu z wałem na łańcuszkach jest duża różnica na plus. Dość duża liczba łap ładnie uprawia. Z uprawy tym agregatem jestem zadowolony, a z wykonania no cóż jeszcze się nic nie urwało ani nie pękło:). U mnie pracuje w większości na rędzinach więc coś tam wiem o bryłach.

#59 Share hobbysta21

hobbysta21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sporty walki, piłka nożna, muzyka klubowa.

Napisany 18 czerwiec 2015 - 22:07

Ja tez chce na lozyskach i z dociskiem, bez lancuszkow :) mam dobry kultywator UG ale ma 2,7m , moglbym podwojny wal do niego dokupic ale wtedy pewnie c360 bedzie mial za ciezko. Wiec pomyslalem o takim wynalazku. Znajomy kupil ostatnio agregat scierniskowy od Dziekana i tam widac ze ramy solidne, jedynie to malowanie i pisanie na tabliczce znamionowej pisakiem,; przetestowal go na sciernisku z zeszlego roku to ladnie wymieszal wszystko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 07:55

Ścierniskowy musi mieć solidną ramę. Jednak ten kultywator z tego agregatu szału nie robi, zresztą sama masa o tym świadczy. Co prawda mam go jakieś 6-7 lat i nic nie popękało ani takie tam. 

Co do uprawy to szczerze polecam. Ja mam co prawda dodatkowo zagęszczony na ostatnim rzędzie łap ( jest trochę problem jak dużo resztek ale mam ładnie kryjące pługi z dużą odkładnicą a agregatem dość płytko uprawiam ) ale zależy mi na jak najlepszej uprawie. Ten wał co podałeś link ma też lepiej rozwiązane mocowanie i  równiej go dociska. Jak za tą kasę to możesz poważnie się nad nim zastanowić bo naprawdę ładnie uprawia. A co do farby - zawsze można odświeżyć ( akurat w agregacie to dużo problemu nie ma:))