Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 07:55

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Co do przedniego wałka jak ktoś ma cięzkie ziemie to strunowy jak najbardziej ok i najlepiej jeszcze przednia włóka, u mnie przeważają gleby lekkie i taki wał nie ma racji bytu.
Co do agregatów agromaszu - akurat najzwyklejszy agregat uprawowy im się udał bo robi lepszą robotę jak unia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Dzisiaj, 04:41
  •  

#22 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 07 wrzesień 2013 - 21:58

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Chciałem kupić agregat do mojego Pronarka byłem na opolagrze i widziałem wszystkie wyroby chyba wszystkich marek, przegadałem godziny z użytkownikami różnych marek.
Nie kupuj Dziekana, może wygląda solidnie ale to jest rzemiosło niedopracowane, Wałki przednie są jak by do konia robili a nie do traktora śmigającego 12km/h.
zęby w dziekanie są "made in china" nie wiadomo kogo ( kosztują 22zł) i tu się zalety kończą, zahaczysz o granicę i po rapie. wałki dociskowe z tyłu na sprężynie fajny patent, ale nie sprawdza się, cały układ dogniatania jest jak z papieru, po 5 latach trzeba spawy od nowa robić ;<.
Dołóż kasy i kup coś markowego, drogie w kupnie, tanie w użytkowaniu, ja kupiłem UNIE KOMBI 30. cena 11 koła prawie ale jest warty tej kasy, łożyska prawie 2 razy grubsze niż w dziekanie, wały solidne.
Ciekawostka pierwszy wał w tyłu jest duży żeby rozwalać bryły, a drugi mniejszy żeby szybciej sie kręcić i równać.
Masz pytania pisz śmiało, chętnie pomogę ;)

#23 Share pepe2

pepe2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 06 październik 2013 - 10:42

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Zrobione ok. 10 ha na razie sprzęt znakomity jak na moje warunki .

#24 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 07 październik 2013 - 08:19

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Ja mam dziekana tylko bez przedniego wału a tylne jeszcze na starym docisku. Nic się nie urwało - tym bardziej nie odpadło:) Jedynie kupiony był w zimie i jeszcze farba lepiła się do rąk a teraz wygląda, hm? No na pewno nie jest czerwony:)
A teraz mogę więcej powiedzieć bo go z ojcem rozszerzaliśmy - co prawda to dość cienki profil w ramie, wałki tylne też robione na chybił - trafił kąt skrętu różny:) Pospawany był solidnie.
Pomimo to bardzo ładnie uprawia, wałki na docisku to super sprawa.
Był pomysł aby go wymienić na jakiś z hydro-pakiem ale jak popatrzyłem po okolicy i jeden przejazd z podniesionym siewnikiem a drugi z sianiem to dałem sobie spokój bo w takim tempie to uprawię i zasieję przy siewniku 3m, a tak max byłby 2,5m.

#25 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 20 październik 2013 - 11:40

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model

Zrobione ok. 10 ha na razie sprzęt znakomity jak na moje warunki .https://www.youtube....h?v=mFXLt1fzYgE

kolego wszystko ładnie pięknie ale jak by jeszcze miał przed tymi walkami podwójnymi miał włókę to było by lepiej 100 razy. Własnie ja takiego rozwiązania szukam bo maszyna ma chodzi z MTZ 82,jak by ktoś widział poproszę o linka

#26 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:00

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model w tym miejscu włóka? Przecież to jest za zębami więc pchałoby - przynajmniej tak mi się wydaje. Te agregaty naprawdę ładnie uprawiają, bez porównania z 2 rzędowymi nawet z ciężkim wałem.

#27 Share pepe2

pepe2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:30

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Nie bardzo widzę co dobrego włóka miała by zrobić , być może na filmie tego nie widać , ale pole jest naprawdę świetnie przygotowane pod warunkiem że ziemia trochę się uleży , a nie wjeżdża się agregatem bezpośrednio po orce .

#28 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:00

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model wloka w agrgacie jak juz to przychodzi przed przednim walem ;)

#29 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:03

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model mi chodzi żeby po orce wjechać bez włókowania pola i za chwile siać buraki cukrowe.Bo teraz robię tak włókuje pole uprawiam i sieje. Chce mniej ubijać ziemie

#30 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:16

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model U nas nie włókujemy ziemi pod buraki. Gleba to głównie rędzina z paskami płowiny. Na wiosnę nawozy agregat płytko lub ciężka brona z wałkami i siew. Nie potrzeba więcej a pole jest równe i bardzo ładne wschody, siew dość wcześnie, tak aby dało się uprawić i nie lepiło się. Ziemi nie powinno się przesuszać głęboką uprawą bo będą słabe wschody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 21 październik 2013 - 09:18

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Kris dlatego wloka idzie z przodu gragatu a nie na tyle ;)
Wszystko zalezy od pol jakie mam y ale u mnie np. bez wloki ani rusz po zimowej orce ;)

#32 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:49

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Panowie oto mi chodzi co pokazuje na zdjęciu 1111.jpg

#33 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 15 luty 2014 - 12:09

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Miałem kupic ten agregat bo myslalem ze jest dobry dopoki nie znalazlem tego tematu ...
http://allegro.pl/pt...3963033640.html
I teraz nie wiem co robic ktory brac czy tego?
http://allegro.pl/ag...3940165168.html

#34 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:52

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model jeden i drugi jest kiepsko wykonany na przyklad w ogloszeniu tego agregatu z firmy agro -lift jest napisane

Wyposażenie standardowe agregatu uprawowego posiada:
- 4 rzędy zębów sprężynowych kultywatora
- spulchniacze śladów z regulacją
- wałki przednie łożyskowane
- 2 rzędy wałków krusząco-ugniatających, łożyskowanych z możliwością regulacji docisku - belka zaczepowa automatyczna
- koła podporowe
- rama uniwersalna
- Wszystkie wały są na zespołach łożyskowych, samonastawnych z możliwością smarowania.

a ja nigdzie nie widze tych kół podporowych ani spulchniaczy śladow z regulacja wedlug mnie nie sa warte tej ceny

#35 Share pepe2

pepe2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:49

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model A czego się spodziewasz za taką kasę , ja kupując dziekana żadnych cudów się nie spodziewałem a okazało się że wcale nie jest tak żle , natomiast jestem miło zaskoczony jego skutecznością , na moich polach robi swoją robotę tak jak należy , co do agro-lift to nie podobają mi się te łańcuszki , nie bardzo wierzę w skuteczny docisk przy takim rozwiązaniu .
Dziekanem zrobiłem na razie 10 ha , nic nie pękło nie wygieło się , farba nie zeszła , nie zardzewiał nie kwiczy i nie piszczy , oby tak dalej .

#36 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 19 luty 2014 - 13:45

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Dobra ktory lepszy herkules czy agro-factory?

#37 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 21 luty 2014 - 17:56

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model ..

Edytowany przez mds212, 22 luty 2014 - 11:31.

#38 Share qwerkus

qwerkus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:25

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model Witam !
Do Zetora 7745 agregat z podwójnym wałem strunowym - jakiej szerokości ?
Zetor jest bez turbo z 89 roku
Jeżeli ktoś może doradzić to bardzo proszę
pozdrawiam

#39 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:41

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model spokojnie 3.3 metra :) jezeli wał z przodu
jezeli tylko walki na tyle i w miare lekki to 3.6 tez pójdzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 luty 2014 - 07:01

Agregat uprawowy HERKULES firmy dziekan nowy model ja bym wybrał 3,0m jesli z walkami z przodu lepiej jechac szybciej a z zapasem mocy niz wolniej i katowac ciagnik na pewno jadac szybciej bedzie lepszy efekt a na koniec i tak wychodzi ze robotasz szybciej zrobiona po mimo mniejszego agregatu o te 30-60cm na szerokosci