Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowego Ursusa

118 odpowiedzi na ten temat

#101 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 10 luty 2014 - 16:56

Kupno nowego Ursusa tak, nie jestem pewien ale chyba za niewielką dopłatą byłaby już proxa power

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowego Ursusa Dzisiaj, 10:05
  •  

#102 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:20

Kupno nowego Ursusa

to mogę jechać ok 25 km/h przy skrzyni 30km/h a zresztą po polnych drogach czy nawet lepszej drodze utwardzonej i tak nie pojade z dwoma pelnymi przyczepami zboza 30km/h

Jadąc 25 km/h Proxima 80 też spali więcej paliwa niż Ursus H, bo silnik Ursusa (Perkins) będzie miał mniejszą prędkość obr. przy tej samej prędkości jazdy.
Kiedy jadę ciągnikiem (Ursus 5314, max prędkość 28km/h), to trzymam go na 2000 obr silnika, żeby tej drogi trochę ubywało. Niestety paliwo ubywa wtedy znacznie wyraźniej. Sam bym wolał mieć ciągnik, który osiąga 40 km/h, żeby jechać te 20 km/h przy niższych obrotach.

#103 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:31

Kupno nowego Ursusa no pewnie masz racje tylko mysle jednak ze zakup nowego zetora jest pewniejszy niż ursusa, z ursusem to nigdy nie wiadomo za chwile mogą już nie produkować maszyn a zetor to pewna marka i dobrze się rozwija, nie wiem jak u was ale u mnie jeździ sporo zetorkow a ursusa jeszcze nie widzialem

#104 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:34

Kupno nowego Ursusa Jak wszyscy będą się bać kupić Ursusa, to nigdzie nie będzie "sporo" Ursusów i faktycznie przestaną je produkować. Tak więc nie bój się go kupić. Daj zarobić naszym ;)

#105 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 luty 2014 - 20:16

Kupno nowego Ursusa

no pewnie masz racje tylko mysle jednak ze zakup nowego zetora jest pewniejszy niż ursusa, z ursusem to nigdy nie wiadomo za chwile mogą już nie produkować maszyn a zetor to pewna marka i dobrze się rozwija, nie wiem jak u was ale u mnie jeździ sporo zetorkow a ursusa jeszcze nie widzialem

Byś się zagłębił w politykę jakości i w to co robią w zetorze to byś tak nie gadał.Oni nie mają nic nowego poza jednym prototypem którego odwlekają już ile czasu.No ciągniki mają trochę przestarzałe ale jeszcze może być. Wkład własny w ciągniki nie jest zadowalający,no mają silniki i skrzynie jakie mają,polotu nie ma.Byłem przejazdem w Czechach u znajomego który dostarcza tak komponenty do zetora to mówił że nie wypłacają podwykonawcom bo nie mają z czego.Polska to największy zbyt,ale zanotowali bardzo duży spadek sprzedaży w Polsce.Między innymi przez Ursusa :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#106 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:40

Kupno nowego Ursusa mówisz o nowej maxterce? nie znam się tak bardzo na tym ale czemu przestarzale? wygląd na pewno nie może silnik i reszta ale jeżeli tak to sa to podzespoly sprawdzone, mysle ze jakościowo zetor i ursus będą podobne przecież maja przybliżone ceny

#107 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:52

Kupno nowego Ursusa Co do ceny, to dobrze byłoby pojeździć po dealerach i popytać się ile kosztuje Ursus, a ile Zetor.

#108 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:00

Kupno nowego Ursusa No to ta cała maxtera,ale o ten ciągnik się nie pytałem,ale jedynie się dowiedziałem że historia będzie najprawdopodobniej taka jak Ursusa 1414S nowa konstrukcja,szał pyty w ogóle a nie będzie pieniędzy na produkcje. No podzespoły to są sprawdzone przecież to konstrukcja z lat 70 tych to ona sama w sobie nie jest zła, tylko takie unowocześnienia powodują że coś musi się pogorszyć.Tak jak np. w VW T4 skrzynie 5 biegowe są ok a, szóstki już nie takie eleganckie.Tak w zetorach już nie mają co unowocześniać.Pewnie coś wykombinują żeby nie projektować nowej konstrukcji bo to są koszta nie małe a, później sprawdzanie testy to już większa sprawa niż projekt.

Jest gdzieś filmik na AF i w necie jak składają ciągniki.To dosłownie z wyglądu mosty,zwolnice takie jakie były w 360 i czeskich odpowiednikach.A wnętrze skrzyni z ciężkiej serii ursusów.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#109 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:01

Kupno nowego Ursusa

Byś się zagłębił w politykę jakości i w to co robią w zetorze to byś tak nie gadał.Oni nie mają nic nowego poza jednym prototypem którego odwlekają już ile czasu.No ciągniki mają trochę przestarzałe ale jeszcze może być. Wkład własny w ciągniki nie jest zadowalający,no mają silniki i skrzynie jakie mają,polotu nie ma.Byłem przejazdem w Czechach u znajomego który dostarcza tak komponenty do zetora to mówił że nie wypłacają podwykonawcom bo nie mają z czego.Polska to największy zbyt,ale zanotowali bardzo duży spadek sprzedaży w Polsce.Między innymi przez Ursusa :)

Sprzedaż Zetora spadła? hahaha 2013r. Zetor - 2096 faktycznie sprzedaż bardzo mała :lol: Wydajesz grubą kasę i kupujesz sprzęt na lata, to zastanów się dobrze czy chcesz nie sprawdzonego Ursusa. Mimo różnicy w cenie osobiście i tak bym wziął Zetora - przynajmniej mam pewność, ze trochę pochodzi.

#110 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:23

Kupno nowego Ursusa Może trochę... :ph34r: Ursusy są zbudowane na tych samych częściach co Valtry A, więc nie powinny się sypać. Proximy faktycznie są oparte na konstrukcji a la C-360. Oczywiście są to zmodernizowane konstrukcje.
Jak wielu polskich rolników myśli, że Czesi to porządne ciągniki robią, a u nas to "lipa", "szrot", itd, to się nie dziw, że Zetor tyle swoich maszyn u nas sprzedaje. <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:38

Kupno nowego Ursusa nie wiem już co o tym wszystkim myslec .......... to jaka marke byscie doradzili do 150 tys zl brutto?

#112 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 10 luty 2014 - 21:48

Kupno nowego Ursusa @farmer89, my mamy zetora co prawda starszego 2005 r 3.5 tys mth i jak na razie zero poważniejszych awarii jedyny mankament który w nich jest to pompka górna od sprzęgła dosyć często się zużywa ,ale koszt takiej wymiany nie jest drogi .Nie wiem co Wy macie do zetora dla mnie to ciągnik o dosyć przystępnej cenie i tani w utrzymaniu ,każdy ma swoje upodobania i bierze to co mu się podoba i najlepiej odpowiada.Ja ursusa nie neguję niech robią ciągniki i niech schodza ,ale nie podobają mi się takie komentarze typu "nie kupuj zetora bo to zachodnie" a kupuj polskie nie mam tu nikogo konkretnego teraz na myśli tylko wypowiadam swoje zdanie :)

Edytowany przez Marcin91, 11 luty 2014 - 16:23.

#113 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:55

Kupno nowego Ursusa Ja stawiam na Ursusa. Napisz może jakie wyposażenie cię najbardziej interesuje, czy np. potrzebujesz dużej ilości lamp roboczych, szerokiego ogumienia, myślisz o TURze, itd.
Dzięki poziomka za dyplomatyczną wypowiedź ;)

#114 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:02

Kupno nowego Ursusa poziomka jaki masz model zetora?
potrzebuje ciągnik ok 80-90 km do ladowacza zwykly prosty bez elektroniki bez bajerow

#115 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:30

Kupno nowego Ursusa Czytają postywielu użytkowników doradzających to myslę że większośc z nich ciągnik widziała tylko w internecie, przepraszam prawdziwych rolników. Tak jak powiedział kolega wyżej każdy kto pojesdzie do dealera to odrazy widzi że ceny się mocno różnią od tych internrtowych u niektórych w dół ale u wiekszości trzeba za wszystko dopłacić. Spóżcie proszę na nową valtre to czysty URSUS :) lub odwrotnie :P

#116 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 11 luty 2014 - 14:16

Kupno nowego Ursusa

Sprzedaż Zetora spadła? hahaha 2013r. Zetor - 2096 faktycznie sprzedaż bardzo mała :lol: Wydajesz grubą kasę i kupujesz sprzęt na lata, to zastanów się dobrze czy chcesz nie sprawdzonego Ursusa. Mimo różnicy w cenie osobiście i tak bym wziął Zetora - przynajmniej mam pewność, ze trochę pochodzi.

Zobacz sobie jaką mieli sprzedaż wcześniej niż w tamtym roku.Jakby Ursus robił takie sprawdzone ciągniki to byś gadał że nic nie potrafią zrobić i tylko klepią to ci było kiedyś tak jak 1614 do 2009 roku.
Wybierz ty za niego ciągnik bo ty uważasz tak to niech bierze zetora.To jest takie przekonywanie na tym forum a bo ten ma to a tamten co innego a, jeszcze inny ma to to już w ogóle się nie nadaje...

#117 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 11 luty 2014 - 15:25

Kupno nowego Ursusa Zamiast przerzucać się czy zetor czy ursus przyznajcie że i tak wszystko zależy na jaką sztukę się trafi. Osobiście gdybym kupował to brałbym proximę power po rabatach powinna wyjść 150 z hakiem, ze względu na sprawdzoną konstrukcję, sam mam co prawda jeszcze z 2004 ale w moim odczuciu i tak wygrywa zetor a z ursusem najnormalniej bałbym się ryzykować.
@locke maxterra ma być w sprzedaży w przyszłym roku testy chyba już poprzechodziła więc wątpię aby jej nie wypuścili zresztą chodzą plotki że frotka hd też ma być przygotowana pod 6 garów ale to tylko plotki.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#118 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 11 luty 2014 - 17:44

Kupno nowego Ursusa zetor proxima a zetor power to te same ciągniki rozniace się wyposarzeniem tak? sinik i skrzynia tez jest taka sama bądź bardzo podobna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#119 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:50

Kupno nowego Ursusa Zetor Proxima ma skrzynię 10/2, te ciągniki są dostępne w mocach od 65KM do 96KM, z napędem 2WD i 4WD, WOM z prędkością tylko 540 obr/min.
Proxima Plus ma skrzynię 16/16 ze wzmacniaczem, są to modele o mocach 87KM-107KM, napęd 4x4, WOM 540/1000 obr/min.
Proxima Power dysponuje skrzynią 24/24 z 2-u st. wzmacniaczem, dostępne są modele o mocach 87-117KM, z napędem 4x4, WOM 540/1000 obr/min.
Są jeszcze inne, drobniejsze zmiany. Power są dłuższe od Plus i zwykłej Proxy.

Dodaj odpowiedź