ROLMAK2

Kupno nowego Ursusa

Polecane posty

Gość STIG0013   
Gość STIG0013

tak, nie jestem pewien ale chyba za niewielką dopłatą byłaby już proxa power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

to mogę jechać ok 25 km/h przy skrzyni 30km/h a zresztą po polnych drogach czy nawet lepszej drodze utwardzonej i tak nie pojade z dwoma pelnymi przyczepami zboza 30km/h

Jadąc 25 km/h Proxima 80 też spali więcej paliwa niż Ursus H, bo silnik Ursusa (Perkins) będzie miał mniejszą prędkość obr. przy tej samej prędkości jazdy.

Kiedy jadę ciągnikiem (Ursus 5314, max prędkość 28km/h), to trzymam go na 2000 obr silnika, żeby tej drogi trochę ubywało. Niestety paliwo ubywa wtedy znacznie wyraźniej. Sam bym wolał mieć ciągnik, który osiąga 40 km/h, żeby jechać te 20 km/h przy niższych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

no pewnie masz racje tylko mysle jednak ze zakup nowego zetora jest pewniejszy niż ursusa, z ursusem to nigdy nie wiadomo za chwile mogą już nie produkować maszyn a zetor to pewna marka i dobrze się rozwija, nie wiem jak u was ale u mnie jeździ sporo zetorkow a ursusa jeszcze nie widzialem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jak wszyscy będą się bać kupić Ursusa, to nigdzie nie będzie "sporo" Ursusów i faktycznie przestaną je produkować. Tak więc nie bój się go kupić. Daj zarobić naszym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

no pewnie masz racje tylko mysle jednak ze zakup nowego zetora jest pewniejszy niż ursusa, z ursusem to nigdy nie wiadomo za chwile mogą już nie produkować maszyn a zetor to pewna marka i dobrze się rozwija, nie wiem jak u was ale u mnie jeździ sporo zetorkow a ursusa jeszcze nie widzialem

 

Byś się zagłębił w politykę jakości i w to co robią w zetorze to byś tak nie gadał.Oni nie mają nic nowego poza jednym prototypem którego odwlekają już ile czasu.No ciągniki mają trochę przestarzałe ale jeszcze może być. Wkład własny w ciągniki nie jest zadowalający,no mają silniki i skrzynie jakie mają,polotu nie ma.Byłem przejazdem w Czechach u znajomego który dostarcza tak komponenty do zetora to mówił że nie wypłacają podwykonawcom bo nie mają z czego.Polska to największy zbyt,ale zanotowali bardzo duży spadek sprzedaży w Polsce.Między innymi przez Ursusa :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mówisz o nowej maxterce? nie znam się tak bardzo na tym ale czemu przestarzale? wygląd na pewno nie może silnik i reszta ale jeżeli tak to sa to podzespoly sprawdzone, mysle ze jakościowo zetor i ursus będą podobne przecież maja przybliżone ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Co do ceny, to dobrze byłoby pojeździć po dealerach i popytać się ile kosztuje Ursus, a ile Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No to ta cała maxtera,ale o ten ciągnik się nie pytałem,ale jedynie się dowiedziałem że historia będzie najprawdopodobniej taka jak Ursusa 1414S nowa konstrukcja,szał pyty w ogóle a nie będzie pieniędzy na produkcje. No podzespoły to są sprawdzone przecież to konstrukcja z lat 70 tych to ona sama w sobie nie jest zła, tylko takie unowocześnienia powodują że coś musi się pogorszyć.Tak jak np. w VW T4 skrzynie 5 biegowe są ok a, szóstki już nie takie eleganckie.Tak w zetorach już nie mają co unowocześniać.Pewnie coś wykombinują żeby nie projektować nowej konstrukcji bo to są koszta nie małe a, później sprawdzanie testy to już większa sprawa niż projekt.

 

Jest gdzieś filmik na AF i w necie jak składają ciągniki.To dosłownie z wyglądu mosty,zwolnice takie jakie były w 360 i czeskich odpowiednikach.A wnętrze skrzyni z ciężkiej serii ursusów.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

 

Byś się zagłębił w politykę jakości i w to co robią w zetorze to byś tak nie gadał.Oni nie mają nic nowego poza jednym prototypem którego odwlekają już ile czasu.No ciągniki mają trochę przestarzałe ale jeszcze może być. Wkład własny w ciągniki nie jest zadowalający,no mają silniki i skrzynie jakie mają,polotu nie ma.Byłem przejazdem w Czechach u znajomego który dostarcza tak komponenty do zetora to mówił że nie wypłacają podwykonawcom bo nie mają z czego.Polska to największy zbyt,ale zanotowali bardzo duży spadek sprzedaży w Polsce.Między innymi przez Ursusa :)

 

 

Sprzedaż Zetora spadła? hahaha 2013r. Zetor - 2096 faktycznie sprzedaż bardzo mała :lol: Wydajesz grubą kasę i kupujesz sprzęt na lata, to zastanów się dobrze czy chcesz nie sprawdzonego Ursusa. Mimo różnicy w cenie osobiście i tak bym wziął Zetora - przynajmniej mam pewność, ze trochę pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Może trochę... :ph34r: Ursusy są zbudowane na tych samych częściach co Valtry A, więc nie powinny się sypać. Proximy faktycznie są oparte na konstrukcji a la C-360. Oczywiście są to zmodernizowane konstrukcje.

Jak wielu polskich rolników myśli, że Czesi to porządne ciągniki robią, a u nas to "lipa", "szrot", itd, to się nie dziw, że Zetor tyle swoich maszyn u nas sprzedaje. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nie wiem już co o tym wszystkim myslec .......... to jaka marke byscie doradzili do 150 tys zl brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

@farmer89, my mamy zetora co prawda starszego 2005 r 3.5 tys mth i jak na razie zero poważniejszych awarii jedyny mankament który w nich jest to pompka górna od sprzęgła dosyć często się zużywa ,ale koszt takiej wymiany nie jest drogi .Nie wiem co Wy macie do zetora dla mnie to ciągnik o dosyć przystępnej cenie i tani w utrzymaniu ,każdy ma swoje upodobania i bierze to co mu się podoba i najlepiej odpowiada.Ja ursusa nie neguję niech robią ciągniki i niech schodza ,ale nie podobają mi się takie komentarze typu "nie kupuj zetora bo to zachodnie" a kupuj polskie nie mam tu nikogo konkretnego teraz na myśli tylko wypowiadam swoje zdanie :)

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja stawiam na Ursusa. Napisz może jakie wyposażenie cię najbardziej interesuje, czy np. potrzebujesz dużej ilości lamp roboczych, szerokiego ogumienia, myślisz o TURze, itd.

Dzięki poziomka za dyplomatyczną wypowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

poziomka jaki masz model zetora?

potrzebuje ciągnik ok 80-90 km do ladowacza zwykly prosty bez elektroniki bez bajerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Czytają postywielu użytkowników doradzających to myslę że większośc z nich ciągnik widziała tylko w internecie, przepraszam prawdziwych rolników. Tak jak powiedział kolega wyżej każdy kto pojesdzie do dealera to odrazy widzi że ceny się mocno różnią od tych internrtowych u niektórych w dół ale u wiekszości trzeba za wszystko dopłacić. Spóżcie proszę na nową valtre to czysty URSUS :) lub odwrotnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

 

 

Sprzedaż Zetora spadła? hahaha 2013r. Zetor - 2096 faktycznie sprzedaż bardzo mała :lol: Wydajesz grubą kasę i kupujesz sprzęt na lata, to zastanów się dobrze czy chcesz nie sprawdzonego Ursusa. Mimo różnicy w cenie osobiście i tak bym wziął Zetora - przynajmniej mam pewność, ze trochę pochodzi.

 

Zobacz sobie jaką mieli sprzedaż wcześniej niż w tamtym roku.Jakby Ursus robił takie sprawdzone ciągniki to byś gadał że nic nie potrafią zrobić i tylko klepią to ci było kiedyś tak jak 1614 do 2009 roku.

Wybierz ty za niego ciągnik bo ty uważasz tak to niech bierze zetora.To jest takie przekonywanie na tym forum a bo ten ma to a tamten co innego a, jeszcze inny ma to to już w ogóle się nie nadaje...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zamiast przerzucać się czy zetor czy ursus przyznajcie że i tak wszystko zależy na jaką sztukę się trafi. Osobiście gdybym kupował to brałbym proximę power po rabatach powinna wyjść 150 z hakiem, ze względu na sprawdzoną konstrukcję, sam mam co prawda jeszcze z 2004 ale w moim odczuciu i tak wygrywa zetor a z ursusem najnormalniej bałbym się ryzykować.

@locke maxterra ma być w sprzedaży w przyszłym roku testy chyba już poprzechodziła więc wątpię aby jej nie wypuścili zresztą chodzą plotki że frotka hd też ma być przygotowana pod 6 garów ale to tylko plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

zetor proxima a zetor power to te same ciągniki rozniace się wyposarzeniem tak? sinik i skrzynia tez jest taka sama bądź bardzo podobna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zetor Proxima ma skrzynię 10/2, te ciągniki są dostępne w mocach od 65KM do 96KM, z napędem 2WD i 4WD, WOM z prędkością tylko 540 obr/min.

Proxima Plus ma skrzynię 16/16 ze wzmacniaczem, są to modele o mocach 87KM-107KM, napęd 4x4, WOM 540/1000 obr/min.

Proxima Power dysponuje skrzynią 24/24 z 2-u st. wzmacniaczem, dostępne są modele o mocach 87-117KM, z napędem 4x4, WOM 540/1000 obr/min.

Są jeszcze inne, drobniejsze zmiany. Power są dłuższe od Plus i zwykłej Proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gaga195
      Siemanko, planuje kupić jakiś kombajn taki z hederem do 4m, ( wiem że się kombajnu nie mierzy po hederze tylko młuckarni czy coś, wybaczcie mi jestem zielony co do tego)
      Padło na John deere tylko warunek jeden, nie starszy niz 5 lat, a więc zacząłem szukać na necie ale jak znajdę jakieś małe to zazwyczaj stare,
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.
       
      1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?
       
      2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"
       
      Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?
       
      3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich
       
      Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...
       
      Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez misza89
      Witam
       
      Zamierzam w przyszłosci jak wszystko dobrze pójdzie zakupić nowy ciągnik z wykorzystaniem dotacji UE. Zastanawiałem sie nad JD 6130M, oraz DF6150, NH seri 6 lub Valtrą. Jakie są wasze opnie na temat tych ciągników i który byście polecili? Posiadam ok 40 ha ziemi z perspektywą zwiększenie a o ok 20ha. Ziemie różne z iłami, rędzinami, glinami i borowinami oraz pagórkami.
    • Przez lewy01
      Założyłem ten temat, bo z ojcem przymierzamy się do kupna nowego ciąnika i tu zaczyna się problem. Mamy 33ha, przeważnie gleby klasy 4,5, i 6. Będzie miał założony ładowacz, a do pomocy c-330 i c-385. W jaka markę warto zainwestować New Holland, Zetor, Case, Ursus, Landini, McCormick, Steyr ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj