ROLMAK2

Kupno nowego Ursusa

Polecane posty

flywin    1

no nie do końca

 

8014H i 9014H mają silniki bodajżde Perkins 1104D-T natomiast 10014H ma już Perkins 1104D-TA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

no nie do końca

 

8014H i 9014H mają silniki bodajżde Perkins 1104D-T natomiast 10014H ma już Perkins 1104D-TA

nie masz racji. 8014H ma 1104D-T natomiast 9014 i 10014 mają 1104D-TA gdzie T - oznacza turbinę a A- intercooler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

to valtra A jest kopią hattata...

 

Hattat zaczął produkować ciągniki konstrukcyjnie identyczne do Valtry serii 100 i A w 2004r gdzie Valtra (Fin) produkcję 100 zaczęła w 1997r a serię A w 2002r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

Na pewno podajecie dobre numery silnika?? Bo wydaje mi się, że swego czasu w perkinsach A w numerze oznaczało chłodzenie powietrzem a nie intercooler :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

intercooler jest chłodnicą powietrza.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

No jasna sprawa ale wydaje mi się, że w oznaczeniach było wyraźnie A (air)- silnik chłodzony powietrzem [nie chodzi o układ dolotowy] W (water)- silnik chłodzony cieczą, a intercooler jak nakazuje logika powinien być oznaczony literką I :) chodź żadnym ekspertem nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Jest tak jak napisałem wcześniej. w 8014H niema intercoler-a natomiast w 9014H i 10014H jest i oznaczone jest to literką A, ten sam silnik w ursusie 11024 ma moc 110kM i tam też jest doładowany z intercolerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

tez tak myslalem od samego początku ze zetor ale na forum pisza ze ma usterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

o ursusie też są opinie o ich awaryjności są tematy o farmtracku o zetorze to głównie chodzi o majora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W tych ostatnich Ursusach serii H część elementów, które ulegały awarii zostały zmienione. Sprzęgło lżej chodzi, linki się nie urywają, itd. Te ciągniki ogólnie nieźle są zrobione, patrząc z zewnątrz. U mnie w okolicy jest Ursus 9014 H od pół roku i żadnych awarii nie miał. O jakich dokładnie modelach myślisz? Ursusy H mają mech. skrzynię 12/12, Proximy 10/2, Proximy Plus 16/16 ze wzmacniaczem, a Proxima Power 24/24 z 3 zakresami (2-stopniowy wzmacniacz), itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tylko że zetory to jest konstrukcja z 70 tych.I po dłuższym czasie użytkowanie się fajnie skrzynie naprawia ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ursusy H mają rewers mechaniczny w podstawie. Skrzynia ma 4 biegi i 3 zakresy reduktora. Dźwignia rewersu znajduje się po prawej stronie kierowcy. Klima jest w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No Ja mówię że fajnie bo nieraz podjadę do znajomego i zdarzy się że jest jakiś taki zetorek z 2008 rok i młodsze.Przyjeżdżają na zmianę łożysk czy paru kół w skrzyni.Częściej na elektronikę ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411
Napisano (edytowany)

No raczej właśnie o to chodzi.

Ursus H osiąga 40 km/h, a Proxima Plus 90 - 30 km/h. Negatywie wpływa to na transport.

Są jeszcze Farmery. Model F-9258 TE ma 86KM i skrzynię 12/12, a w opcji 24/24 (ze wzmacniaczem). Ma jednak kiepski podnośnik, dopiero w opcji udźwignie 3t.

Jest Farmtrac 690 DT, 88KM, skrzynia 24/24, udźwig 3,1t.

No i Pronar 5222 (P7), 86KM, skrzynia 24/24, udźwig 3t, w opcji 3,6t - najlepszy udźwig dla tej mocy.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No jeśli musisz jechać np. 30KM w jedną stronę po np. zboże, to będzie "-", jeśli przy prędkości 30km/h będziesz mieć 2200obr/min silnika (Zetor). Spalanie będzie wysokie. Jeśli ciągnik osiąga 40 km/h to można jechać 30km/h przy niższej prędkości obr. silnika i oszczędzać paliwo. W przypadku przejazdów z pola na pole to nie będzie takiego problemu, ale jakikolwiek dłuższy transport to większe wydatki na paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

to mogę jechać ok 25 km/h przy skrzyni 30km/h a zresztą po polnych drogach czy nawet lepszej drodze utwardzonej i tak nie pojade z dwoma pelnymi przyczepami zboza 30km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

proxima plus 96km ma 40 km/h wersja 87km ma skrzynię 30 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gaga195
      Siemanko, planuje kupić jakiś kombajn taki z hederem do 4m, ( wiem że się kombajnu nie mierzy po hederze tylko młuckarni czy coś, wybaczcie mi jestem zielony co do tego)
      Padło na John deere tylko warunek jeden, nie starszy niz 5 lat, a więc zacząłem szukać na necie ale jak znajdę jakieś małe to zazwyczaj stare,
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.
       
      1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?
       
      2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"
       
      Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?
       
      3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich
       
      Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...
       
      Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez misza89
      Witam
       
      Zamierzam w przyszłosci jak wszystko dobrze pójdzie zakupić nowy ciągnik z wykorzystaniem dotacji UE. Zastanawiałem sie nad JD 6130M, oraz DF6150, NH seri 6 lub Valtrą. Jakie są wasze opnie na temat tych ciągników i który byście polecili? Posiadam ok 40 ha ziemi z perspektywą zwiększenie a o ok 20ha. Ziemie różne z iłami, rędzinami, glinami i borowinami oraz pagórkami.
    • Przez lewy01
      Założyłem ten temat, bo z ojcem przymierzamy się do kupna nowego ciąnika i tu zaczyna się problem. Mamy 33ha, przeważnie gleby klasy 4,5, i 6. Będzie miał założony ładowacz, a do pomocy c-330 i c-385. W jaka markę warto zainwestować New Holland, Zetor, Case, Ursus, Landini, McCormick, Steyr ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj