Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowego Ursusa

118 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 24 luty 2013 - 16:43

Kupno nowego Ursusa 8 - 10 marca to w kielcach tak?
czy agro premiery w poznaniu ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowego Ursusa Dzisiaj, 06:03
  •  

#42 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 24 luty 2013 - 16:44

Kupno nowego Ursusa 8 marca to chyba za puzno dla kolegi @ROLMAK2
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#43 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:50

Kupno nowego Ursusa 8 sie zaczynają :)

:) :)

#44 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 24 luty 2013 - 16:51

Kupno nowego Ursusa Ale kolega @ROLMAK2 pisal ze w marcu juz musi go miec.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#45 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 24 luty 2013 - 17:09

Kupno nowego Ursusa Ja to nierozumiem jaki problem ma @ROLMAKO?

Jezeli chce ciagnik nowy fabryczny to dzwoni bezposrednio do fabryki ursusa albo do dilera w okolicy albo nawet do AGROMY

Jak sie ma kase to w ciagu 24godzin ciagnik na podworko przyprowadza.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#46 Share ROLMAK2

ROLMAK2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 luty 2013 - 17:54

Kupno nowego Ursusa

dobry. Jestem użytkownikiem POLMOT-a 10014H bez tura... czyli tak naprawdę inny znaczek na masce. Tak czy inaczej, ciagnik ten jest u mnie głównym ciągnikiem roboczym. Mam go od września 2011 i non stop w pracy. Owszem miałem drobne problemy, ale gwarancja je usunęła i mówią że w nowych seriach już to zmienili, lub przy zakupie proponują drobna przeróbkę (założenie włącznika prądu, żeby akumulator nie siadał). Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Ursusie 10014H szukaj w tematach dotyczących POLMOT-a 10014H - Warfama przejęła przecież URSUS-a!. u mnie w okolicy widziałem jeszcze ze dwa takie ciągniki jak moje (tyle że już URSUS) z turami, ale nie znam właścicieli osobiście. Kiedy kupowałem ten ciągnik też się wahałem, ale szukałem informacji. Mój ciągnik był robiony niby w turcji, na tej samej lini co powstawał Ferguson serii 5000 (uderzające podobieństwo) i Valtra serii A (również podobne). Ciągniki te mają układ przeniesienia firmy Hema (jak w Valtrze serii A), silnik jest oryginalny Perkins z Wielkiej Brytanii (tabliczka znamionowa silnika). Jego dużym plusem jest praktyczny brak elektroniki - w razie napraw pogwarancyjnych nie trzeba zamawiać serwisu. opryskiwacz ciągany, czy zawieszany??... ale jak mówiłem wcześniej, więcej informacji uzyskasz szukając w tematach dotyczących POLMOT-a.
Pozdrawiam serdecznie.

ciągany 2 tysiące litrów burego.A mam do cb pytanko wężę w nim pękaja? jakie to były uszkodzenia że serwis przyjeżdżał ?? Nie wiesz czy produkują tego 8034 Mido?

Ja to nierozumiem jaki problem ma @ROLMAKO?

Jezeli chce ciagnik nowy fabryczny to dzwoni bezposrednio do fabryki ursusa albo do dilera w okolicy albo nawet do AGROMY

Jak sie ma kase to w ciagu 24godzin ciagnik na podworko przyprowadza.

Jest problem bo nie wiadomo co wybrać ja się bardziej znam w używanych ciągnikach polskich i zachodnich a nowy takiej produkcji nie mam pojęcia nic o nim i twoje zdanie było bez sensu

8 - 10 marca to w kielcach tak?
czy agro premiery w poznaniu ?

a poznań kiedy jest?

URSUS 8034 tego osobnika produkują jeszcze??

#47 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 luty 2013 - 18:51

Kupno nowego Ursusa 8034 powstał tylko w jednym egzemplarzu jako prototyp i tyle go było widać.
Targi w Poznaniu- za rok dopiero. Premiery są organizowane co 2 lata.

#48 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 luty 2013 - 19:15

Kupno nowego Ursusa Jak się pytałem o 11034 to samo co 8034 to mi powiedzieli że na razie nie ma tematu.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#49 Share TolkienBC

TolkienBC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Głównie hodowla trzody chlewnej, fotografia

Napisany 25 luty 2013 - 20:28

Kupno nowego Ursusa

ciągany 2 tysiące litrów burego.A mam do cb pytanko wężę w nim pękaja? jakie to były uszkodzenia że serwis przyjeżdżał ?? Nie wiesz czy produkują tego 8034 Mido?

Nic mi nie pękało. Serwis przyjeżdżał tylko na serwis gwarancyjny. Przy okazji wymienili po prostu czujnik paliwa, bo cały czas rezerwa świeciła (ale wskazywał poprawnie) i wymienili akumulator, bo siadł. To tyle. Innych problemów nie mam, jedynie musiałem śruby podokręcać po kilkudziesięciu motogodzinach, nic więcej (wcześniej jeździłem starym mtz-em 82, więc obecnie to dla mnie bajka :)) pzdr.
a Mido już raczej nie robią, teraz są nowe serie ciągników.

Edytowany przez TolkienBC, 25 luty 2013 - 20:34.

#50 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:55

Kupno nowego Ursusa A jaki tam miałeś akumulator i jaki Ci wsadzili?
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share TolkienBC

TolkienBC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Głównie hodowla trzody chlewnej, fotografia

Napisany 25 luty 2013 - 21:25

Kupno nowego Ursusa Miałem jakiś turecki, teraz wsadzili polski, ale nie pamiętam nazwy. Zamontowali przy tym od razu wyłącznik prądu, powiedzieli, abym rozłączał w ten sposób akumulator, bo coś pobiera prąd i rozwala akumulatory. Nie ma co się martwić jednak, w nowym zetorze też to widziałem.

#52 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:36

Kupno nowego Ursusa Ale nie wiesz co jest przyczyną że rozładowuje akumulator?

#53 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:25

Kupno nowego Ursusa Rozładowywanie akumulatora jest przez to ze coś pobiera prąd....Najczęściej jest to radio, ale może też być inny odbiornik...Pewnie Ci ZAPa wsadzili :) Ciekawe jaką pojemność one potrzebują?

#54 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:30

Kupno nowego Ursusa Ja u Siebie w 10014H mam Turecki 115Ah

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez MAT912, 27 luty 2013 - 20:49.

#55 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 27 luty 2013 - 19:31

Kupno nowego Ursusa Ja bym na twoim miejscu poczekał na tego 11024 z nową skrzynią :) Poza tym, ludzie człowiek się pyta o ursusa a wy mu 20 różnych marek proponujecie a to "ja bym wziął case XXX" "ja to bym na twoim miejscu NH XXX brał" "a ja to bym zetora XXX wolał" a o ursusie się nie wypowie :P ...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#56 Share marcin19787

marcin19787

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 07:29

Kupno nowego Ursusa Witam
Od prawie roku jestem użytkownikiem Ursusa 10014H. Jest moim głównym ciągnikiem. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów - serwis był ale tylko w ramach gwarancji, a nie przepraszam raz wzywałem ich bo sprzęgło źle wysprzęglało - linka żle była założona. Poprawili i jest gitara. W zimie z zapalaniem nie było żadnych problemów - świece grzeją, obrót rozrusznika i chodzi. Ja osobiście bym go polecał, dobrze wyposażony w standardzie, ja doposażyłem go jeszcze w szerokie koła, tylne obciążniki i 12 sztul obciążników przednich. Do tego dostałem karton dodatków typu np. węże do przyczep(hamulcowe), końcówki pneumatyczne, klucze do kół, węże do pompowania kół, pistolet do przedmuchiwania chłodnicy. Na początku też nasłuchałem się od znawców, co za gó...kupiłem, chińszczyzne, tureckie badziewie i takie tam. Prosty mechaniczny traktor, nie strzelają żadne węże. Odnośnie Ursusa 11024 - jedyne co mogę powiedzieć to to że w nim siedziałem na Agro Show, jak zmienią skrzynie to powinno być ok, ale nic więcej nie mogę powiedzieć.
Pozdrawiam

#57 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 14 marzec 2013 - 15:19

Kupno nowego Ursusa Witam. Jak oceniacie tego 11024? Co jest nie tak ze skrzynią? Właśnie tak wstępnie przymierzamy się do zakupu czegoś i taka myśl chodzi na URSUSA 11024. Widziałem, że przełożenia w skrzyni są takie same jak w moim byłym Massey Fergusonie 698. W ogóle był on podobny i to mnie zachęciło. Zachęca fakt że jest to prosty mechaniczny traktor, a jednocześnie ładny itd. Ale czy warto w niego zainwestować? ;)

Edytowany przez MalyJohn, 14 marzec 2013 - 15:20.

#58 Share Brytan

Brytan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Kulturystyka

Napisany 14 marzec 2013 - 16:23

Kupno nowego Ursusa Zgadzam się z locke.

#59 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 16:30

Kupno nowego Ursusa

Witam. Jak oceniacie tego 11024? Co jest nie tak ze skrzynią? Właśnie tak wstępnie przymierzamy się do zakupu czegoś i taka myśl chodzi na URSUSA 11024. Widziałem, że przełożenia w skrzyni są takie same jak w moim byłym Massey Fergusonie 698. W ogóle był on podobny i to mnie zachęciło. Zachęca fakt że jest to prosty mechaniczny traktor, a jednocześnie ładny itd. Ale czy warto w niego zainwestować? ;)

NO spoko ciągnik :) nie ma tam jakiś zaawansowanych podzespołów:) Wszystko co potrzeba jest :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 14 marzec 2013 - 16:44

Kupno nowego Ursusa No właśnie i o to chodzi ;) Ja chciałem Massey Fergusona 5470 (te modele są nadal dostępne), ale jednak za cenę Masseya mam 2 ursusy również nowe ;)

Dodaj odpowiedź