ROLMAK2

Kupno nowego Ursusa

Polecane posty

TolkienBC    0

Miałem jakiś turecki, teraz wsadzili polski, ale nie pamiętam nazwy. Zamontowali przy tym od razu wyłącznik prądu, powiedzieli, abym rozłączał w ten sposób akumulator, bo coś pobiera prąd i rozwala akumulatory. Nie ma co się martwić jednak, w nowym zetorze też to widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale nie wiesz co jest przyczyną że rozładowuje akumulator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Rozładowywanie akumulatora jest przez to ze coś pobiera prąd....Najczęściej jest to radio, ale może też być inny odbiornik...Pewnie Ci ZAPa wsadzili :) Ciekawe jaką pojemność one potrzebują?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

Ja u Siebie w 10014H mam Turecki 115Ah

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Ja bym na twoim miejscu poczekał na tego 11024 z nową skrzynią :) Poza tym, ludzie człowiek się pyta o ursusa a wy mu 20 różnych marek proponujecie a to "ja bym wziął case XXX" "ja to bym na twoim miejscu NH XXX brał" "a ja to bym zetora XXX wolał" a o ursusie się nie wypowie :P ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin19787    0

Witam

Od prawie roku jestem użytkownikiem Ursusa 10014H. Jest moim głównym ciągnikiem. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów - serwis był ale tylko w ramach gwarancji, a nie przepraszam raz wzywałem ich bo sprzęgło źle wysprzęglało - linka żle była założona. Poprawili i jest gitara. W zimie z zapalaniem nie było żadnych problemów - świece grzeją, obrót rozrusznika i chodzi. Ja osobiście bym go polecał, dobrze wyposażony w standardzie, ja doposażyłem go jeszcze w szerokie koła, tylne obciążniki i 12 sztul obciążników przednich. Do tego dostałem karton dodatków typu np. węże do przyczep(hamulcowe), końcówki pneumatyczne, klucze do kół, węże do pompowania kół, pistolet do przedmuchiwania chłodnicy. Na początku też nasłuchałem się od znawców, co za gó...kupiłem, chińszczyzne, tureckie badziewie i takie tam. Prosty mechaniczny traktor, nie strzelają żadne węże. Odnośnie Ursusa 11024 - jedyne co mogę powiedzieć to to że w nim siedziałem na Agro Show, jak zmienią skrzynie to powinno być ok, ale nic więcej nie mogę powiedzieć.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Witam. Jak oceniacie tego 11024? Co jest nie tak ze skrzynią? Właśnie tak wstępnie przymierzamy się do zakupu czegoś i taka myśl chodzi na URSUSA 11024. Widziałem, że przełożenia w skrzyni są takie same jak w moim byłym Massey Fergusonie 698. W ogóle był on podobny i to mnie zachęciło. Zachęca fakt że jest to prosty mechaniczny traktor, a jednocześnie ładny itd. Ale czy warto w niego zainwestować? ;)

Edytowano przez MalyJohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Witam. Jak oceniacie tego 11024? Co jest nie tak ze skrzynią? Właśnie tak wstępnie przymierzamy się do zakupu czegoś i taka myśl chodzi na URSUSA 11024. Widziałem, że przełożenia w skrzyni są takie same jak w moim byłym Massey Fergusonie 698. W ogóle był on podobny i to mnie zachęciło. Zachęca fakt że jest to prosty mechaniczny traktor, a jednocześnie ładny itd. Ale czy warto w niego zainwestować? ;)

 

NO spoko ciągnik :) nie ma tam jakiś zaawansowanych podzespołów:) Wszystko co potrzeba jest :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

No właśnie i o to chodzi ;) Ja chciałem Massey Fergusona 5470 (te modele są nadal dostępne), ale jednak za cenę Masseya mam 2 ursusy również nowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

dobry. Jestem użytkownikiem POLMOT-a 10014H bez tura... czyli tak naprawdę inny znaczek na masce. Tak czy inaczej, ciagnik ten jest u mnie głównym ciągnikiem roboczym. Mam go od września 2011 i non stop w pracy. Owszem miałem drobne problemy, ale gwarancja je usunęła i mówią że w nowych seriach już to zmienili, lub przy zakupie proponują drobna przeróbkę (założenie włącznika prądu, żeby akumulator nie siadał). Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o Ursusie 10014H szukaj w tematach dotyczących POLMOT-a 10014H - Warfama przejęła przecież URSUS-a!. u mnie w okolicy widziałem jeszcze ze dwa takie ciągniki jak moje (tyle że już URSUS) z turami, ale nie znam właścicieli osobiście. Kiedy kupowałem ten ciągnik też się wahałem, ale szukałem informacji. Mój ciągnik był robiony niby w turcji, na tej samej lini co powstawał Ferguson serii 5000 (uderzające podobieństwo) i Valtra serii A (również podobne). Ciągniki te mają układ przeniesienia firmy Hema (jak w Valtrze serii A), silnik jest oryginalny Perkins z Wielkiej Brytanii (tabliczka znamionowa silnika). Jego dużym plusem jest praktyczny brak elektroniki - w razie napraw pogwarancyjnych nie trzeba zamawiać serwisu. opryskiwacz ciągany, czy zawieszany??... ale jak mówiłem wcześniej, więcej informacji uzyskasz szukając w tematach dotyczących POLMOT-a.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Witam. Mam pytanie. Czy może ktoś posiada 10014H i współpracuje z agregatem aktywnym+ siewnik, lub aktywny nadbudowany 3m. Planuje zakup tego ciągnika z ładowaczem, niewiem tylko czy będzie stabilny przy pracy z wymienionymi zestawami 3m, i czy fabryczny ładowacz nie ogranicza skrętu? I ostatnie pytanie, jaka cena tego ciągnika z ładowaczem.

 

Jeszcze jedno pytanie jakiej szer. agregat ścierniskowy do 10014H. ziemie w większości III klasa troche pagurkowate, a może lepszy agregat talerzowy?

 

No właśnie i o to chodzi ;) Ja chciałem Massey Fergusona 5470 (te modele są nadal dostępne), ale jednak za cenę Masseya mam 2 ursusy również nowe ;)

Dobrze napisałeś że 2 ursusy możesz kupić. Drugi przyda Ci się jako dawca części do pierwszego, albo będzie zastępować drugiego gdy będzie w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

w mojej okolicy to nawet dilerzy nie chcą chandlować tureckim Ursusem składanym w chinach :)

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No to rzeczywiście....Ludzie powinni cię na rękach nosić że wypisywanie takich farmazonów...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

turecki ursus składany w chinach? ursus jest polski tylko niektóre modele sa na bazie polmota .. pozatym są składane w lublinie .. a dealerowi to wisi czym handluje byle schodziło i miał z tego zysk


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jest turecki bo to Hattat z naklejką Ursusa. Ale z tego co się doczytałem to Hattat jest kopią Valtry A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

to valtra A jest kopią hattata...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

w mojej okolicy to nawet dilerzy nie chcą chandlować tureckim Ursusem składanym w chinach :)

 

Ale błysnołeś wiedzą. Ja jeszcze nie słyszałem o takich tureckich z chin. Valtra A produkowana jest w Turcji i udostępnia swoją technologię w ciągnikach Hatat które to pod nazwą Ursus 8014H, 9014H i 10014H wcześniej Pol-mot sprzedawane są w Polsce. Co do ursusa 11024 który to jest już więcej polski, to chyba nie muszę już komentować. Wystarczy wejść na forum o ursusie 11024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Spoko :) zaraz tu się nie unoscie!!

poprostu nie sprzedają sie u nas te ciągniki....

pod Gdańskiem diler w Przodkowie sprzedał pare ursusów hattów i mały pare awari tłumaczył smiejąc się ze składane w chinach ale to taka aluzja bo wiadomo ze w Polsce! także loka i instas nic do bani :P

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak chcesz czymś zabłysnąć to nie twoimi stwierdzeniami na temat pochodzenia niektórych ciągników.Ten temat już był nie raz przerabiany.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Faktycznie lepiej na forach uważać na stwierdzenia typu: "Ursus składany w Chinach", itp. itd.

2xandrzej360 Od razu było zaznaczyć że to żart, bo już wielu błyszczało swoją wiedzą na temat nowych Ursusów i jest to trochę denerwujące... <_<

Jeśli ktoś chce kupić nowego Ursusa może kupić model H. Przyzwoite ciągniki za odpowiednią ceną. Ursus 11024 nie jest idealny (głownie przez archaiczną skrzynię biegów), ale cała reszta nie odbiega od standardów jak na jego moc. Oczywistym atutem jest jego cena.

Jeśli ktoś myśli o 10014H to polecałbym wstrzymać się do pojawienia się 11034. Ten model może być naprawdę dobrą inwestycja i moim zdaniem przebije modele H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam piszeczie ze ursus składane w chinach turcji itd prawie wszystki ciągniki sa składane z częsci mało jest fabryk zeby cały ciągnik był składany i robiony od podstaw wiednej fabryce tak zeby silnik skrzynia przednia os itd było robione od podstaw wiednym miejcu jednej fabryce dam taki przykłat kombajn zbozowe z new holland tc wyjezdza z tabliczką znominową madej in poland i co on jest robione wcałości w polsce tu jest kładane i jdzie na cały swiat firmy wykupili fabryki po ruznych krajach i tam produkują case tesz jest produkowane wkilku krajach a składany w austri czytałem w top agral polska gdzie są produkowane jaki części głupia rama z kabiny jest spawana chyba w belgi i jedzie do austri i tam składają kabinę mylę ze ursusy są bardzo dobre 11024 i napewno cześci sa duzo tansze od zachodnich ja mam na swojm przekładzie porównanie mam pronara od nowosći i nienazekam a jak cos to cząsci tanie padł mi alternator nieopłacało się remontowac dałem 200zł i sam załozyłem i biega wymieniłem teraz pompe i rozdzielacz bo niechciał przyczepy wykiprowac niewiedziałem co padło kupiłem pompę i rozdzielacz zebym dwarazy nierozbierac dałem 1300zł w pronaze i sam zamontowałem i biega upiłem teras zachodni znana marka za sam przegląd 1 dałem 1300zł i teras robiłem 2 jeszcze niemam faktury i przejzec się zbliska na wykonanie to niejest taki cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

witam piszeczie ze ursus składane w chinach turcji itd prawie wszystki ciągniki sa składane z częsci mało jest fabryk zeby cały ciągnik był składany i robiony od podstaw wiednej fabryce tak zeby silnik skrzynia przednia os itd było robione od podstaw wiednym miejcu jednej fabryce dam taki przykłat kombajn zbozowe z new holland tc wyjezdza z tabliczką znominową madej in poland i co on jest robione wcałości w polsce tu jest kładane i jdzie na cały swiat firmy wykupili fabryki po ruznych krajach i tam produkują case tesz jest produkowane wkilku krajach a składany w austri czytałem w top agral polska gdzie są produkowane jaki części głupia rama z kabiny jest spawana chyba w belgi i jedzie do austri i tam składają kabinę mylę ze ursusy są bardzo dobre 11024 i napewno cześci sa duzo tansze od zachodnich ja mam na swojm przekładzie porównanie mam pronara od nowosći i nienazekam a jak cos to cząsci tanie padł mi alternator nieopłacało się remontowac dałem 200zł i sam załozyłem i biega wymieniłem teraz pompe i rozdzielacz bo niechciał przyczepy wykiprowac niewiedziałem co padło kupiłem pompę i rozdzielacz zebym dwarazy nierozbierac dałem 1300zł w pronaze i sam zamontowałem i biega upiłem teras zachodni znana marka za sam przegląd 1 dałem 1300zł i teras robiłem 2 jeszcze niemam faktury i przejzec się zbliska na wykonanie to niejest taki cudo

A czy ktoś napisał że jak składany w Turcji to zły? Co do Case to nie masz do końca racji, mniejsze serie jak Farmall 95, 105, 115 oraz NH T5 zjeżdzają z tej samej taśmy produkcyjnej, zlokalizowanej też w Turcji. Serie TD na zwolnicach też składane są w Turcji. A jeżeli myślisz że 11024 to tobre ciągniki to porozmawiaj z kimś kto takowy posiada lub poczytaj na forum. No chyba że używa go na 20ha i robi po 100 mtg rocznie. Znam przypadek że po 80mtg skrzynia się rozsypała, która wcale nie jest taka polska, tylko pochodzi z jakiegoś mniejszego mf ( z lat chyba 80 czy 90- tych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

czym się różną Ursus 8014H, 9014H i 10014H, pytam z czystej ciekawości, no poza ceną oczywiście ;)

Chodzi mi o to czy mechanicznie jest to to samo (chodzi mi o to czy da się z 80 zrobić 100).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

czym się różną Ursus 8014H, 9014H i 10014H, pytam z czystej ciekawości, no poza ceną oczywiście ;)

Chodzi mi o to czy mechanicznie jest to to samo (chodzi mi o to czy da się z 80 zrobić 100).

Wszystkie różnią się ustawieniami na pompie a dodatkowo 8014H nie posiada intercoler-a. 9014H i 10014H konstrukcyjnie są identyczne.

 

Da się przestawić 9014 na 10014 ale trzeba dobrego fachowca, ja osobiście bym nie ryzykował, nawet z usług serwisu bym nie skorzystał. Czytałem gdzieś na forum o stwierdzonej usterce pompy. serwis przyjechał wymontował i stwierdził że jest pęknięty korpus i powiedzieli o jakimś kosmicznych pieniądzach. Jak odmówił naprawy to oddali mu pompę, która okazała się dobra, z przestawionym rozrządem. I tu jest problem. Można zawsze kupić pompę z 10014H i zamontować, ale trzeba ustawić rozrząd, tylko czy się opłaci, jak różnica w cenie jest ok 4-5tys zł. jak ktoś skorzysta z modernizacji to różnica robi się żadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gaga195
      Siemanko, planuje kupić jakiś kombajn taki z hederem do 4m, ( wiem że się kombajnu nie mierzy po hederze tylko młuckarni czy coś, wybaczcie mi jestem zielony co do tego)
      Padło na John deere tylko warunek jeden, nie starszy niz 5 lat, a więc zacząłem szukać na necie ale jak znajdę jakieś małe to zazwyczaj stare,
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.
       
      1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?
       
      2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"
       
      Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?
       
      3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich
       
      Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...
       
      Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez misza89
      Witam
       
      Zamierzam w przyszłosci jak wszystko dobrze pójdzie zakupić nowy ciągnik z wykorzystaniem dotacji UE. Zastanawiałem sie nad JD 6130M, oraz DF6150, NH seri 6 lub Valtrą. Jakie są wasze opnie na temat tych ciągników i który byście polecili? Posiadam ok 40 ha ziemi z perspektywą zwiększenie a o ok 20ha. Ziemie różne z iłami, rędzinami, glinami i borowinami oraz pagórkami.
    • Przez lewy01
      Założyłem ten temat, bo z ojcem przymierzamy się do kupna nowego ciąnika i tu zaczyna się problem. Mamy 33ha, przeważnie gleby klasy 4,5, i 6. Będzie miał założony ładowacz, a do pomocy c-330 i c-385. W jaka markę warto zainwestować New Holland, Zetor, Case, Ursus, Landini, McCormick, Steyr ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj