ROLMAK2

Kupno nowego Ursusa

Polecane posty

ROLMAK2    1

Witam mam zamiar kupić ursusa 10014 cena z turem i łyżką pojemnościówką + paleciak to 162 tys. SAM BEZ TURA TO koszt 136 tys około . Ale pojawia się opcja ursusa 11024 cena to około 125 tys netto. Tylko jak te ursusy się sprawują bo koniami niby więcej mają mocy ale jest troche opini o ich wadliwości i czy to prawda bo cena wyższa ale nie raz lepiej wydac raz więcej niż potem żałować .PROSZĘ CO O TYM SĄDZICIE PISZCIE ;D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Lepiej chyba kupic wiekrzego. Kupisz 10014 a potem bedziesz zalowal ze wziales mniejszego, zapas mocy zawsze sie przyda. A pozatym duzej roznicy w cenie nie ma.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ale jest już znaczna różnica w wyposażeniu.

10014H ma znacznie lepszą skrzynię do TUR'a i lepsze wyposażenie- okno dachowe, klima, obciążniki i zaczepy w cenie.

Gdyby 11024 doposażyć chociażby w klimę to już różnicy zbytnio w cenie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Te ursusy nie są jeszcze dobrze sprawdzone ,,,, mało użytkowników je posiada .ale jesli mam doradzić biezr mocniejszego tylko ze musieli m]byśmy wiedzieć do czego ci ten tur ? mniejszy bedzie zwinniejszy

Tutaj masz link do 10014: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/53575-ursus-10014-h/page__hl__%20ursus%20%2010014

Tutaj link do ursusa 11024 : http://www.agrofoto.pl/forum/topic/55684-ursus-11024/page__hl__+ursus%20+11024#entry1004162

Edytowano przez oaxis3333

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Lepiej kupić większego. Moi rodzice teraz żałują że wzięli 7340 a nie coś koło 100 km Wiec jak już masz wyłożyć kasę na nowy to weź większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

Znaczy koledzy powiem tak ona będzie tylko w turze i w opryskiwaczu no i troszeczkie transport rozsiewacz . Bo mam 170 km New Hollanda więc on robi grube sprawy .

 

Lepiej kupić większego. Moi rodzice teraz żałują że wzięli 7340 a nie coś koło 100 km Wiec jak już masz wyłożyć kasę na nowy to weź większy

mam 170 km New Hollanda więć to będzie pomocnik moja wina bo nie napisałem tego.

 

Te ursusy nie są jeszcze dobrze sprawdzone ,,,, mało użytkowników je posiada .ale jesli mam doradzić biezr mocniejszego tylko ze musieli m]byśmy wiedzieć do czego ci ten tur ? mniejszy bedzie zwinniejszy

Tutaj masz link do 10014: http://www.agrofoto....__ ursus 10014

Tutaj link do ursusa 11024 : http://www.agrofoto....24#entry1004162

do nawozów big packów do zdemowania palet z ciężarówek z nasionami np. no i załadunek zboża odśnieżanie parkingów wywóz śniegu . Równanie terenu wożenia ziemi bo mam 3 bagienka do zawalenia więć łopatą nie bęę robić. Ale czytałem że ludzie skarżą się na tego 11024 i to mnie boli.

Edytowano przez ROLMAK2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

No jesli to ma byc ciagnik pomocniczy i do ladowacza to mniejszy chyba bedzie leprzy, zwinniejszy i lzejszy.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

powiem tak ursusy są na cześciach chińskich i trureckich i szybko przewody pękają

Przecież są na podzespołach Valtry tylko silnik mają perkinsa valtra ma swój.Co do przewodów moze i masz racje ale co teraz nie jest chińskie JOHN DEERE w chinach jest robiony seria R

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w tej cenie kupił byś proksime power z turem juz o ona ma elektrohydrauliczny rewers ... tylko ze 80 km by miał


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

Ale jest już znaczna różnica w wyposażeniu.

10014H ma znacznie lepszą skrzynię do TUR'a i lepsze wyposażenie- okno dachowe, klima, obciążniki i zaczepy w cenie.

Gdyby 11024 doposażyć chociażby w klimę to już różnicy zbytnio w cenie nie ma

Nooo tu się zgodze raczej pozostanie na 10014 . ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

@ ROLMAK2 Z tego co wiem to valtra nie ma swoich silnikow tylko sisu.

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

@ ROLMAK2 Z tego co wiem to valtra nie ma swoich silnikow tylko sisu.

 

no tak masz racje ale chodzi oto że ursus swoje i valtra swoje każdy co inne wybiera.

 

pamyśl nad tym fergusonem najlepiej wyszedłna testach , medale, najlepszy do pracy z turem :)http://www.korbanek....guson_5400.html

 

Dorzucisz mi pieniądze ?? hahah

 

w tej cenie kupił byś proksime power z turem juz o ona ma elektrohydrauliczny rewers ... tylko ze 80 km by miał

 

też lukałem ale właśnie 80 źrebaków tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

OOO nie dziękuje bardzo !

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

A to dlaczego?


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

Odwróce pytanie dlaczego TAK?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Teraz W Kielcach zostanie zaprezentowany 11024 z nową skrzynią 36/36 i rewersem :) Także on najlepiej wypada :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

No to jest praktycznie to samo co ursus silnik perkins. Skrzynie ma bodajrze zf 16x16 z rewersem.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Przecież są na podzespołach Valtry tylko silnik mają perkinsa valtra ma swój.Co do przewodów moze i masz racje ale co teraz nie jest chińskie JOHN DEERE w chinach jest robiony seria R

Seria 5R jest produkowana w Niemcownii w Mannheim, seria 5M ma tylny most, przedni oraz przekładnię z Chin ale ostateczny montaż odbywa się w Mannheim.

@locke jakiej produkcji ma być ta skrzynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

Teraz W Kielcach zostanie zaprezentowany 11024 z nową skrzynią 36/36 i rewersem :) Także on najlepiej wypada :)

cenowo się orientujesz?

 

Seria 5R jest produkowana w Niemcownii w Mannheim, seria 5M ma tylny most, przedni oraz przekładnię z Chin ale ostateczny montaż odbywa się w Mannheim.

@locke jakiej produkcji ma być ta skrzynia?

zgodze się I JD jest made in Germany. ;d ale co ci chodzi ze skrzynią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Człowieku.. Jak chcesz kupywać ursusa to po kilku latach będziesz płakał.. Pronar jest bardziej polski od Ursusa. Myślę że jako ciągnik pomocniczy dla Ciebie najlepszym wyjściem będzie zetor forterra bądź farmtrac 870dt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLMAK2    1

No to jest praktycznie to samo co ursus silnik perkins. Skrzynie ma bodajrze zf 16x16 z rewersem.

promień skrętu ma gorszy i wyposażenie jak już mam kupować nowy to będę wybredny ;)

 

Człowieku.. Jak chcesz kupywać ursusa to po kilku latach będziesz płakał.. Pronar jest bardziej polski od Ursusa. Myślę że jako ciągnik pomocniczy dla Ciebie najlepszym wyjściem będzie zetor forterra bądź farmtrac 870dt.

Wujek ma 8014 i w turze napierdziela ma go rok z haczykiem i nie narzeka. A obsługuje obore gnój wożenie żarcia w sianokosach też 30 ha łąk i zwozi baliki z tulu ha 3 razy do roku conajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Rozumiem ciebie ;)

A moze case seri jx 90 lub 95 tylko nie wiem czy cenowo ci odpowiada.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gaga195
      Siemanko, planuje kupić jakiś kombajn taki z hederem do 4m, ( wiem że się kombajnu nie mierzy po hederze tylko młuckarni czy coś, wybaczcie mi jestem zielony co do tego)
      Padło na John deere tylko warunek jeden, nie starszy niz 5 lat, a więc zacząłem szukać na necie ale jak znajdę jakieś małe to zazwyczaj stare,
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.
       
      1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?
       
      2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"
       
      Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?
       
      3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich
       
      Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...
       
      Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez misza89
      Witam
       
      Zamierzam w przyszłosci jak wszystko dobrze pójdzie zakupić nowy ciągnik z wykorzystaniem dotacji UE. Zastanawiałem sie nad JD 6130M, oraz DF6150, NH seri 6 lub Valtrą. Jakie są wasze opnie na temat tych ciągników i który byście polecili? Posiadam ok 40 ha ziemi z perspektywą zwiększenie a o ok 20ha. Ziemie różne z iłami, rędzinami, glinami i borowinami oraz pagórkami.
    • Przez lewy01
      Założyłem ten temat, bo z ojcem przymierzamy się do kupna nowego ciąnika i tu zaczyna się problem. Mamy 33ha, przeważnie gleby klasy 4,5, i 6. Będzie miał założony ładowacz, a do pomocy c-330 i c-385. W jaka markę warto zainwestować New Holland, Zetor, Case, Ursus, Landini, McCormick, Steyr ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj