Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 luty 2013 - 09:35

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? Od niedawna weszła taryfa na prąd G12W. Jest to prą dwu taryfowy i weekendami za półceny. ktos cos o tym wie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? Dzisiaj, 13:16
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 luty 2013 - 09:48

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? 2 taryfy są juz od dawna, problem polega na tym że jedna jest o połowę tańsza ale normalna 5% droższa i masz doliczony stały abonament za 2gą taryfę także jak się nie będziesz polnował to sobie podnioesiesz tylko rachunki za prąd

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 24 luty 2013 - 10:50

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? My 2 taryfy mamy od x lat ale ta taryfa G12W dla nas nie jest korzystna.

Polecam lekturę : http://www.energa-op...taryfa_2013.pdf Cena kilowata w G12W "dziennego" jest droższa niż w taryfie G12.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 luty 2013 - 11:50

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? http://www.eprad.pl/01,02,01/11/40 tu np rejon Łódź sprawdź dla swojego miejsca zamieszkania. Ja na taryfie weekendowej oszczędzam rocznie jakieś 1000 zł brutto przy rachunku 6000 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 luty 2013 - 13:41

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? tylko ze teraz jest dostepna dla wszystkich a wczesniej była tylko dla tych co maja zurzycie prad powyżej 25000 kw rocznie. a abonamentu zadnego niema, mam brata w zakladzie energetycznym to wiem. wczesniej tez mialem tylko g12 i widze roznice w rachunkach i to na lepsze nie na gorsze.

Edytowany przez kryha16dob, 24 luty 2013 - 13:51.

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:03

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? ja mam weekendową już 12 lat, a zużycie około 10000 kWh, a abonament jest, a także stały składnik przesyłowy

#7 Share kryha16dob

kryha16dob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:09

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? wiec z ta g12w jest tak w porownaniu z g12 to jest w zasadzie tylko ta roznica ze dochodzi na tanim pradzie cały weekend czyli od piatku od 22 do poniedzałku do 6 rano no i jest jeszcze ta roznica ze wczesniej na tej starej g12 tani prad w dzien byl w stalych godzinach 13-15 a teraz jest na okrez simowy od pazdziernika do marca 13-15 jest taniej a pozostala czesc roku jest taniej prad w dzien w godzinach 15-17 no i oczywiscie godziny nocne od 22 do 6. Nie ma zadnych dodatkowych abonamentów doplat itp. Nawet za wymiane licznika nie placilismy.

Oplaca sie to gdy sie pilnuje godzin tanszego pradu i sie pracuje jak mona wlsnie na tanim. Np. robineie prania w weekendy albo w tanich godzinach.

byc moze gdy ty podpisywales umowe to byly takie warunki akurat i masz je nadal. jest stala oplata ale ja ponosi kazdy bez wzgedu na taryfy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:49

Rachunki za swiatło. wiecie jakie sa taryfy w PGE? W każdej taryfie G (piszę o PGE) jest opłata abonamentowa, owszem sa to grosze, bo 3,5zł miesięcznie, ale jest :P