katopo

Jaki chwytak do bel

Polecane posty

katopo    43

Witam,

będę w najbliższym czasie kupował chwytak do bel owijanych folią. Przeglądając ofert zauważyłem że są różne wersje. Prosił bym o porady która jest najlepsza.

 

wersja na dwa siłowniki (cena około 2300zł)

http://img835.imageshack.us/img835/9362/30451530281.jpg

 

wersja na dwa siłowniki inaczej umiejscowione (cna około 2700zł)

http://www.agro-prima.pl/allegro/chwytak/1.jpg

 

wersja na jeden siłownik(cena około 2200zł)

http://img02-otomoto.sogastatic.pl/A276119_6.jpg

 

 

Proszę o wasze spostrzeżenia i porady na temat wad i zalet poszczególnych wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3
tiger3952    8

@katopo tego z twojego pierwszego linku ci nie polecam bo mocowania siłowników są źle zrobione ponieważ przy ustawianiu bel z sianokiszonką mocowania (te przy łapach) zaczepiają o sąsiednią bele w stogu i rozrywają folie (wiem z własnego doświadczenia bo mam chwytak podobnej budowy) natomiast te z dwóch pozostałych linków wydaje mi się że będą dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

Wojtek te twoje ile kosztują powyżej 5 tyś? a do tematu ja polecam ci 2 który zaproponowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

nie wiem jaki wybierzesz ale nie bież wersji z jednym siłownikiem takim jak tu przedstawiłeś bo właśnie taki sam ścisk jest w ładowarce manitou u mojego wujka i łapy bujają się na boki, czy są z balotem czy też bez jeśli są z balotem to musisz do końca zamknąć bo inaczej będzie ci latać na boki tak więc ci odradzam wersji z jednym siłownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Ja mam na jeden siłownik, taki sam co na zdjęciu trzecim, tyle że mam do przy ładowarce, i jak dla mnie to jest za słaby ścisk, baloty powyżej 700kg wypadają. Ja osobiście odradziłbym ci takiego chwytaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Osobiście interesuje mnie opinia na temat pierwszego linku a to dlatego że mam od tego producenta ładowacz czołowy i jest gotów sprzedać mi go dużo poniżej przedstawionej wcześniej ceny. Sam mam obawy co do usytuowania siłowników po bokach i zaczepiania o sąsiednie bale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego sprzedawca chce Ci go wcisnąć :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Zdecydowanie bierz link nr 2, wszystko jest ładnie zabudowane, i nie będziecz uszkadzał sąsiednich bel. Co do linku 1, to jak będziesz układał sterte z sianokiszonki, to chwila nieuwagi i otwierając chwytak zaczepisz o sąsiedni balot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Jeśli jednak zdecydujesz się na chwytak z pierwszego linku proponuje od razy zabudować siłowniki, od mocowania do co najmniej połowy długości siłownika. Możesz mieć też problemy z wypadaniem bel zarówno w przypadku pierwszego i trzeciego chwytaka. Lubią wypadać w momencie "stawiania" balota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

polecam zdecydowanie chwytak nr 2, dlatego, ze jak juz wczesniej bylo mowione 2 silowniki sa schowane w srodku i nie beda uszkadzac sasiednich balotow, ja sam zamowiłem takiego typu chwytak do swojej ładowarki i maja jakos na dniach go przywiezc, z jednym siłownikiem to nie zabardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Też polecam Tobie ten drugi. Bardzo solidnie zbudowany i ładnie pomyślane. Nic nie wystaje i bele jak wypuszczasz to nie musisz do końca otwierać i też ładnie wyjdzie belka jak cofniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13
Napisano (edytowany)

Przyznasz sie ktory chwytak kupiles ?

Jesli ten 2, to czy juz go testowales i jak sie sprawuje, sam musze cos kupic i tez chetnie bym sie na niego skusil.

Edytowano przez dcnt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Wyglada na jeden silownik.

 

A jak wrazenia z pracy, nie niszczy folii, nie wypadaja ciezsze bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Jest na jeden siłownik ale jeszcze nim nie pracowałem. Znajomy ma identyczny i nie narzeka i to on mnie namówił na jeden siłownik a nie na dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Mam ten 3 chwytak jednosiłownikowy i jeszcze nigdy bela kiszonki mi nie wypadła. Słoma czy siano owszem ale mój błąd bo za słabo ścisnąłem. Co do bujania na boki to kwestia przyzwyczajenia, mnie to wcale nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Ja podobnego kupiłem tylko mój jest bardziej masywny. Ale tak to jako konstrukcja sprawdza się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Odświeżam temat bo też mam problem z wyborem chwytaka jak i autor tego tematu. Zastanawiam się czy ktoś z forumowiczów używa takiego chwytaka 

http://www.cthayton.com/item.php?i=1680

Lub takiego

https://www.conoreng.com/products/bale-handlers/

Oczywiście mam na uwadze myśl techniczną a nie markę bo przymierzam się do zrobienia chwytaka i ten pierwszy wydaje się być najprostszy konstrukcyjnie z tym że ciekawe jak z funkcjonalnością proszę o wasze spostrzeżenia i opinie.

Edytowano przez gadzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez IEA
      Witam posiadam ciągnik international z dwusekcyjnym turem faucheux na pompie boscha i chce kupic chwytak do bel i moje pytanie jak go podłączyc do pompy ??
    • Przez Marcin349
      Mam chwytak do bel na 2 siłowniki, ale bez dzielnika strumienia. Czy jest jakiś sposób żeby on równo rozkładał ramiona bo tak to jak chwycę to bal się albo w jedną albo w drugą stronę przesunie i wypadnie.
    • Przez Krawi
      Czy znacie może polskiego producenta chwytaków podobnych do MX Manubal V40lub Stoll Maxi ?
      Ceny powyższych powalają.
      Możnaby coś takiego zrobić samemu, ale brak mi czasu i sprzętu.
    • Przez BrzozaZetor
      Sprzedam ładowacz do bel na tył ciągnika.
      Ogłoszenie na OLX.pl : http://olx.pl/oferta/ladowacz-na-tyl-ciagnika-chart-t236-CID757-ID45Ggb.html#6d5d92bf4e
       

    • Przez simson2812
      witam chcę robić chwytak do bel i przydały by się jakieś podpowiedzi ma ktoś taki typ chwytaka? http://www.agro-masz.pl/produkty/chwytak_bel_2 z jakiej grubości rur wykonać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj