poszkodowany

przechowywanie ciągników cały rok na dworze

Polecane posty

Witam !

Co sądzicie o o tym że niektórzy ludzie domagają się zmniejszenia ceny za traktor bo handlarze wystawiają w ogłoszeniach maszyny które są przez cały rok lub dłużej trzymane poza garażem ? Czy to może jakoś uszkodzić albo zniszczyć ciągnik jeżeli jest spuszczona woda i niema otarć to mi się wydaje że to nie jest argument do zmniejszenia ceny...

Edytowano przez poszkodowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Chyba u wszystkich sprzedawców nowe ciągniki stoją na zewnątrz i to żadna nowośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jak cena nie pasi to do widzenia. Krótka piłka. Można negocjować ale z kumatymi ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież co może się stać starej 60 czy nowemu JD które stała rok na dworze ? Głupota ludzi nie zna granic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60 może rdza dopaść ale nowemu Jelonkowi nie powinno nic być :) Niektórzy chcą pewnie troche zaoszczędzić ,tym bardziej że nowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Pytanie czy coś, co stoi ponad rok jest nowe? Samochody tracą :) . Liczy się rocznik. Jak ktoś chce nówkę sztukę prosto od producenta - to trzeba zamówić i poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

a myslicie ze te prosto z fabryki stoja pod wiata zanim trafia do dilera???


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

60 może rdza dopaść ale nowemu Jelonkowi nie powinno nic być :) Niektórzy chcą pewnie troche zaoszczędzić ,tym bardziej że nowe :D

Raczej odwrotnie :D - na starej 60 będzie tyle farby że rdza jej nie grożna a na nowym Jelonku to różnie może być :lol: :lol: :lol: . Edytowano przez akowicz111
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15373

Moje przebywają tylko tyle na dworze jak ja w nim w środku. Jak ja wysiadam to traktor już garażu stoi. Nawet jak na obiadek idę to traktor pod dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

a myslicie ze te prosto z fabryki stoja pod wiata zanim trafia do dilera???

 

Jak zamówisz maszynę o specyfikacji tylko dla Ciebie, to raczej nie będzie stała rok na placu fabrycznym. Chyba, że nie odbierzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

no ja nie mowie o takich co sa robione pod siebie tylko o tych na jedno kopyto :D

 

o

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Samochody o wartości ok 100 tys, rocznik 2012 są przeceniane u dilerów średnio 10 tys. Myślę, że warto się targować. Jak nie - to zamawiać "świeży".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Myśle, że po targować sie zawsze warto, najwyżej diler nie opuści ceny. Spróbować obniżyć cenę nigdy nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy brał kilka lat temu ursusa ze starego rocznika to tura dostał w ramach rekompensaty. Rok nie robi różnicy najgorzej jak ciągnik ma już np 20-50 mtg- a to często się zdarza. Kumpel pracował u dużego dilera i afera była bo pasowało już pierwszy przegląd robić a ciągnik na placu nie sprzedany stoi :D przywożą nowy sprzęt to odpalają ciągnik żeby z lawety sprowadzić wszystko, do tego "testy" pod nieobecność szefa i mtg lecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

100 godzin na placu to raczej nie zrobi, a po drugie to można na serwisie licznik odłączyć, no może korektę licznika zrobić, , żeby nie liczył.

Osobiście znam takie przypadki w nowych samochodach, ale to było na początku lat 90. Wtedy linki odkręcali.

Na testy wynajmują już ciągniki od rolników.

Albo robią testy i potem w dobrych cenach sprzedają.

U mnie prawie wszystko stoi pod dachem, nawet agregat podorywkowy.

Ja w tamtym roku kupiłem agregat Focusa z poprzedniego roku to dorzucili ścieżki przed wschodowe powiedzmy gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

50-kilka mtg nabili, a testy to nie na pokazach tylko po placu jak szefa nie ma- z nudów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Zapewne ciągnik co stoi na placu rok czy dłużej lepszy nie będzie. Śniedzieją wszystkie kostki i połączenia na kablach a tego jest sporo w nowszych ciągnikach.

Zapewniam że od stania na placu lepszy nie będzie. Oponki też od słońca niszczeją do tego jakiś grad śnieg mróz... traci na wartości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Ja nie jestem zwolennikiem tego by ciągnik stał na dworze. Woda dochodzi do elektroniki i się wszystko sypie, rdza też może się znaleźć, tak jak panowie pisali opony niszczeją, w zimę mróz cieżko odpalić. Ja wolę jak jest w garażu. Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

Ciagnik powienien byc przechowywany pod jakas wita czy w garażu. Jesli nie dealerzy powinni zmniejszyc cene maszyny. Wszystko smiedzieje i wartsosc ciagnika spada.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Boże nic się nie dzieje jak stoi na dworze, niszczą się przede wszystkim opony od słońca i inne gumowe plastikowe elementy, nowy ciągnik trzymam pod dachem, ale mam różnicę jak za dawnych lat fergi spędzał większość czasu w garażu, a potem wyemigrował z garażu i trafił pod chmurkę, przede wszytskim opony zaczeły dramatycznie pękać krażeć i niszczyć się, o lakierze nie wspomnę bo jako takiego w oryginale niewiele się zachowało, ale po prostu słońce niszczy gumę, heh, no i jak nowego trzyma się w garażu to dłużej pozostaje zapach nowego ciągnika, głównie to zapach świerzych opon, ale jak to códownie pachnie

Kto oglądał film "Christy" (stary amerykański film o takim czerwonym aucie co samo jeździło i zabiło wandali które je zniszczyli) to zapamiętał na pewno pewien motyw że dla faceta najpiękniejszy zapach na świecie to zapach nowego samochodu no i zapach ci*ki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Mój MF 5425 stał jakieś pół roku na placu czekaliśmy na ARiMR ale miał juz 50 mth i niby tylko po placu jeździł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Jak to jest z trzymaniem ciągników na dworze. Jaki wpływ ma śnieg na ich stan. Stanie im się coś? Musi ktoś niestety trzymać ciągnik na dworze i czy widzi jakieś uchybienia?


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

U mnie mf stoi na dworze caly rok i jakoś nic mu nie dolega, jak dach i kabina szczelna to woda nie powinna dojśc do elektroniki. Z tego co widzę to zetory proxima i forterra najgorzej znoszą stanie na słońcu - plastki strasznie bledną ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Właśnie najbardziej obawiam się o lakier i rdzewienie. Nasze też chwilowo muszą stać ale zaraz może się schowa do garażu.Ale mówisz że się nic nie dzieje?Troche się uspokoiłem.

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jeśli nie masz gdzie schować pod dach a ich nie używasz w zimie to można zawsze kupić plandekę i przykryć. Mały koszt a woda i śnieg się nie dostanie wtedy do środka na 100%.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TOME11
      witam
       
      jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?
       
      pozdrawiam
    • Przez wysos
      gdzie w okolicy Białegostoku można wypożyczyć ciągnik rolniczy o mocy ok 150-180KM??
    • Przez Ares1x
      Witam, mam Kilka pytań do użytkowników ciągników Renault Ares. 
      1. Jak jest z awaryjnością tych ciągników? Głównie chodzi mi tu o skrzynie biegów, ponieważ cena jej naprawy jest dość wysoka.
      2. Jak użytkownicy oceniają komfort pracy w tych ciągnikach? 
      3. Na co trzeba uważać podczas zakupu tych maszyn?
      4. Czy polecają te ciągniki? 
    • Gość
      Przez Gość
      Co według was jest najlepsze na przechowywanie zboża : silos,hala na zboże czy zwykły spichlerz.
    • Przez piotr2691
      Witam wszystkich, 
      Kiedy to juz zima nadeszla, pochwalcie sie jak przechowujecie warzywa w kopcach, czy ktos jeszcze tak robi, jesli tak to jakie patenty stosujecie.
       
      Akurat jestem w trakcie kombinowania jak przechowac seler, mam go z 10t wykopane i musze zrobic kopiec i chciałbym tez skorzystać z waszej pomocy.
      Myslalem zeby wysypac go na pryzme tak jak ziemniaki, okryc agrowloknina 100, zascielic sloma i dac folie na gore, ale boje sie ze moze zaczac plesniec tak jak buraki pastewne czasami, wujek moj je okrywa ziemia sama i nic im nie jest, a seler podobnie wyglada po kopaniu, znaczy sie jest obciety liść.
       
      Co poradzicie, macie jakies doświadczenia w tym temacie?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj