Skocz do zawartości

Zdjęcie

przechowywanie ciągników cały rok na dworze

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share poszkodowany

poszkodowany

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:38

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Witam !
Co sądzicie o o tym że niektórzy ludzie domagają się zmniejszenia ceny za traktor bo handlarze wystawiają w ogłoszeniach maszyny które są przez cały rok lub dłużej trzymane poza garażem ? Czy to może jakoś uszkodzić albo zniszczyć ciągnik jeżeli jest spuszczona woda i niema otarć to mi się wydaje że to nie jest argument do zmniejszenia ceny...

Edytowany przez poszkodowany, 23 luty 2013 - 18:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przechowywanie ciągników cały rok na dworze Dzisiaj, 10:13
  •  

#2 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:41

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Chyba u wszystkich sprzedawców nowe ciągniki stoją na zewnątrz i to żadna nowośc.

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 luty 2013 - 18:41

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Jak cena nie pasi to do widzenia. Krótka piłka. Można negocjować ale z kumatymi ludźmi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share poszkodowany

poszkodowany

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:43

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Ale przecież co może się stać starej 60 czy nowemu JD które stała rok na dworze ? Głupota ludzi nie zna granic...

#5 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:17

przechowywanie ciągników cały rok na dworze 60 może rdza dopaść ale nowemu Jelonkowi nie powinno nic być :) Niektórzy chcą pewnie troche zaoszczędzić ,tym bardziej że nowe :D

#6 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:25

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Pytanie czy coś, co stoi ponad rok jest nowe? Samochody tracą :) . Liczy się rocznik. Jak ktoś chce nówkę sztukę prosto od producenta - to trzeba zamówić i poczekać.

#7 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:30

przechowywanie ciągników cały rok na dworze a myslicie ze te prosto z fabryki stoja pod wiata zanim trafia do dilera???
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#8 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:45

60 może rdza dopaść ale nowemu Jelonkowi nie powinno nic być :) Niektórzy chcą pewnie troche zaoszczędzić ,tym bardziej że nowe :D

Raczej odwrotnie :D - na starej 60 będzie tyle farby że rdza jej nie grożna a na nowym Jelonku to różnie może być :lol: :lol: :lol: .

Edytowany przez akowicz111, 23 luty 2013 - 19:49.

#9 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 23 luty 2013 - 19:54

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Moje przebywają tylko tyle na dworze jak ja w nim w środku. Jak ja wysiadam to traktor już garażu stoi. Nawet jak na obiadek idę to traktor pod dach.

#10 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:56

a myslicie ze te prosto z fabryki stoja pod wiata zanim trafia do dilera???

Jak zamówisz maszynę o specyfikacji tylko dla Ciebie, to raczej nie będzie stała rok na placu fabrycznym. Chyba, że nie odbierzesz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:07

przechowywanie ciągników cały rok na dworze no ja nie mowie o takich co sa robione pod siebie tylko o tych na jedno kopyto :D

o

Edytowany przez banan575, 23 luty 2013 - 20:07.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#12 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:20

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Samochody o wartości ok 100 tys, rocznik 2012 są przeceniane u dilerów średnio 10 tys. Myślę, że warto się targować. Jak nie - to zamawiać "świeży".

#13 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:28

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Myśle, że po targować sie zawsze warto, najwyżej diler nie opuści ceny. Spróbować obniżyć cenę nigdy nie zaszkodzi :)

#14 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:30

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Znajomy brał kilka lat temu ursusa ze starego rocznika to tura dostał w ramach rekompensaty. Rok nie robi różnicy najgorzej jak ciągnik ma już np 20-50 mtg- a to często się zdarza. Kumpel pracował u dużego dilera i afera była bo pasowało już pierwszy przegląd robić a ciągnik na placu nie sprzedany stoi :D przywożą nowy sprzęt to odpalają ciągnik żeby z lawety sprowadzić wszystko, do tego "testy" pod nieobecność szefa i mtg lecą

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:55

przechowywanie ciągników cały rok na dworze 100 godzin na placu to raczej nie zrobi, a po drugie to można na serwisie licznik odłączyć, no może korektę licznika zrobić, , żeby nie liczył.
Osobiście znam takie przypadki w nowych samochodach, ale to było na początku lat 90. Wtedy linki odkręcali.
Na testy wynajmują już ciągniki od rolników.
Albo robią testy i potem w dobrych cenach sprzedają.
U mnie prawie wszystko stoi pod dachem, nawet agregat podorywkowy.
Ja w tamtym roku kupiłem agregat Focusa z poprzedniego roku to dorzucili ścieżki przed wschodowe powiedzmy gratis.

#16 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 23 luty 2013 - 22:53

przechowywanie ciągników cały rok na dworze 50-kilka mtg nabili, a testy to nie na pokazach tylko po placu jak szefa nie ma- z nudów

#17 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 23 luty 2013 - 22:57

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Zapewne ciągnik co stoi na placu rok czy dłużej lepszy nie będzie. Śniedzieją wszystkie kostki i połączenia na kablach a tego jest sporo w nowszych ciągnikach.
Zapewniam że od stania na placu lepszy nie będzie. Oponki też od słońca niszczeją do tego jakiś grad śnieg mróz... traci na wartości.

#18 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnicto, technika rolnicza, meteorologia

Napisany 24 luty 2013 - 00:29

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Ja nie jestem zwolennikiem tego by ciągnik stał na dworze. Woda dochodzi do elektroniki i się wszystko sypie, rdza też może się znaleźć, tak jak panowie pisali opony niszczeją, w zimę mróz cieżko odpalić. Ja wolę jak jest w garażu. Pozdrawiam

#19 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 03 marzec 2013 - 13:51

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Ciagnik powienien byc przechowywany pod jakas wita czy w garażu. Jesli nie dealerzy powinni zmniejszyc cene maszyny. Wszystko smiedzieje i wartsosc ciagnika spada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:45

przechowywanie ciągników cały rok na dworze Boże nic się nie dzieje jak stoi na dworze, niszczą się przede wszystkim opony od słońca i inne gumowe plastikowe elementy, nowy ciągnik trzymam pod dachem, ale mam różnicę jak za dawnych lat fergi spędzał większość czasu w garażu, a potem wyemigrował z garażu i trafił pod chmurkę, przede wszytskim opony zaczeły dramatycznie pękać krażeć i niszczyć się, o lakierze nie wspomnę bo jako takiego w oryginale niewiele się zachowało, ale po prostu słońce niszczy gumę, heh, no i jak nowego trzyma się w garażu to dłużej pozostaje zapach nowego ciągnika, głównie to zapach świerzych opon, ale jak to códownie pachnie
Kto oglądał film "Christy" (stary amerykański film o takim czerwonym aucie co samo jeździło i zabiło wandali które je zniszczyli) to zapamiętał na pewno pewien motyw że dla faceta najpiękniejszy zapach na świecie to zapach nowego samochodu no i zapach ci*ki ;)

Dodaj odpowiedź