Skocz do zawartości

Zdjęcie

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crouzer

crouzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:36

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 podczas włączania tą dźwignią przy kierownicy wałka słychać lekki zgrzyt a potem znika jak wałek już pracuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Dzisiaj, 01:45
  •  

#2 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:09

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Drugi stopien do wymiany pewnie.

#3 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 luty 2013 - 21:15

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Tak jest prawie w każdym.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:20

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 A czy ten ciagnik ma sprzęgło dwu stopniowe??
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:21

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Adizetor- o jaki drugi stopień Ci chodzi? Jestem ciekaw, co w tych sprzętach tak chrupie przy włączaniu WOM :)

#6 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:29

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 U mnie w 914 w prasie pod obciążeniem jak właczyłem wom, to troche tarczki zazgrzytały, ale to raczej normalne.

#7 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:30

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Aha... ;p

#8 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 22 luty 2013 - 21:31

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 U mnie też żgrżytnie ale tylko prży obrotach na Iooo prży prasie.

#9 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 22 luty 2013 - 21:59

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 jak tam drugiego stopnia nie ma przecież......ludzie wałek sprzęgłowy 2 stopnia jest włożony do takiego krzyżaka który na stałe jest skręcony ze sprzęgłem który potem biegnie przez skrzynie aż do tylnego mostu gdzie załączamy wałek poprzez taką mufę przesuwną przez co włączamy ostatni wałek który napędza kosz sprzęgła WOM włączamy dźwignie przy kierownicy olej ściska tarcze i wałek pracuje.

#10 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 22 luty 2013 - 23:29

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145

U mnie w 914 w prasie pod obciążeniem jak właczyłem wom, to troche tarczki zazgrzytały, ale to raczej normalne.

Myślę, że to nie tarcze sprzęgłowe, bo mają stałe zazębienie. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 23 luty 2013 - 07:39

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 masz trochę zwichrowane tarczki od WOM. u mnie jest tak samo, ale gdy rozmawiałem o tym z mechanikiem który ma bardzo duże doświadczenie z tymi ciągnikami to powiedział, że to się często zdarza, ale jeśli ci wałek się nie zatrzymuje pod dużym obciążeniem, np w prasie, to nie ma co się tym przejmować
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#12 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 luty 2013 - 11:16

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 no właśnie u mnie w rozrzutniku tandemie też delikatnie zgrzyta a w prasie na dobiciu staje i słychać straszny zgrzyt w skrzyni i nie wiem co może być przyczyną bo tarcze są nowe, mikropompka, rozdzielacz ma zaślepione otwory od wzmacniacza momentu (bo jest wyjęty), ciśnienie na wyjściu do kosza z tyłu jest 11 atmosfer czyli ok a i tak staje. uszczelniać na tłoku dociskającym nowy a i tak nic. Już nie mam siły na ten ciągnik. rozjeżdżany nawet był z tego powodu między skrzynia biegów, skrzynią pośrednią i silnikiem. Dodatkowo dodam że nie wybija wajchy pod siedzeniem a nawet ona nie drży, ale jak wyjąłem kosz sprzęgłowy z tyłu i i pociągnąłem za ten wałek w który wchodzą tarczki to miał luz przód tył ze 3 cm. czy ten wałek może być przyczyną czy też jeszcze coś innego. Bardzo proszę o pomoc.

#13 Share crouzer

crouzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 luty 2013 - 11:33

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 jest jeszcze taki motyw że na wolnych obrotach coś stuka tak jakby bicie wałka a po wciśnięciu sprzęgła bądź przerzuceniu na tkz żółwia zanika

#14 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 23 luty 2013 - 11:35

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Mariusz0209 - Na ile tarczek masz sprzęgło WOM?
Zastanawiam się, czy ten zgrzyt, to nie zgrzyt, tylko odgłos szarpania wałków, mających luzy na łożyskach.

Crouzer- to o czym piszesz, to hałasujący wzmacniacz. Jeszcze nie miałem okazi tego rozbierać, ale też w większości ciągników tego typu taki hałas występuje.

Edytowany przez Stefano1, 23 luty 2013 - 11:40.

#15 Share maciekc2

maciekc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 23 luty 2013 - 13:33

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 u mnie wałek na pusto w zetorze 8045 wogóle nie zgrzyta byc moze pod obciązeniem bedzie zgrzytac,a wzmacniacz momentu tez działa i jest ok a kupiłem z francji

a mam pytanie na zimnym silniku pokazuje mi ciśnienie 4,5 do dobrze jest ?

#16 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 luty 2013 - 13:58

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Mam 6 tarcz nawet próbowaliśmy jeszcze jedną wcisnąć ale wałka nie szło wyłączyć a pomimo to i tak ten dźwięk było słychać i wałek stawał. jeszcze zastanawiam się nad kupnem całego nowego kosza ale żeby ja wiedział że to napewno jego wina bo jeśli to nie on to znów wyrzucę 2000 w błoto.

#17 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 24 luty 2013 - 01:15

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Z tego co wiem, są dwa rodzaje sprzęgieł WOM, duże i małe. .Ale nie wiem czym dokładnie się różnią, poza ilością tarcz i wałkiem na który wchodzą tarcze. Z tego co pamiętam jedno było na 6, drugie na 7 (ale wertowałem katalogi i nic mi się nie zgadza <_< ). Może masz to słabsze i wymiana na większe zapewniła by 100% przeniesienie napędu z silnika. Prosił bym kogoś o potwierdzenie lub obalenie tej informacji, bo nie jestem na 100% pewien i nie chciał bym Cię wpuścić w zbędne koszty. :)

#18 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 24 luty 2013 - 07:35

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 Myśle że zostało ci jeszcze odjechanie skrzyniom od tylnego mostu , tam jest rozłanczanje WOM twz tuleja WBK tak nazywa śię w 914 .Nastąpiło słabe zazębienie śię luzy w tulei tryba zdająncego napęd na sprzęgło WOM

Edytowany przez JANCZAK1176, 24 luty 2013 - 10:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:35

zgrzyt przy włączaniu wałka WOM w zetorze 10145 U mnie na pusto wałek też nie zgrzyta ,kiedyś miałem zetora 8011 to też nic nie zgrzytało .co do ciśnienia w silniku 4.5 może być ,tyle że te silniki mają to do siebie że jak się rozgrzeją z 4,5 może zejść na 0 ,a to już gorzej .jak jest na rozgrzanym 2 to jeszcze pojedziesz