charles

żmijka / przenośnik ślimakowy Dozamech

Polecane posty

charles    0

Proszę o opinie na temat przenośników slimakowych firmy dozamech. Konkretnie interesuje mnie żmijka o średnicy 130 mm i długości 6 m, z silnikiem 2,2 kW usytuowanym na górze. Proszę o opinie na temat łączenia na klamry przedłużających elementów środkowych, interesuje mnie, czy łaczniki są dość sztywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

W odpowiedzi na twój dylemat z własnego doświadczenia sugeruję jednak z silnikiem na dole .Tym bardziej że jest większa średnica i co zatem idzie większy i cięższy silnik .Posiadam tą o mniejszej średnicy dł. 8m i musiałem wstawiać ją w kilka okienek i za każdym razem jest to bardzo ale to bardo uciążliwe ze względu na silnik do góry. W tym roku zarzuciłem ją na transporter do snopków , mogę podnieś ja pod dużym kątem i zboże będzie się sypało przez otwory w dachu. Takie dosyć fajne ułatwienie.

post-134534-0-61734900-1403902942_thumb.jpgpost-134534-0-60519700-1403902983_thumb.jpg

post-134534-0-65540700-1403903026_thumb.jpgpost-134534-0-84762700-1403903070_thumb.jpg

 

:ph34r: ,, oni robią w balona nas , my robimy w balona ich i wszyscy są zadowoleni ,, :D

p.s. kliknij w zdjęcie a powiększysz je i zobaczysz szczegóły .

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz12345
      Witam, zastanawiam się nad zakupem przenośnika pionowego o wysokości 8 m do załadunku silosów zbożowych. Dozamech ma w ofercie taką żmijkę z silnikiem 3 kw, średnicy 150 mm i wydajności 12-14 t/h. Czy ktoś posiada taką żmijkę? Jaka jest jej prawdziwa wydajność? Biorę też pod uwagę dmuchawy, ale ich zapotrzebowanie na moc jest większe i cena również. Co polecacie?
    • Przez radekbil
      Mam problem jak wybierać z magazynu płaskiego zboże albo ze strychu , najbardziej zależy mi żeby nie trzeba było szuflować na żmijkę ?
       
      Ma ktoś jakiś pomysł żeby to usprawnić , kiedyś ni ebyło problemu , ale teraz juz sił brakuje , a nikt tego nie chce robić , tego zboża sie narobiło ,rencznie nagarniać to ręce odpadajom
    • Przez Przemek2203
      Witam,
      mam zamiar kupić wciągarkę elektryczną do żmijki żeby w stodole nie siłować się przy podwieszaniu jej do belki tyko zapiąć do wyciągarki nacisnąć guziczek i ot bez wysiłku leci w górę  na pewno przyda się też do drobnych remontów tylko nie wiem jaką wybrać, na oku mam taką  http://allegro.pl/wyciagarka-elektryczna-linowa-wciagarka-230v-250kg-i4828070439.html
      Doradźcie coś
    • Przez mrc1005
      Witam,

      Posiadacie przenośnik ślimakowy (żmijkę) produkowaną przez Kul-Met z okolic Radomska?

      http://kul-met.pl/

      Możecie napisać co do jakości wykonania, trwałości elementów, użytkowania?

      Czy lepiej kupić żmijkę M-Rolu? Szukam czegoś w granicach fi_110 i długości 6m z możliwością przedłużenia do 8m w przyszłości jeżeli była by taka potrzeba. Dmuchawy proszę nie proponować ponieważ mam zboże zsypane na poziomie "0"; i potrzebuje przesypać na przyczepę, a żmijkę wsadzę w pryzmę i nie będę musiał szuflować wszystkiego do zasobnika.

      Dziękuje i pozdrawiam

      Marcin
       
    • Przez tworek788
      z której firmy będzie lepsza ceny podobne 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj