Skocz do zawartości

Zdjęcie

drenaż budynków

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 22 luty 2013 - 11:06

drenaż budynków Witam
Mam na podwórku budynki o powierzchni ~400 m kw. Jest to właściwie jeden budynek, na który składają się dwa stare chlewy, stodoła i dom mieszkalny, dobudowywane w różnych latach od ok. 1920 (lub wcześniej) do 1990. Kształt jest dość nieregularny, budynek ma 10 rogów (3 z nich są wklęsłe). Z racji, że mamy tereny gliniaste i dość mokre, chciałem zrobić drenaż opaskowy. Stąd moje pytania: jak dobrać średnicę rury? Jaki dystans od poszczególnych części budynku (żeby nie kopać za blisko, by się budynek nie "rozjechał")?Jaka frakcja kruszywa? Czy znacie może taniego dostawcę tego kruszywa ze Śląska (wstępne rachunki to ok. 80 ton żwiru)? Jak samemu wykonać studzienki? Tych gotowych na pewno nie kupię bo z cenami to trochę przesadzają (ok. 200 zł za jedną, ja potrzebuję 10!). Teraz najważniejsze: nie mam odpływu dla tego drenażu i muszę wkopać osadnik (najlepiej na co najmniej 5 kubików). Jakie materiały na niego wybrać? Kręgi betonowe? Są dość drogie. Proszę poradźcie coś. Z osadnika woda będzie pompowana "efką kopalnianą" do rowu, w razie suszy będę podlewał ziemniaki (będzie zakupiona prądownica strażacka). Proszę o wyrozumiałość i porady na temat drenażu w przedstawionej sytuacji.
Pozdrawiam

Edytowany przez mlodyrolnik1, 22 luty 2013 - 11:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
drenaż budynków Dzisiaj, 04:10
  •  

#2 Share krzysiekp55

krzysiekp55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, IT

Napisany 22 luty 2013 - 12:25

drenaż budynków studzienki możesz zrobić z rury PCV np. 250 mm lub więcej. a osadnik może z jakiegoś starego uszkodzonego wozu asenizacyjnego. a od budynków się nie masz co odsuwać, kop przy fundamencie a sam fundament wyczyść i 2 razy DYSPERBITEM zamaluj.
ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

#3 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:09

drenaż budynków Czy może jeszcze jakieś rady? Wóz asenizacyjny odpada bo nie mam starego niepotrzebnego. Nie jestem pewny co do malowania fundamentów, bo nie wiem jak głęboko one są i w jakim stanie, dlatego też nie chcę za blisko kopać. Proszę o rady.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:46

drenaż budynków Na studzienki fajnie nadawają się beczki plastikowe 200-220 litrowe. Mam takie nawet w ofercie :)

#5 Share krzysiekp55

krzysiekp55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, IT

Napisany 09 marzec 2013 - 07:12

drenaż budynków Może mauzera zakopiesz na osadnik, albo dwa, tylko to chyba za słabe ściany będą, czyli zostaje Ci beton..
ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:41

drenaż budynków jeśli mokry teren to drenaż budynków chyba mija się z celem, wody gruntowe będą podchodzić, natomiast połączenie wszstkich rynien do osadnika jest niezłe (sam tak zrobiłem i mam wodę do tuneli na cały rok i zero błota na podwórku)