Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Agregatem,kultywatorem po qq nie zrobisz.... musialbys najpierw mulczerem latac sciernisko. Talerzówka i po oranym i po sciernisku ładnie zrobi. Jak masz gliny i mozaike to talerze fajnie grudy kroją a wał doprawia..

Jedz do Bielska Podl. i w Aderze zobacz talerzówki z hydropakiem maja Grano (czy jakos tak) fajne i tanie w miare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Chodzi ci o Grano Shark, ale stoi jeszcze?? Powiem ci że ona ma daleko do tego Lemkena którym u siebie robiłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma daleko ale dla autora tematu spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam!

Mam dylemat, czy kupić talerzówkę henryka batyry lub mandamu, czy jednak agregat ścierniskowy mandamu? Jeśli kupiłbym talerzówkę służyłaby do talerzowania ścierniska i jako agregat uprawowo-siewny(miałbym 2 w 1 i troszkę grosza by zostało) ale czy agregat talerzowy będzie ładnie robił po oranym? Boje się, że kupie talerzówkę i jak wjadę na orane to d*pa a nie robota wyjdzie.

 

Kolego, mam i agregat podorywkowy na łapach i agregat talerzowy ares. Pierwszy wniosek to nigdy więcej maszyna z uni grudziąc. Drugi wniosek to taki że agregat na łapach jest zbędny. Żałuję że do aresa nie mam rozsiewacza poplonów. W przyszłości jest planowana wymiana obu agregatów na jeden porządny talerzowy. JEśli chcesz wiedzieć jak talerze robią na lekkich glebach to patrz tu:

Jeśli masz gliny to agregat tylko aktywny. Teraz mam ciągłe problemy ze wschodami na glinie po tym aresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

Dokładnej prędkości nie jestem w stanie podać bo nie mam prędkościomierza, ale jeżdżę na 2 szosowej obroty ok 1800 na minute. Z agregatem na 2 nie chce jechać i muszę zejść do 1 ;(


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@damianzbr pieprzysz głupoty. Dobra talerzówka i gline dobrze doprawi, rozkruszy... nie ma potrzeby wirnika kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hubert dobrze doprawi na glinie jak sam zauważyłeś dobra talerzówka, z naciskiem na dobra a nie mój ares ;)

Napisałem że planuję wymianę agregatów na porządną talerzówkę. Pod filmem pisałem o agregacie aktywnym do siania ponieważ maszynę za przystępną kasę można wykorzystać w różnych warunkach, natomiast porządna talerzówka z agregowana z siewnikiem np. catros wcale nie będzie miała atrakcyjnej ceny. Jedyną obawą jest efekt popiołu na lekkich glebach po aktywnym, ale jak to mówią kto nie spróbuje ten się nie dowie. No i chcąc kupić porządną talerzówkę do siania i uprawy w jednym potrzeba porządnego konia. Wydaje mi się że w moim przypadku zakup uzasadniony ekonomicznie to zakup zwykłej używanej aktywnej + zakup porządnej talerzówki do uprawy, podorywki itd. w zamian za kosa i aresa z uni.

Jest jeszcze jeden problem, czym uprawiać pod QQ na lekkich? Bo raczej nie tą planowaną ciężką talerzówką. Czy tu rodzi się potrzeba kupna trzeciego agregatu?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A czemu niby masz ciężką nie robić po qq na lekkich glebach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Boję się o zapychanie. Bo ares zbyt głęboko puszczony potrafi pchać na bardzo lekkich glebach. Może to wina właśnie tego że nie jest dobrą talerzówką, możę talerze za małe. Sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Może być że talerze za małe i kształt przednich nie nadaje się, na wale ustawisz i nie powinno być problemu przy dużych talerzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Delbeta
      Wiecie może gdzie kupie na internecie ośke do talerzówki rolex taurus , bo nie mogę znależć .
    • Przez Rychu332
      Jaka może być przyczyna nierównomiernego zużywania się talerzy w talerzówce? stojąc z tyłu prawa strona ma talerze w o wiele gorszym stanie niż lewa, jedna strona również idzie lepiej w ziemie niż druga mimo takiej samej długości łączników ciągnika. Z góry dzięki




    • Przez kierasek16
      Witam stoje przed zakupem talerzówki marki Rolex taurus 2,7m i mam pytanie jakiej jakosci jest ten sprzet 
    • Przez michalnh
      Wiecej informacji w linku poniżej lub pod numerem telefonu 669 554 908. Cena do negocjacji.
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj