Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepuchlizna....

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:48

Przepuchlizna.... Witam:) pare dni temu zauwazyłem ze u mojego cielaka wyskoczyła opuchlizna w okol pepka (która przypomina kształtem woreczek)wezwałem weta i powiedział ze to opuchlizna pepkowa....i że nie powinno to zbytnio przeszkadzac ale też powiedział że moze przeprowadzic operacje jak sie troche ociepli jeszcze mi powiedział abym próbował tą opuchlizne podnosic.... to moze te jelita wróca na swoje miejsce i teraz mam dylemat co dalej robić..czy zrobić operacje? ale nie wiem ile to bedzie kosztować i czy operacja sie uda i nie bedzie komplikacji..czy tez to zostawić ale ładnie to nie wygląda i boje sie aby to sie nie rozerwało...a cielaka w takim stanie chyba sie nie uda sprzedać miał ktoś z was taka sytuacje? szukałem takiego tematu ale nie mogłem znalezc:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepuchlizna.... Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:01

Przepuchlizna.... Cielak kolegi miał coś podobnego taka bania wielkości pięsci z jednej strony pępka nie była zaczerwieniona nie wiem czy to była przepuklina czy co , z początku smarował to maścią ichtiolową potem nie robił nic... dzisiaj cielak ma już ponad rok i ma się dobrze a ta bania mu pozostała, a czy u twojego jak piszesz ze wygląda jak woreczek jest bez sierści pod na skórze może to jakaś cysta, u cielaka kolegi wyglądało to jakby jabłko pod skórą

Edytowany przez leonardo111, 21 luty 2013 - 21:05.

#3 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 luty 2013 - 22:08

Przepuchlizna.... u mnie też wygląda jak duże jabłko pod skórą...i ma normalnie sierść

Edytowany przez razor275, 22 luty 2013 - 17:24.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 22 luty 2013 - 12:56

Przepuchlizna.... jezeli to przepuklina to trzeba namacac palcem jaj jest dziura pod skora do brzucha to jest to jesli nie ma to tylko robic oklady np. z jodyny, sprawdz// jesli bedzie dziura to operacjia tu nic nie da/ trzeba przeznaczyc na rzez

#5 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 luty 2013 - 17:38

Przepuchlizna.... miałem dwie jałówki operowane na przepukline i wszystko dobrze się udało. Z byczkami jest podobno większy problem bo po zabiegu często nie mogą sikać.

#6 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 22 luty 2013 - 18:43

Przepuchlizna.... u nas lekarz nie chce takich rzeczy robic nzwet nie chce sluchac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 luty 2013 - 19:36

Przepuchlizna....

jezeli to przepuklina to trzeba namacac palcem jaj jest dziura pod skora do brzucha to jest to jesli nie ma to tylko robic oklady np. z jodyny, sprawdz// jesli bedzie dziura to operacjia tu nic nie da/ trzeba przeznaczyc na rzez

nie sprawdzałem czy jest jakas dziura w pepku ... bo ta przepuchlina powstała przez układ pokarmowy (jelita) które tam sie pojawiły...

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:05

Przepuchlizna....

u nas lekarz nie chce takich rzeczy robic nzwet nie chce sluchac

musisz zmienić weta cały zabieg trwa 15min i nie jest skomplikowany. U nas 100zł za to biorą w tym jest antybiotyk i narkoza.

#9 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 23 luty 2013 - 07:19

Przepuchlizna.... no musze ale u nas nie ma poczciwego lekarza do bydla/ same zaglebie swin i wety tylko na tym sie znaja/ tak mowia o sobie

#10 Share dadicrazol

dadicrazol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 20:32

Przepuchlizna.... Witam Panowie też mam byczka z przepukliną i nie wiem co robić. Operacja około 150 zł i teraz pytanie czy na 100% pomoże. Na rzeź szkoda bo pieniądze śmieszne, z kolei zostawić tak troszkę strach bo jak bedzie duży i będzie coś nie tak. Jeśli miał ktoś z was podobny problem to napiszcie jak sobie z nim poradziliście.

Edytowany przez dadicrazol, 13 grudzień 2013 - 20:32.

#11 Share cavano21

cavano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 20:49

Przepuchlizna....

Witam.Mam roczną jałówkę i wyszła trzeci dzień na pole po zimie i dziś po poludniu zauważyłem żę koło pępka/pod pępkiem pojawił się taki woreczek jakby taki dość podłużny jest miękki w dotyku ale jałówka nie kopie zachowuje się normalnie je pije , chodzi ,co to może być?czy mogła załapać jakieś zapalenie od powietrza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 09 maj 2015 - 20:33