Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adminer

adminer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 luty 2013 - 17:40

Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika Witam, ostatnio wymieniłem olej w hydraulice w pronarze i teraz dziwnie mi się zachowuja hamulce, ma to coś wspólnego ze sobą ??
co do hamulców to jak zaczynam hamować to nic nic nic a później od razu koła się blokują, nie można delikatnie zwolnić tylko od razu blokada, i prawe i lewe tak mają.

Pozdrawiam i proszę o poradę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika Dzisiaj, 21:18
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 21 luty 2013 - 18:32

Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika Miałem ten sam problem. Ogólnie hamowały dobrze ale po długim zjeździe z górki na hamulcu zaczęły się blokować. Poszły w rozbiórkę, wyczyszczone papierem, odtłuszczone, solidna regulacja i po problemie. Przynajmniej do przodu bo cofając zdarzy się że lewy zablokuje. Mam w nim tarcze klejone. to jakieś śmieszne tworzywo którym zalana jest metalowa tarcza. Albo mięknie ono pod wpływem ciepła, albo tworzy się na nich klejący nagar. Trudno powiedzieć gdzie tkwi przyczyna.
Olej z hydrauliki raczej nie ma tu nic wspólnego z hamulcami. W żaden sposób nie jest w stanie się tam dostać.
KPK Kumurun Team

#3 Share Cielak1995

Cielak1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo

Napisany 21 luty 2013 - 19:12

Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika

Miałem ten sam problem. Ogólnie hamowały dobrze ale po długim zjeździe z górki na hamulcu zaczęły się blokować. Poszły w rozbiórkę, wyczyszczone papierem, odtłuszczone, solidna regulacja i po problemie. Przynajmniej do przodu bo cofając zdarzy się że lewy zablokuje. Mam w nim tarcze klejone. to jakieś śmieszne tworzywo którym zalana jest metalowa tarcza. Albo mięknie ono pod wpływem ciepła, albo tworzy się na nich klejący nagar. Trudno powiedzieć gdzie tkwi przyczyna.
Olej z hydrauliki raczej nie ma tu nic wspólnego z hamulcami. W żaden sposób nie jest w stanie się tam dostać.

popieram kolegę też tak miałem zrobiłem to samo i gra a olej nie ma nic wspolnego poprostu zbieg okolicznoci Pozdrawiam

#4 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 21 luty 2013 - 19:21

Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika To częsty problem w pronarach i belarusach. U mnie mam to samo i czeka mnie rozbieranie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adminer

adminer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 luty 2013 - 19:28

Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika ale dwa koła jednocześnie ?? ja rozumiem jak by jedno się blokowało a drugie normalnie hamowało, ale to trzeba mieć pecha ...

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 21 luty 2013 - 19:39

Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika He he. Dokładnie. Chyba że na blokadzie jeździsz. Trudno powiedzieć co je boli. To chyba taki urok tej konstrukcji. To samo dzieje się w zetorach i 80-kach.
KPK Kumurun Team

#7 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 21 luty 2013 - 19:56

Pronar 82 TSA hamulce a hydraulika Odkreć kola , wyczysc tarcze dokladnie , ustaw hamulce i zakontruj sruby i wszystko bedzie ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ziemowitpl

ziemowitpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 09:42