Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??


66 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Grzesiek1997

Grzesiek1997

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Okolice Mińska Mazowieckiego
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 06 marzec 2013 - 17:12

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??

oaxis3333 My kupujemy po różnej cenie, mieścimy się w kwotach 1000-1300 zł/tone. A miesięcznie około 15 ton, a rocznie to wynosi około 180 ton paszy. Przepraszam, że tak późno odpisuje.
Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 22:08
  •  

#62 Share lukas1926

lukas1926

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 24 marzec 2013 - 14:52

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? ceny cenami ale nikt nie wspomnie o tym ile świnki urosną po zjedzeniu 1 tony paszy mieszanej samemu a 1 tony paszy pełnoporcjowej.
Przyjmując koszt paszy wyprodukowanej samemu 1400zł a paszy pełnoporcjowej 1600zł brutto
tucznik paszy własnej potrzebuje min.350 kg 0.35*1400=490zł
pasza pełnoporcjowa 300kg 0.3*1600=480zł
nie biorąc pod uwagę dłuzszego okresu tuczu przy paszy mieszanej samemu i związanych z tym dodatkowymi nakładami, różnic VAT i możliwości odliczeń bez zbędnego rozpisywania. Ostateczny wynik jest prosty bardziej uzasadnione jest kupić paszę gotową co oszczędzi nam pracy,czasu i pieniędzy.Warto tesz zwrucić uwagę na wielkość produkcji,możliwości gospodarstwa oraz lokalizację a ostatecznie każdy robi jak uważa i raczej nic tego nie zmieni.

#63 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisany 24 marzec 2013 - 15:32

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Tak, tak gadka przedstawiciela paszowego. Dlaczego duże fermy drobiu same mieszają pasze skoro na gotowej wychodzi taniej? Nie wiem jak jest na trzodzie ale na 99% podobnie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

 


#64 Share tymtus

tymtus

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Klimbergowice

Napisany 24 marzec 2013 - 17:45

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Jak dla mnie 10 zł na tuczniku, to bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że mamy np. 300 tuczników na rzut, to przez okres tuczu zaoszczędziny 3000 zł : ) (to mogą być wasze oszczędności np. na wakacje) : )

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 22:08
  •  

#65 Share maciej9911

maciej9911

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Czarnków i Oborniki
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 24 marzec 2013 - 22:27

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? lukas1926 jak by tuczniki miały zużycie paszy na poziomie 350kg to nikt by ich nie hodował bo by się nie opłacało.... Ja mimo iż handluje paszami popieram kolegę tymtus.

#66 Share lukaczmarek

lukaczmarek

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Łowicza

Napisany 25 marzec 2013 - 10:29

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Ja robie własna paszę która kosztuje mnie poniżej 1200zł i zużycie mam poniżej 300 kg.
Więc nie wiem czy ty te obliczenia z palca wyssałeś czy od sąsiada który hoduje jedną świnkę na własne potrzeby bez koncentratów??

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 22:08
  •  

#67 Share Stajek95

Stajek95

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Gniezna

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:46

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Co się rozpisywać, jeden robi lepszą pasze jak profesjonalista, a drugi dosłowna prościzna, koszty inny przyrosty inne. Jednemu się opłaci kupić zboże otręby wszystkie dodatki, transportować, przygotować. W moim przypadku jakimś cudem gotowa wyszła taniej, przyrosty te same miesnosc taka sama, roznica taka ze wszytskie spały. Każdy ma rozum u musi sobie policzyć. Firmy dużo oszczedzają np stosująć dodatki dla wiekszości nie dostępne jak skrobie ziemniaczana czy odpady przemysłowe

Podobne tematy kupić 1 tone zboża