Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??


66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dawidg2

dawidg2

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisany 26 luty 2013 - 10:27

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Większy ma mniejsze koszty jednostkowe. Ty jesteś jeden i robisz tonę dziennie. A te 30 osób robi pewnie ze 100 ton dziennie albo i więcej. A i wątpie żeby tyle ludzi to robiło bo jest automatyka bo czynnik ludzki jest największym kosztem.

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 15:04
  •  

#42 Share vicia1223

vicia1223

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 26 luty 2013 - 11:21

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Można się tłumaczyć tym , ze zboże ma różne ceny w zależności od regionu .

W moim żyto po 600-650 zł bez problemu , owies , mieszanka 550-600 .

850kg x 600 =510 zł + 420zł koncentrat = 930 zł.
wschodni koniec mazowsza.

#43 Share lukaczmarek

lukaczmarek

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Łowicza

Napisany 26 luty 2013 - 11:24

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Automatyka automatyką, ale policz ile jest osób od dyrektorów, kierowników, laborantów itd po księgowych, wagowych, fizycznych, na ochronie kończąc.
Temat kosztów to oczywiście temat rzeka bo to zależy od baaardzo wielu czynników i nikt nie jest w stanie nawet wymienić tu wszystkich a co dopiero zrobić dokładne wyliczenia.

@vicia1223 skromnie to liczysz bo na samym życie i owsie paszy nie zrobisz. do tego doliczyć trzeba olej do paszy, jakieś zakwaszacze itp.
Mnie na dzień dzisiejszy pasza 40-125kg kosztuje 1080 zł

Edytowany przez lukaczmarek, 26 luty 2013 - 11:28.


#44 Share maciej9911

maciej9911

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Czarnków i Oborniki
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 26 luty 2013 - 11:55

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? No właśnie koszty większe ale i wydajność większa więc nadrabiają wydajnością, bo ty sam przez godzine umieszasz dwie tony paszy, a oni w godzine umieszają 60ton albo i więcej, czyli 30razy tyle,(tyle ile pracowników). Co tak i tak nie zmienia faktu że dobrze myślisz bo za darmo nie pracują, ale podkreślę jeszcze raz że mieszalnia nadrabia zysk wydajnością, ale być może nie każda, może tylko ta z którą ja współpracuję, dlatego żeby zakończyć ten spór napiszę to co pisałem kilka postów wyżej że ze względu na rozbierzności cenowe każdy przypadek wymagał by osobnego rozpatrzenia. Finito;)
@Lukaczmarek 1080zł netto?

Edytowany przez maciej9911, 26 luty 2013 - 12:14.


#45 Share lukaczmarek

lukaczmarek

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Łowicza

Napisany 26 luty 2013 - 13:20

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? brutto

#46 Share maciej9911

maciej9911

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Czarnków i Oborniki
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 26 luty 2013 - 14:17

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? No to naprawdę tanio.

#47 Share oaxis3333

oaxis3333

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 26 luty 2013 - 14:45

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? sie chłoaki rozpisali :) widzę że sporo wiecie na temat pasz:)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !


#48 Share vicia1223

vicia1223

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 26 luty 2013 - 20:02

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Oleju nie stosuję od roku , zakwaszacz 2 kg to koszt 13 zł..

Żyto w dawce 600kg , plus 250 kg owsu , 150 kg koncentratu 40% wcale nie będzie takie złe od 80 kg aż do śmierci .
wschodni koniec mazowsza.

#49 Share jan2130

jan2130

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 569 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:kujawsko pomorskie

Napisany 26 luty 2013 - 20:20

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??

Automatyka automatyką, ale policz ile jest osób od dyrektorów, kierowników, laborantów itd po księgowych, wagowych, fizycznych, na ochronie kończąc.
Temat kosztów to oczywiście temat rzeka bo to zależy od baaardzo wielu czynników i nikt nie jest w stanie nawet wymienić tu wszystkich a co dopiero zrobić dokładne wyliczenia.

@vicia1223 skromnie to liczysz bo na samym życie i owsie paszy nie zrobisz. do tego doliczyć trzeba olej do paszy, jakieś zakwaszacze itp.
Mnie na dzień dzisiejszy pasza 40-125kg kosztuje 1080 zł

Witam kolego poile kupujesz zboze bo ja ostatnio jeczmien po 900 pszenzyto po 930 teraz tona paszy wychodzi mi gdzes koło 1300zł nie wiem jak ty to robisz ze za tyle pasze wyprodukujesz a dla miejszych wychodzi koło 2tys jak oszukasz na paszy to napewno nie bedzesz miał szałowych przyrostow w koncowej fazie tuczu mozna trochu zaoszczedzic ale warchlak prosiak musi pasza byc petarda bo inaczej bedze wieksza strata niz zysk
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#50 Share TolkienBC

TolkienBC

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:gmina Lubraniec, kujawsko-pomorskie
  • Zainteresowania:Głównie hodowla trzody chlewnej, fotografia

Napisany 26 luty 2013 - 20:34

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Witam. Jestem hodowcą i wiem co piszę... ;) Przy cenach zboża, które jeszcze do niedawna szalały po około 1tys. złotych netto i wyzej, lepiej było kupować gotową paszę. Przyczyny moim zdaniem jest bardzo prosta - czy ty, prosty człowieku jesteś w 100% pewny jakiej wartości zboże ci sprzedają??... natomiast firmy paszowe mają etykiety, które są gwarantem składu jakościowego paszy, do tego nie bazują oni tylko i wyłącznie na zbożach, ale i innych dodatkach, którymi mogą obniżać koszty produkcji paszy (np. poprzez zwiększenie strawności składników zawartych w zbożach, lub stosowania innych dodatków). Tak więc produkcja 1 tony paszy we własnym zakresie ze zboża zakupionego (czytaj o niepewnym składzie - chyba że masz tanie i dobre miejsce do badania)może być tańsze, ale czy nie wydłuży ci się przez to okres tuczu - czyli wydasz de facto więcej na przyrost 1kg m.c. - tak wiec temat o wiele bardziej złożony niż się wydaje.
do niedawna kupowałem paszę gotową i muszę przyznać że byłem bardzo zadowolony (rosły bardzo szybko i miały dobrą mięsność), obecnie musiałem czasowo przeprowadzić depopulacje stada, wiec korzystam z własnych zapasów zboża (ze żniw, nie kupna!) i w ten sposób oszczędzam, bo i tak te zboże muszę przerobić.
Nie powiem jednoznacznie czy kupować zboże, czy pasze, bo to zależy od tego skąd byś miał mieć to zboże. Jeśli uważasz że to pewne źródło, a zboże cech*je się dobrymi parametrami, to bym zaryzykował i kupił zboże. Jednakże, jeśli nie jesteś pewien, to lepiej kupić gotową, żeby nie stracić na wydłużonym okresie tuczu. Pozdrawiam.

Edytowany przez TolkienBC, 26 luty 2013 - 20:36.


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 15:04
  •  

#51 Share jaco25

jaco25

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 26 luty 2013 - 20:50

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Ja chowam tuczniki wyłącznie na własnych paszach i do tego do kupuję zakwaszasz i koncentrat. Jeśli miałbym kupować obojętnie czy pełnoporcjówkę czy zboże+koncentrat to drogo wyjdzie utrzymanie tej trzody :( Ale jeśli zaistniała by taka potrzeba to trzeba policzyć:
1t paszy pełno porcjowej kosztuję 1390zł
Wyprodukowanie 1t własnej roboty:
przywóz własnym środkiem transportu( w moim przypadku ciągnik) 10km w dwie strony 30zł paliwo
ceny w moim regionie:
pszenica paszowa 100zł* 400kg=400zł
jęczmień 85zł* 500kg=425zł
koncentrat 100kg= 240zł
zakwaszasz 4kg=30zł
śrutowanie i mieszanie ok 20 zł za prąd
własna praca:
przywóz zboża i załadowanie 1t z workowanego zboża 1t* 10zł=10zł
śrutowanie i mieszanie (w moim przypadku walce i betoniarka :D ) 3ha*10zł=30zł
razem: 1185zł
1390-1185=205zł zostaję nam z 1 tony
Wychodzi na to, że chyba lepiej wyjdzie sobie popracować i samemu przygotować taką mieszankę. Ceny podałem z mojego regionu jeśli u was ceny są wyższe lub niższe macie lepszy sprzęt do produkcji własnej paszy to cena się zmieni...

Edytowany przez jaco25, 26 luty 2013 - 20:54.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)


#52 Share lukaczmarek

lukaczmarek

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Łowicza

Napisany 26 luty 2013 - 20:50

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??

Witam kolego poile kupujesz zboze bo ja ostatnio jeczmien po 900 pszenzyto po 930 teraz tona paszy wychodzi mi gdzes koło 1300zł nie wiem jak ty to robisz ze za tyle pasze wyprodukujesz a dla miejszych wychodzi koło 2tys jak oszukasz na paszy to napewno nie bedzesz miał szałowych przyrostow w koncowej fazie tuczu mozna trochu zaoszczedzic ale warchlak prosiak musi pasza byc petarda bo inaczej bedze wieksza strata niz zysk

jęczmień mi przywożą po 800 zł 650kg, otręby 680 zł 180kg, soje teraz kupowałem po 204 brutto 150kg, premiks 2% 99 zł, oleju 4zł 10l, zakwaszacz 1kg 8 zł,
Razem wyjdzie poniżej 1100zł. Oczywiście ta cena sie zmienia w zależności od tego po ile uda się kupić poszczególne składniki.

Jeśli chodzi o wypowiedź kolegi wyżej, ja kupuje to samo zboże które jest dostarczane do punktów skupu w paszarniach.
A jaką ty masz pewność ze paszarnie sprzedają ci taką paszę jaka widnieje na etykiecie? wiesz że polskie prawo dopuszcza 15% tolerancję !! i firmy paszowe z tego korzystają.
A te dodatkowe składniki dodawane do paszy o których piszesz to zwykle są składniki niższej jakości które obniżają strawność paszy a nie ją podnoszą jak piszesz bo są to zwykle śruty rzepakowe, słonecznikowe itp.

#53 Share matava

matava

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 488 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 26 luty 2013 - 20:59

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Etykiety. A to dobre. Do tego jeszcze 15 %tolerancji dla błędu.
U mnie obecnie + koszty sporządzenia
finisher 970zł brutto EN białko og włókno lizyna met+cys treonina tryptofan fosfor wapń
9,62 14,05951 5,1 7,8 4,746426 0,472854 0,095 0,427285 0,545701
grower1090zł brutto

9,8 15,42 4,159415 8,970175 5,327884 0,55 0,115 0,486812 0,642599
starter(końcówka) 1240zł brutto
9,9 16,72712 3,363541 10,14187 5,974665 0,651191 0,17 0,556946 0,834509
Aminokwasy strawne
Wg danych z programu Evapig
Trp nieco leży, zastanawiam się nad dodatkiem, ale cena kosmos i nie jestem pewien czy wymieszam 300g w tonie.


finisher grower starter kukurydza 0,45 0,577334 0,641368 żyto 0,118959 0,08582 0,075 pszenżyto 0 0 0 jęczmień 0 0 0 owies 0,177256 0,099434 0,050552 śr sojowa 0,027684 0,109912 0,19808 śr rzepak 0,053349 0,04 0 groch 0,15 0,06 0 pszenica 0 0 0 koncentrat 0 0 0 trp 0 0 0 olej 0 0 0 premix 0,022752 0,0275 0,035

Edytowany przez matava, 26 luty 2013 - 21:15.


#54 Share jaceko

jaceko

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:16

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? akurat w ramach pisania pracy magisterskiej miałem możliwość przebadania kilku pasz pełnoporcjowych na laboratorium pod względem tzw pięciopalcówki (sucha masa; białko; popiół; włókno; tłuszcz) i muszę stwierdzić że etykiety często bardzo się myliły.... więc tej pewności nie mam co jest w paszy gotowej....

#55 Share vicia1223

vicia1223

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 26 luty 2013 - 22:13

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? 10 ton pszenżyta na jutro po 750 zł tona .. Grzech nie kupić .
wschodni koniec mazowsza.

#56 Share maciej9911

maciej9911

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Czarnków i Oborniki
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 27 luty 2013 - 10:20

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? @jaco25 dołożysz 13,80zł i masz u mnie pasze gotową o przyzwoitych parametrach:D(pewnie i lepszych bo 4 worki koncentratu po 60zł to nie za wiele). A co do etykiet, to każdy rolnik może zażądać udziału procentowego składu paszy(producenci podają to małym druczkiem na etykietach) wydaje mi się że wraz z wartościami odżywczymi danego składnika ale pewien nie jestem. Co do dodatków poprawiających specyfike paszy jest ich naprawdę wiele.
@lukaczmarek nie wierzę że od 40kg podajesz sam jęczmien z otrębami i soją, w temacie o twoich dawkach żywieniowych wymieniona była pszenica której tutaj nie ująłeś a jest przecież najdroższym zbożem.... Finiszer wyjdzie ci poniżej 1100zł ale grower już nie koniecznie. W tamtym temacie również zaobserwowałem wysokie poziomy białka względem energi, ja bym popracował trochę nad zwiększeniem energi, ale jak wiadomo ilu żywieniowców tyle opini.
@vicia1223 faktycznie grzech, w moich okolicach był by problem żeby w cenie netto po tyle kupić.

Edytowany przez maciej9911, 27 luty 2013 - 10:23.


#57 Share lukaczmarek

lukaczmarek

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Łowicza

Napisany 27 luty 2013 - 10:43

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dokładnie Macieju w tej chwili żywię tylko jęczmieniem jeśli chodzi o zboża, ponieważ jęczmień w moich okolicach jest najtańszy i uważam że jest najlepszym zbożem do żywienia trzody chlewnej i można go dawać jako jedyne zboże w paszy. Oczywiście mówię o sztukach powyżej 40 kg. No i wiadomo że pasze dla młodszych sztuk są droższe to jest oczywiste.

Tzn jaki poziom energii byś proponował?Wydaje mi sie że 10l oleju dla finiszera i 15 dla growera daje wystarczający poziom energii, aczkolwiek sam żywieniowcem nie jestem i bazę paszową układam w porozumieniu z żywieniowcami.

Edytowany przez lukaczmarek, 27 luty 2013 - 10:44.


#58 Share maciej9911

maciej9911

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Czarnków i Oborniki
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 27 luty 2013 - 11:23

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Jak wiadomo jęczmień nie jest zbyt wysoko energetyczny, otręby tym bardziej, a to dwa główne składniki twojej paszy, soja wysokobiałkowa. Nie wiem jakie wartości ma twój jęczmień i otręby nie badałem tego ale nawet przyjmując wartości wyższe od średniej z przestrzeni kilku lat energia w twojej paszy powina być wyższa(przy obecnym poziomie białka) o minimum 0,8MJ. 10l oleju to nie całe 0,4MJ. Także oleju powinno być o 20l więcej.... ale można to rozwiązać w łatwiejszy sposób, zmniejszając poziom soji a w jej miejsce dać jakieś bardziej energetyczne zboże. Bo trochę szkoda dawać tak wysokobiałkową paszę jak świnia tego bez właściwego poziomu energi nie wykorzysta.

#59 Share jaco25

jaco25

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 27 luty 2013 - 13:43

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? maciej9911
W tych pieniądzach co mówisz jak byś mi zaoferował pełnoporcjówkę to faktycznie nie opłaca się mielić zboża. Ale jak pisałem ja podałem cenę paszy z mojego regionu więc różnica jest 200 zł a to już piechotą nie chodzi... Jeśli chodzi o koncentrat to dodałem 4 strongi czyli jak łatwo policzyć pasza będzie mieć 10% a to do końcowego tuczu wg. producenta jest wystarczające :)

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 15:04
  •  

#60 Share gospodarz97

gospodarz97

    Zaawansowany

  • V.I.P.
  • rank
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Łodzkie

Napisany 27 luty 2013 - 16:03

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? No no, temat widzę nieźle się rozwinął :D



 


Podobne tematy kupić 1 tone zboża