Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??

66 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 luty 2013 - 13:52

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? A no moja wina, dobrze myślałem, a źle napisałem bo samo tel zadzwonił a z tel piszę, a coś nie działa opcja edytuj. Sorki..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 15:23
  •  

#22 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 22 luty 2013 - 14:39

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Maciej ja po tyle kupuje może to nie są duże ilości ale na moje potrzeby wystarcza i po takiej cenie liczę bo takie mam koszty wyprodukowania 1 tony

#23 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 luty 2013 - 12:28

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Argumenty niektórych naprawdę powalają.

Pasza robiona we własnym zakresie o tych samych parametrach co gotowa mieszanka wyjdzie 100-200 zł taniej oczywiście nie licząc własnej robocizny.
To chyba jest jasne, oczywiste i nie podlega żadnym dyskusją. Przecież firmy paszowe charytatywnie tego nie robią muszą zarobić. do tego transport itp a to kosztuje.

Jak się komuś nie chce robić albo kupować zboża to kupuje pasze bo tak jest po prostu wygodniej.
Ja kupuje rocznie łącznie kilkaset ton zboża, otrąb, soi i innych dodatków i tak jest zdecydowanie taniej.

#24 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 23 luty 2013 - 12:44

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Chyba muszę się zgodzić z tym co napisał lukaczmarek poza tym wydaje mi się że przy zgranej pracy troche automatyki nie trzeba aż tak bardzo napracować sie podczas przygotowywywania paszy :)

Więc chyba temat do zamknięcia bo jak widać głosy i wypowiedzi wyrażnie wskazują na to ze taniej wychodzi kupno zboża do produkcji paszy niż kupno paszy gotowej !

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#25 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 23 luty 2013 - 13:17

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? To jest oczywiste że pasza robiona we własnym zakresie jest tańsza, nigdzie nie napisałem że droższa, z tym że nie ma aż 200zł różnicy, bez przesady.... Wiadomo że mieszalnia pasz nie robi tego za darmo ale jak by mieli robić tyle narzutu to by nie mieli klientów. Kupując paszę we workach może być sporo różnicy, ale kupując paszę luzem nie będzie aż takiej różnicy.... Co nie zmienia faktu że każde 10zł na tuczniku to dużo pieniędzy. A tak nawiasem mówiąc kupione zboże też trzeba załadować przetransportować itp(a to też kosztuje...). Nie chcę nikomu udowadniać że gotowa pasza wyjdzie taniej bo tak nie jest bo to oczywiste że drożej, tylko chcę zaznaczyć że napewno nie będą to różnice powyżej 100zł tylko poniżej. :)

#26 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 23 luty 2013 - 14:11

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Panowie a nie taniej wyjdzie wam młuto ja za 24 tony zapłaciłem 2700 z Leżajska

#27 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 luty 2013 - 15:57

A tak nawiasem mówiąc kupione zboże też trzeba załadować przetransportować itp(a to też kosztuje...).

Ale gdzie je transportować? ja płace tyle samo co pobliskie punkty skupu i ludzie mi sami przywożą. Sam po zboże nie jezdzę.

@ZUCH1234 nie bardzo wiem jak młótem zastąpić zboże??

#28 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:01

tylko chcę zaznaczyć że napewno nie będą to różnice powyżej 100zł tylko poniżej. :)

Zdziwiłbys się jakie narzuty mają firmy paszowe.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#29 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:27

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? To jest temat rzeka, są różne przypadki.... paktofonikas1987 tak się składa że prowadzę punkt sprzedaży pasz i wiem jakie są narzuty na paszach. I dla jasności nie reklamuje żadnej z pasz gotowych żadnej z firm, poprostu piszę jakie są prawdziwe różnice w moim regionie.

#30 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:54

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Hehe ja tez sprzedaję paszę. Dla jasności - nie mówię o narzutach firm, które paszę sprzedają, tylko o wytwórniach.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 23 luty 2013 - 17:39

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? No to witam w klubie, ja w każdym bądź razie chcę ukazać że te różnice 200zł które niektórzy podają są przesadzone(pewnie też zależy na cennik jakiej firmy się patrzy). Moim skromyn zdaniem jest to poniżej 100zł, tak jak pisałem w którymś poście przy wyliczeniach pewnego rodzaju paszy o tych samych parametrach wyszło mi 40zł, co tak i tak nie zmienia faktu że w przeliczeniu na tucznika to wcale nie mało.... I już się produkować więcej nie będę :)

#32 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:22

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? W przyszłym tygodniu napiszesz , że gotowa pasza tyle samo kosztuje co robiona we własnym zakresie .

Ten punkt sprzedaży to chyba twój ojciec prowadzi albo starszy brat bo ciebie w tym biznesie to nie widzę ..

Nie produkuj się bo wszyscy się rzucą na gotową paszę. Mieszalnia ma energię z wiatraka a cały zarobek dostają od państwa albo UE :D
Śmiech na sali .

Ja mam porównanie hodowców , jeden na takiej paszy , drugi na takiej , więc wiem.

Tak jak pisze kolega lukaczmarek , zboże samo przyjedzie na podwórko , piśnij słówko że kupujesz i kasa od ręki albo na drugi dzień . Tak mają wygodniej i wolą sprzedać do hodowcy bo w paszówce czy na skupie kasa 30/60 dni..
wschodni koniec mazowsza.

#33 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:00

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Witam ja też już muszę kupować zboże tzn tylko sam jęczmień bo owies i żyto jeszcze mam 3tony jęczmienia będzie kosztować u mnie ok3000tyś a 25ton młóta też coś koło tego jak myślicie co będzie lepsze dla opasów. Może stosował ktoś już takie rozwiązanie że jęczmień zastąpił młótem wypowie się ktoś na ten temat

Post nie na temat

#34 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:54

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? @karolr2 jakie opasy?? my tu o trzodzie rozmawiamy !! Zobacz w jakim dziale jesteśmy.

#35 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:11

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? przepraszam że nie spojrzałem

#36 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 23 luty 2013 - 21:22

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Ja jak jest możliwość to kupuje zboże zawsze taniej wyjdzie.... W ostateczności będzie gotowa pasza.

#37 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 24 luty 2013 - 00:08

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Vicia tak się składa że ja jestem właścicielem.... A czy ja gdziekolwiek napisałem że taniej gotowa? Przecież wyraźnie podkreślam że gotowa wychodzi drożej.... Ja też mam porównania hodowców i wiem że tucząc paszą gotową nie zarobią tyle co na własnych mieszankach to logiczne.... Ja tylko próbuje obalić mit o tych ogromnych narzutach....

#38 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:20

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Niestety ale Twoje argumenty aby obalić ten mit są mało przekonujące .

Znajdź mi finiszer taki od 80 kg załóżmy w granulacie poniżej 1000 zł brutto, później pogadamy.
wschodni koniec mazowsza.

#39 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:40

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Vicia szczerze? nie da się :D Tak samo jak nie da się znaleźć w moich okolicach żyta i mieszanki po 600zł (takie ceny podałes kilka postów wyżej), także różnica u mnie będzie mniejsza jak u ciebie. A ty swoją paszę granulujesz?.... Aha i nawiązując jeszcze do tego że firmy paszowe mają energię z wiatraka, ty też nie dodałeś zużycia prądu do kosztów swojej mieszanki(chociaż wiem że to minimalny udział w kosztach ale jednak....)

Edytowany przez maciej9911, 26 luty 2013 - 09:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:19

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? 100-200 zł jest jak najbardziej realne.Np dlatego że bo u mnie w gospodarstwie na wytworzenie 1 tony pracuje 1 osoba czyli ja, natomiast w paszarni jest to ze 30 albo i więcej osób. Oczywiście wydajność jest również o wiele większa, ale i koszty znacznie większe.