Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ??


66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oaxis3333

oaxis3333

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 21 luty 2013 - 17:05

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Witam Wszystkich !
Jesli był taki temat chodz takiego nie znalazłem , prosze o skasowanie tematu !


Jak w temacie : Sądzicie że liepiej było by kupić 1 tone zboża z którego zrbić pasze czy kupić 1 tone gotowej paszy dajmy na to FINISHER?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 17:24
  •  

#2 Share michal1993

michal1993

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Rypina (kuj.-pom.)
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 luty 2013 - 17:23

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Zależy czy chcesz bawić się w kupowanie dodatków, mieszanie i śrutowanie bo jak tak to minimalnie taniej wyjdzie kupić zboże i samemu zrobić paszę.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.


#3 Share mesi

mesi

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:jankowice

Napisany 21 luty 2013 - 17:24

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Jeżeli koszt wyidzie mniej wiecej taki sam to radził bym kupić gotową

#4 Share tomekgeo2

tomekgeo2

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:świętokrzyskie
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 21 luty 2013 - 17:25

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Moim zdaniem bez sensu temat przecież możesz sobie policzyć co taniej wychodzi przecież to żaden problem.

#5 Share oaxis3333

oaxis3333

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 21 luty 2013 - 17:32

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? tomekgeo2 wszystko co jest bez sensu zawsze ma jakiś sens tylko trzeba go dostrzec , a jeśli to jest bez sensu to nie wiem jaki sens miała Twoja odpowiedź a jak to nie problem to przelicz nam tu wszystkim :P
zadałem pytanie bo może są użytkownicy którzy praktykowali jedno bądz drugie ... przeliczali to i wiedzą ile jest taniej z czym

Edytowany przez oaxis3333, 21 luty 2013 - 17:34.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !


#6 Share Grzesiek1997

Grzesiek1997

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Okolice Mińska Mazowieckiego
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 21 luty 2013 - 17:42

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Powiem Ci szczerze kiedyś z wujkiem mieliśmy taki sam problem. I od ponad roku kupujemy gotową, bo wychodzi taniej. Pamiętaj tylko, że nie zawsze są tylko koszty zbóż, dodatków, ale i prądu, czasu i wysiłku fizycznego.
Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2013 - 17:48

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Osobiscie polecalbym ci kupic gotowa pasze gdyż w takiej gotowej paszy jest wiele wiecej zbóż a zarazem wiecej skladnikow odzywczych ;)

#8 Share oaxis3333

oaxis3333

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 21 luty 2013 - 17:52

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? GRZESIEK1997dużo kupuje twój wujek ? w jakiej cenie za tone ? starter? finisher? czy grower?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !


#9 Share gospodarz97

gospodarz97

    Zaawansowany

  • V.I.P.
  • rank
  • 345 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Łodzkie

Napisany 21 luty 2013 - 17:56

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Jak nie masz już swojego zboża, to też bym był za kupnem gotowej paszy.



 


#10 Share vicia1223

vicia1223

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21 luty 2013 - 19:15

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Normalnie sami biznesmeni na tym forum :)

Ja tylko i wyłącznie śrutuję zboże , własne , później kupuję .. 100-200 zł oszczędzam na tonie lekką ręka . Rzut w 3.5 miesiąca spożyje 80 ton więc jest różnica w kosztach ..

Starter od 30-50 kg

Pszenica 400 kg x 100=400zł
Jęczmień 400kg x 900 = 360zł
Koncentrat 200kg (46%białka) tj 8 x 75zł =600zł
zakwaszacz 4 kg 25zł , ewentualnie tlenek cynku bądź coś innego w sumie 50zł

Razem 1400zł brutto. Dla przykładu z firmy z którą współpracuję gotowa pasza na ten przedział wagowy 1480 netto plus 8%=1600.

Przykład paszy , grower , 50-80 kg masy ciała.

Pszenżyto 800zł
jęczmień 900zł ,

450kg pszenżyto x 800= 360zł
400 kg jęczmień x 900=360zł
150kg koncentrat (42%białka) tj 6x 68zł = 408zł
Zakwaszacz 2 kg x 6.50=13zł
Razem 1141zł brutto.

Stosując nawet 20 % tegoż koncentratu koszt paszy wyniesie 1168zł brutto

Byle jaki grower z pierwszej firmy to koszt ok 1300 zł netto.

Finiszer 80-90-120-130kg

żyto 500kg x 600zł =300zł
Mieszanka jara 350kg x600zł =210zł
koncentrat 150kg 400zł.
Zakwaszacz 2 kg 13zł
Razem 923zł.


Nic dodać nic ująć Panowie , dawki sprawdzone , tak stosuje i wyniki są ok .

A finiszer z zakupu to koszt ok 1100- 1200zł netto .

Oleju sojowego czy też rybnego nie stosuję ..

Tak ja to widzę , i nikt mnie nie przekona do gotowej paszy :)

Edytowany przez vicia1223, 21 luty 2013 - 19:17.

wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 17:24
  •  

#11 Share oaxis3333

oaxis3333

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 21 luty 2013 - 19:57

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? muszę przyznać ze ciekawie to wyliczyłeś , te ceny sa aktóalnezbóż paszowych które podałeś ? ostatnio nie interesowałem sie cenami z braku potrzeby

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !


#12 Share dawidg2

dawidg2

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisany 21 luty 2013 - 20:02

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? @vicia1223 a prąd gdzie policzyłeś i swój czas?

#13 Share Marcin1515

Marcin1515

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wojewodztwo Podlaskie.Gmina Grabowo, Golanki
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 21 luty 2013 - 20:02

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Ja osobiscie kupilbym pasze , bo jest juz gotowa i nie trzeba kupywac rzadnych dodatkow czy mieszanek..

#14 Share tomekgeo2

tomekgeo2

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:świętokrzyskie
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 21 luty 2013 - 20:17

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Ja stosuje tylko pasze własnej produkcji na koncentratach LNB i Finiszer wychodzi mnie tak
LNB100 5*25kg*77=385zl
pszenica 150kg*900=135
pszenżyto 300kg*700=210
jęczmień 150kg*850=128
miesznka owies jeczmien 275kg*600=180
zakwaszacz 3kg*8,6=26
praca własna 15zł za 1,5h
prąd liczmy 20zł
razem 1100zł
To jest pasza od 60kg do konca tuczu cykl zamknięty ostatnie sztuki są sprzedawane do 5,5 mies życia ja jestem z tego zadowolony i myśłę że wychodzi taniej niż gotowa w tych cenach kupiłem zboże i w takich liczę.

#15 Share oaxis3333

oaxis3333

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 21 luty 2013 - 20:46

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? wyraźnie widać że zdania są podzielone......

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !


#16 Share vicia1223

vicia1223

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 21 luty 2013 - 21:34

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Marcin1515 , podałeś na prawdę przemawiający argument za paszą gotową , nie ma co :):)

davidg2 , pytałeś o mój czas , 80 ton , na każdej tonie średnio 150 zł oszczędności . 150 x 80 ton =12 tyś . 12 tyś /100 dni tuczu =120 zł dniówki za 90 minut roboty dziennie , śrutowanie 45 minut , mieszalnik 20 minut , wsypanie do silosu 15 minut..

Dalej jesteście za gotową paszą??
wschodni koniec mazowsza.

#17 Share Rolnik1973

Rolnik1973

    Polska w naszych rękach

  • Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:LUBELSKIE [ LBI ]
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 luty 2013 - 07:14

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Ja też bym wybrał zboże, poco dawać komuś zarobić jak można samemu. OD LEŻENIA PIENIĘDZY NIE BĘDZIE.

#18 Share maciej9911

maciej9911

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Czarnków i Oborniki
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 22 luty 2013 - 09:59

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Tomekgeo2 tylko pszenica nie kosztuje teraz 900zł, pszenżyto nie kosztuje teraz 700zł, mieszanka owsa z jęczmieniem również nie będzie kosztowała 600zł, nie wiem jak jęczmień.... Vicia1223 a pasza za 1600zł to z dodatkiem śrutowanego złota że taka droga?.... Według moich obliczeń przy dzisiejszych cenach zboża, dodatków, energi, transportu zakupionego zboża, itp itd różnica między paszą przygotowaną na we własnym zakresie a gotową(często o lepszych parametrach) będzie wynosiła około 40zł(oczywiście mówie o paszy luzem przywożonej beczką bo w workach cholernie się przedraża). Niby 40zł to nie dużo ale jak by nie patrzeć biorąc pod uwagę to że na jednej tonie moża utuczyć cztery tuczniki to daje 10zł oszczędności na tuczniku....

#19 Share Rolnik1973

Rolnik1973

    Polska w naszych rękach

  • Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:LUBELSKIE [ LBI ]
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 luty 2013 - 10:29

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? No jak macie 50 zł na tuczniku zysku za 5 miechy to 10 zł oszczędności na paszy na tydzień to jest bardzo dużo.

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? Dzisiaj, 17:24
  •  

#20 Share maciej9911

maciej9911

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Czarnków i Oborniki
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 22 luty 2013 - 13:16

Kupić 1 tone zboża czy 1 tone paszy ?? A gdzie ja napisałem że 10zł na tydzien? 10zł na całym okresie tuczu.

Podobne tematy kupić 1 tone zboża