Skocz do zawartości

Zdjęcie

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 21 luty 2013 - 15:55

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał Jak myślicie który z tych kombajnów jest najlepszy na małe gospodarstwa ? A może macie inne propozycje ?
U nas pierwszym kombajnem był Bizon Z050 i pracował na początku na 30h później na coraz więcej aż odciążył go JD ;) Były pokusy żeby wymienić na classa ale co się zepsuło to się robiło i kosiło dalej. Jesteście zwolennikami polskich Bizonów czy zagranicznych maszyn ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał Dzisiaj, 04:15
  •  

#2 Share _vx_

_vx_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:02

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał Ja posiadam Claas Mercator 75 co roku kosi 40-50ha i przez 8 lat ktore go uzytkujemy słuzy praktycznie bezawaryjnie. Wiec ja jestem za Classami:) pozatym w mojej okolicy duzo osob ma Dominatory i nie słyszałem jakichś wiekszych narzekań na nie.

#3 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:47

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał Ja jakbym miał wybierać z tych marek co podałeś wybrał bym Forschnita, ale to tylko moje zdanie :)

#4 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:51

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał jak masz opcję, żeby iść jeszcze na usługi, to kup jakiś nowszy, zwróci się, a jak tylko u siebie to rekord da radę.
norweskie-lesne.pl

#5 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 21 luty 2013 - 16:54

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał Ale ja nie chce kupić kombajnu mam prawie nowego JDwW650 założyłem temat z ciekawości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał Dzisiaj, 04:15
  •  

#6 Share Castrol12

Castrol12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:59

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał Ja ma Fortschritt E-514 i jestem bardzo z niego zadowolony pracuje on na 70ha i jrst on nie zawodny :)

#7 Share pioter94

pioter94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 luty 2013 - 17:33

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał ja posiadam claasa consula od 8 lat i do dnia dzisiejszego chodzi bez awaryjnie i jestem z niego zadowolony :)

#8 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 21 luty 2013 - 17:37

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał ja pracuję na fortschrittcie jest u nas prawie 10 lat i chodzi bezawaryjnie... wcześniej mieliśmy krajowy sprzęt ale forszajowi nie dorówna żaden bizon :)

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#9 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 21 luty 2013 - 17:59

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał Ogólnie to wiele osób chwali te Forschnity- sam jakbym miał więcej ha i miejsce na garażowanie kombajnu bym go kupil :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 luty 2013 - 18:44

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał mam tylko 20 ha zboża pod kombajn ale też usługi , miałem bizona , było super ale na usługach patrzeli że bizon wolny a za mniejsze pieniądze to bizonem się nie opłaca bo koszt paliwa duży a kombajnów u mnie w okolicy dużo więc z mieniłem na forszaja 514 chederem 6 metra , jestem zadowolony kosi szybko u mnie plony nie za duże na usługach to bywa jeszcze gorzej z tymi plonami więc robote robi dużą nawet do 3ha na godzine wyciągam a pali o 1\3 mniej od bizona więc oszczędzam kupe forsy na paliwie a ludzie zadowoleni z szybkiej roboty to ich nie przeraża że za godzinówkę mówię więcej niz wołają za bizona a części do nich dużo i nie są drogie porównywalne z ceną do bizona