Zamir

class vs bizon vs fortschritt vs massey ferguson który najlpeszy na mały areał

Polecane posty

Zamir    0

Jak myślicie który z tych kombajnów jest najlepszy na małe gospodarstwa ? A może macie inne propozycje ?

U nas pierwszym kombajnem był Bizon Z050 i pracował na początku na 30h później na coraz więcej aż odciążył go JD ;) Były pokusy żeby wymienić na classa ale co się zepsuło to się robiło i kosiło dalej. Jesteście zwolennikami polskich Bizonów czy zagranicznych maszyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_vx_    1

Ja posiadam Claas Mercator 75 co roku kosi 40-50ha i przez 8 lat ktore go uzytkujemy słuzy praktycznie bezawaryjnie. Wiec ja jestem za Classami:) pozatym w mojej okolicy duzo osob ma Dominatory i nie słyszałem jakichś wiekszych narzekań na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Ja jakbym miał wybierać z tych marek co podałeś wybrał bym Forschnita, ale to tylko moje zdanie :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

jak masz opcję, żeby iść jeszcze na usługi, to kup jakiś nowszy, zwróci się, a jak tylko u siebie to rekord da radę.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamir    0

Ale ja nie chce kupić kombajnu mam prawie nowego JDwW650 założyłem temat z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castrol12    0

Ja ma Fortschritt E-514 i jestem bardzo z niego zadowolony pracuje on na 70ha i jrst on nie zawodny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter94    1

ja posiadam claasa consula od 8 lat i do dnia dzisiejszego chodzi bez awaryjnie i jestem z niego zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5574

ja pracuję na fortschrittcie jest u nas prawie 10 lat i chodzi bezawaryjnie... wcześniej mieliśmy krajowy sprzęt ale forszajowi nie dorówna żaden bizon :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Ogólnie to wiele osób chwali te Forschnity- sam jakbym miał więcej ha i miejsce na garażowanie kombajnu bym go kupil :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

mam tylko 20 ha zboża pod kombajn ale też usługi , miałem bizona , było super ale na usługach patrzeli że bizon wolny a za mniejsze pieniądze to bizonem się nie opłaca bo koszt paliwa duży a kombajnów u mnie w okolicy dużo więc z mieniłem na forszaja 514 chederem 6 metra , jestem zadowolony kosi szybko u mnie plony nie za duże na usługach to bywa jeszcze gorzej z tymi plonami więc robote robi dużą nawet do 3ha na godzine wyciągam a pali o 1\3 mniej od bizona więc oszczędzam kupe forsy na paliwie a ludzie zadowoleni z szybkiej roboty to ich nie przeraża że za godzinówkę mówię więcej niz wołają za bizona a części do nich dużo i nie są drogie porównywalne z ceną do bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam ciągnik massey ferguson 4370 i mam taki problem jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=MnDtJOWF6KA&feature=share Ciągnik nie chce jeździć, pompy działają i hydraulika też działa, a kontrolki od ciśnienia i inne mygaja
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj