Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 luty 2013 - 13:59

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy witam. zakładam ten temat ponieważ wielu ludzi jak i ja planuje zakupić traktor o mocy 75-100KM.wybór nie jest łatwy więc pomóżmy sobie, wymieniając się cenami i opiniami o nich. mile widziane porównania.
na poczatek wiem tyle na dzień dzisiejszy.

NH TD.5 (95) - 120000netto
NH t.4 (75) - 119 netto
NH t.5 (95) - 161 netto
Deuz- fahr agroplus320 (82) - 115000netto
315 (72) - 110000netto
Deuz-fahr agrofarm 410 (88) - 130000 netto
zetor proxima (77) 118000 netto

narazie wiem tyle w nawiasie są moce. z podanych tutaj myślę że najleprzą oferta jest NH TD.5 co wy na to???
biorąc pod uwagę parametry nie tylko cene.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy Dzisiaj, 17:11
  •  

#2 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 21 luty 2013 - 14:55

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy Najtańszym ciągnikiem w tym przedziale mocy chyba niewątpliwie jest MTZ belarus:
MOC 81 KM
CENA ok. 83000 zł

Moim zdaniem to bardzo mało jak na nowy ciągnik, i jak ktoś ma np. 20 ha to idealny ciągnik, o takiej mocy w tej cenie.

Warto jeszcze zwrócić uwage na Farmtracka:
Farmtrack 675DT (75 KM) cena ok 105 tys. zł
Farmtrack 685 DT (82 KM) cena ok.115 tys. zł
Farmtrack 690DT (88 KM) cena ok. 120 tys zł

#3 Share pawel372

pawel372

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 luty 2013 - 14:58

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy nh nowe traktory maja niska jakos
zdecydowanie lepsze sa starsze np td 80d kolega ma i chwali
ja bym polecil ci zetorka spalanie jest jak kazdego traktora
nie wierze w to ze pali nie wiadomo ile zetor sam mam i pali malo na 135 km spalil paliwa za 150 zl na pelnym gazie to mysle ze nie jest duzo;)
pozatym czesci tanie skrzynia pojdzie to nie placisz jak np w MF za gruntowny remont skrzyni 25 tys;D( wiem bo tyle zaplacil od nas za remont) a przy zetorku kilka razy mniej zaplacisz
poza tym jesli sie orientujesz troche sam zrobisz w zetorku:)
podsumowujac dla mnie NH nie jest wart swojej ceny tak jak fent i DF
DF to koziolek a nie traktor spojrz na niego jak bedzie w skadnicy stal
ja podszedlem pytam ile to ma koni (mysle z 70) a to 90 pare a mikrus a strasznie lekki jest jak NH
co z tego ze traktor malo pali jak nie daje rady sobie w pracy
moge smialo polecic zetora
zamiast NH juz bym Farmtraca polecil
EDIT
na mtza nie zwracaj uwagi mimo ze cena jest niska nie jest wart ceny
kupil u nas mtz pronar ma go rok i narzeka a sprzedac narazie nie moze bo kredyt;d

Edytowany przez pawel372, 21 luty 2013 - 14:59.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 21 luty 2013 - 15:05

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy ale teraz mtza nie zarejestrujesz bo nie przechodzi emisji spalin
ben87 z kąt ty masz te ceny ja pytałem się o NH TD5.85 to kosztuje 122000 netto a ty za TD5.95 120000 netto ?

Edytowany przez Jakub667, 21 luty 2013 - 15:09.

#5 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 21 luty 2013 - 15:12

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy chwalisz zetora bo go masz a proksima jest warta swojej ceny ?
bo nie za bardzo ... za wszystko trzeba dopłacic i jakosc tez szału nie robi ..
Popatrz mtz sie popsuł a u mnie znajomy miał forterre 110 km i po roku skrzynia mu sie rozsypała . drugi tez miał taką samą i po 3 latach ja sprzedał i kupił uzywanego JD. .. Pozatym zetor jest strasznie kródki.. siasiad ma tez 110 i ciagnie 4 skiby atlasa na hydraulice i troche głebiej opuści pług i juz w miejscu stoi ...
Fendty sie psują jd , nh i kazdy sie psuje .. to zaden argument . Wuja ma pronara 1025 i obrabiał 130 ha przez 10 lat rozebral skrzynie bo ktos zakleszczył bieg i tryby nietkniete były . silnik tez bez kapitalki do teraz chodzi . ciekawe czy zetor podobnej mocy by tyle wytrzymał .

Edytowany przez Michalmeer, 21 luty 2013 - 15:12.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#6 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 21 luty 2013 - 15:13

nh nowe traktory maja niska jakos
zdecydowanie lepsze sa starsze np td 80d kolega ma i chwali
ja bym polecil ci zetorka spalanie jest jak kazdego traktora
nie wierze w to ze pali nie wiadomo ile zetor sam mam i pali malo na 135 km spalil paliwa za 150 zl na pelnym gazie to mysle ze nie jest duzo;)
pozatym czesci tanie skrzynia pojdzie to nie placisz jak np w MF za gruntowny remont skrzyni 25 tys;D( wiem bo tyle zaplacil od nas za remont) a przy zetorku kilka razy mniej zaplacisz
poza tym jesli sie orientujesz troche sam zrobisz w zetorku:)
podsumowujac dla mnie NH nie jest wart swojej ceny tak jak fent i DF
DF to koziolek a nie traktor spojrz na niego jak bedzie w skadnicy stal
ja podszedlem pytam ile to ma koni (mysle z 70) a to 90 pare a mikrus a strasznie lekki jest jak NH
co z tego ze traktor malo pali jak nie daje rady sobie w pracy
moge smialo polecic zetora
zamiast NH juz bym Farmtraca polecil
EDIT
na mtza nie zwracaj uwagi mimo ze cena jest niska nie jest wart ceny
kupil u nas mtz pronar ma go rok i narzeka a sprzedac narazie nie moze bo kredyt;d

W sprawie skrzyni w MF to nie do końca prawda. Zależy co się zepsuje, a jeżeli się zepsuje to z twojej winny. Skrzynie MF są mało awaryjne lecz jak się nie dba o skrzynie i się leje byle jaki olej to wiadomo, że coś się zje.. zepsuje :)

#7 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 21 luty 2013 - 15:21

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy Ja bym ci nie radził brać NH i Zetora. Nie wiem czy mam racje czy to tylko plotki ale NH szczególnie te nowsze typy strasznie często się psują a to skrzynia a to coś innego non stop się słyszy. Jak kupujesz zetora czy proxime czy inny model uważaj na tylne opony bo na grząskich ziemiach są nie do jazdy tak samo z belami na miękkich lakach, słyszałem że sporo palą ale to chyba tylko mit. Ja bym polecił ci któryś z modeli JD z serii 6030 są bardzo popularne w Polsce a cena też nie jest jakaś kosmiczna.

#8 Share ursus360zturem

ursus360zturem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 luty 2013 - 15:22

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy ja bym polecał john deera 5080r. co prawda cena wysoka ale jest wart tych pieniędzy. 205000 tysiecy brutto.

#9 Share rafalcase95

rafalcase95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 luty 2013 - 16:11

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy ja mam case jx 95. nie ma w nim jakieś wielkiej elektroniki bo wszystko mechaniczne a nie mogę nażekać tyle co zrobił to życze każdemu i bez awari. case to dobre ciagniki i nikt z okolicy co ma nowego nie nażeka. czemu nie pomyślisz o case ,steyeże lub clasie. myślę że to dobre sprzęty i gdybym miał kupywać teraz nowego to bym myślał o tych markach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:19

Ja bym ci nie radził brać NH i Zetora. Nie wiem czy mam racje czy to tylko plotki ale NH szczególnie te nowsze typy strasznie często się psują a to skrzynia a to coś innego non stop się słyszy. Jak kupujesz zetora czy proxime czy inny model uważaj na tylne opony bo na grząskich ziemiach są nie do jazdy tak samo z belami na miękkich lakach, słyszałem że sporo palą ale to chyba tylko mit. Ja bym polecił ci któryś z modeli JD z serii 6030 są bardzo popularne w Polsce a cena też nie jest jakaś kosmiczna.

Kolego nie mogę zgodzić się z Tobą w sprawie opon w Zetorach. To nie jest wina opon, tylko lekkiego tyłu tym bardziej gdy mają założony ładowacz czołowy. Po pierwsze te opony jak najbardziej nadają się w grząski teren. Mitasy sprawują się rewelacyjnie a przynajmniej takie jest moje zdanie, ale zimą to już są fatalne.
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#11 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:50

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy opony mozna sobie wybrac do kazdego ciagnika . wiadomo najlepsze niskoprofilowe ... ale cena juz inna ... jak by nie patrzeć kazda marka ma swoje plusy i minusy . w tych czasach tzeba liczyć sie przedewszystkim z rentownoscią i amortyzacją bo po co ciagnik za 200 tyś na 20 ha to mija sie z celem

#12 Share rafalcase95

rafalcase95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 luty 2013 - 17:22

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy zgodze sie z przed mówcą

#13 Share pawel372

pawel372

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 luty 2013 - 17:36

chwalisz zetora bo go masz a proksima jest warta swojej ceny ?
bo nie za bardzo ... za wszystko trzeba dopłacic i jakosc tez szału nie robi ..
Popatrz mtz sie popsuł a u mnie znajomy miał forterre 110 km i po roku skrzynia mu sie rozsypała . drugi tez miał taką samą i po 3 latach ja sprzedał i kupił uzywanego JD. .. Pozatym zetor jest strasznie kródki.. siasiad ma tez 110 i ciagnie 4 skiby atlasa na hydraulice i troche głebiej opuści pług i juz w miejscu stoi ...
Fendty sie psują jd , nh i kazdy sie psuje .. to zaden argument . Wuja ma pronara 1025 i obrabiał 130 ha przez 10 lat rozebral skrzynie bo ktos zakleszczył bieg i tryby nietkniete były . silnik tez bez kapitalki do teraz chodzi . ciekawe czy zetor podobnej mocy by tyle wytrzymał .

zetor forrtera 11441 110 km ma w 4 skibach kvernelanda obrotowych 50cm smiga po glinach II klasa ziemi i nic sobie nie robi komplet obciazenia z przodu 700kg szerokie laczki z przodu i z tylu za doplata i nie ma ze nie idzie;)
porownaj cene FENTA do ZETORA i cene czesci
ze 1 fent 125 koni 550 tys a zetor 180 tys ^^ wole kupic kilka zetorow nowych niz 1 nowego fendta

wiadomo fajnie jest posiadac traktor ktory pieknie sie precentuje w srodku full wypas
tylko byle co sie stanie elektronika siadzie i wtedy placz i lament
znam przypadek taki chlopak mlody kupil case'a porzyczyl kase nawet na niego dal kolo 50 tysiecy a polowe tego co dal jeszcze musial na remont skrzyni i czegos tam wydac
traktor musi byc latwy w obsludze bez nadmiernej elektroniki i tanie czesci musza byc

#14 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 21 luty 2013 - 17:50

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy Fendt to juz jest wogule inna bajka cenowa ... Ja też jestem za tym zeby ciagnik mozna było naprawic we własnym gospodarstwie i za nie za duze pieniądze

#15 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 luty 2013 - 18:32

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy Michallmer dobrze mowisz;)
myślałem też o case tylko cen nie znam. a te NH TD.5 to nic innego jak TD5000 i case jx, oczywiście po modyfikacjach. prosty ciagnik i wszyscy co maja to nie narzekaja. waży około4,5t jedynie chydraulika słaba do cięższych maszyn. ale to opinia tych co zapinali mu agregaty uprawowo siewne o szer. 3m!!! trochę za dużo do iego i pługi obrotowe 4 korpusowe:)

Jakub667 te ceny to sandomierz Pan wiesław KARCZ;)
TU jest najtaniej:) dokładniej to było 122tys ale mowią że można ponegocjować. a za TD.5 85 - 115tys netto.
tutaj kolega 1,5 roku temu kupił TD5050 z klima ipneumatyka za 135tys brutto!!!! ale teraz ładna kabina i maska to pdrożało no i sprzęgło mokre to tyle zmian

#16 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 21 luty 2013 - 18:35

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy chyba nawet nie ma 4.5 tony wagi .. patrzyłem w necie i waga od 3.4 do 3.6 tony

#17 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 luty 2013 - 18:41

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy wspomnieliście o clasie i styerze?? jak wyglądaja ich moce i ceny te ciągniki to chyba raczej nisza...

td miał 3.8 z kabiną bez obciążników a td.5 podobno jest 100kg cięższy no i + obciążniki to 4,5 tony ma... ale ręki odciąć nie daje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 21 luty 2013 - 19:07

ceny ciągników w przedziale 75-100 KM wybierzmy najlepszy nh przynajmniej seria td miały obciązniki w standardzie ... przednie obciążniki

Dodaj odpowiedź