koralgol18

case farmall u 115 czy lepiej maxxum 110 czy może forterra hsx 120

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koralgol18    12

witam wszystkich chciał bym się jak najwięcej dowiedzieć o tych ciągnika spalanie czy dadza rade z 4 obrotówką, cena tych ciągników i takie tam inne informacje z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

zetorem forterra 11441 4 skipy obrotowe kvernelanda ziemie II klasy glina nie ma co robic odkladnie 50 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

do 4 obrotka to raczej maxxum,

 

napisz cos wiecej co ciągnik miaby robić, profil gospodarstwa i ile jest ha i czego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

w sumie nie u mnie ma byc tylko u kolegi i tak 25 ha ma to być ciągnik głowny do pługa i wszelkich prac polowych

forterra 120 hsx z toz kabina lux no i skrzynia 30/30 240 bruto

maxxum 110 w tuzie skrzynia 24/24 280 bruto

farmall 105 w tuzie skrzynie 24/24 240brutto

co sadzicie o tym jaki lepszy i co sadzicie o tych skrzyniach bo nic o nich nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Maxxum da sobie rade z 4 obrotówką i zostanie jakis zapas mocy jeszcze.

Sąsiad ma forterre 120 i z 4x50 i wałem cambella ledwo sie toczy po polu 5km/h spalanie 18-20l/ha mu wychodzi.

Maxxum'em nie jeździłem nigdy ale krązą bardzo dobre opinie o nim. Osobiscie mam mx 135 a to starszy brat maxxum'a i Mocy przy 5x50 mu nie brakuje.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

a co sadzicie o skrzyniach w maxxumie 16/16 (opcjonalnie)

ma ktoś case na skrzyni 24/24 to jest 4 biegi główne z 1 półbiegiem na 3 zakresach opinie o tej skrzyni

forterra hsx 30/30 jak myślicie dobra skrzynia

a co sadzicie o farmallu u 105 to następca jxu 105 jest większy i masywniejszy i prawie porównywalny wielkościowy do maxxuma 110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Farmala U na af chyba nikt na razie nie ma . Poczytaj opinie o NH T.105 bo jestem prawie pewny ze te ciagniki wiele sie od siebie nie roznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

a co sadzicie o skrzyniach w maxxumie 16/16 (opcjonalnie)

 

 

JA sądze, że zdecydowaie warto dopłacić.

1 półbieg pod obiążeniem to zdecydowanie za mało.

W tej 16x16 prawie wszystkie biegi można zmienić pod obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a koszty napraw serrwis oleje może to jeszcze pod uwage Folterka to dobre graty i masz naj wiencej biegow ja mam 115 4 obrotowe ziemia od 1 do 4 klasy i mocy mu nie brakuje a teren rozmaity dolina gurka glina czarna ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

i masz naj wiencej biegow

 

Szczerze, to ja wole mieć kilkanaście biegów zmienianych pod obciazeniem niż nawet i 50 zmienianych tradycyjnie, ze sprzęgłem,

 

Zaznaczam, ze to tylko moje zdanie, nikomu nic nie narzucam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego ze sprzengłem w moim jest 16 a 26 to elektro chydrałkicznie a w nowych ze skrzynią 60 biegów masz juz też pszycisk zamiast sprzegła w nogach co daje lepsze spalanie bo czym wiencej biegów tym lepsze dostosowanie prendkośc do danej pracy masz

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

kolego ze sprzengłem w moim jest 16 a 26 to elektro chydrałkicznie a w nowych ze skrzynią 60 biegów masz juz też pszycisk zamiast sprzegła w nogach co daje lepsze spalanie bo czym wiencej biegów tym lepsze dostosowanie prendkośc do danej pracy masz

 

Z tego co piszesz to po 2 biegi bez sprzęgła na jeden zakres wychodzi.

To itak mało wygodne. Wygoda zaczyna sie dopiero od 4 pod obciążeniem. Wiem co mówie. W trasie na najszybszym biegu bedziesz jechał i trzeba będzie zwolnic lub ustac i co? Sprzęgło i redukcja mechaniczna na niższy. A ze skrzynią Powershift 4 nietrzeba schodzic reduktorem w dół chyba ze naprawde duży ciężar bedziesz ciągnął za sobą to np z 4 na 3 zejdziesz ruszysz i jazda od razu na 4 i powershift w ruch. To tylko moja subiektywna opinia.

Wybór należy do kupującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jak coś to bierz skrzynię 17x16 wtedy uzyskujesz 40 km/h przy niższych obrotach, masz w niej dwa zakresy polowy i drogowy który musisz przełączać z użyciem sprzęgła które do niczego więcej nie jest potrzebne


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z tego co mi powiedzial serwis to w tych nowych hsx to są ine całkiem zmjany biegow nisz do tej pory co niema problemu ze zmjaną biegów na z 2 na 4 odrazu czy z 2 na 5 bo jest zastosowana calkiem ina szkrzynia co jest duzo lepszy osiąg np w transporcie orce itp ale wybur nalezy do kupującego a klima to norma teraz a nie lux i nawet 45 km na h da sie jechać na prostym spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Zetor forterra 140 hsx z przednim tuz i wom kabiną lux ogółem ful wypas oprócz obciążników 250tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

a co jeszcze możecie powiedzieć o zetorze

widziałem tego nh t5. 115 i jest porównywalny do farmalla 115 a wiecie ile kosztuje ten nh i jakie skrzynie są w nim montowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napewno lepsza jest teraz bo ma wiencej biegów i hydrałliczny rewers nisz do tej pory co były spalanie nie jest takie jak mity straszą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

a koszty napraw serrwis oleje może to jeszcze pod uwage Folterka to dobre graty i masz naj wiencej biegow ja mam 115 4 obrotowe ziemia od 1 do 4 klasy i mocy mu nie brakuje a teren rozmaity dolina gurka glina czarna ziemia

 

No nie wiem czy Zetor będzie tani w przeglądach w porównianiu z Case, co z tego że Zetor ma więcej biegów ale one będą ciężej wchodzić niż w Case, a i rewers chydrałliczny :D także ma Case a nawet elektohydrauliczny tak samo jak Zetor

a tak dokładnie to rewers hydrauliczny

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak już sie w szczegóły bawisz to power shuttle:)

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Prawdopodobnie spalanie Zetora forterra hsx 140 to takie same jak u forterry 135 16v a w tamtym to z pługiem 4x50 w obrocie wynosi do 15 litrów na mth a to około 10l na ha to bdb dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

Kolego tygrys w twojej frotce też są takie długie biegi oglądałem ją właśnie w kielcach i wydają mi się strasznie długie w zmianie jak to jest w praktyce z tym bo też jestem na kupnie i pod uwagę biore właśnie hsx110 maxxuma 110 farmalla U 115 T5 115 i t6 112 koni a co do cen farmalla 115 z tuz i wom w bogatszym wyposarzeniu to 246 brutto i nh t5 115 też w tym wyposarzeniu 248 brutto maxxum 275 brutto i T6 270 brutto a forterra hsx 110 w największym wypasie 236 brutto wszystkie ceny z przednim TUZ i WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez casemaxxummx135
      Witam od czego jest ten przycisk na załączonym zdjęciu? bardzo proszę o pomoc
       
       

    • Przez casemaxxummx135
      Jaki olej doi case mx 135 ( hydraulika silnik napęd ) Czy jeszcze gdzieś sie wymienia olej oprócz tych wymienionych ? ile wchodzi oleju i ile posiada filtrów? bo widziałem 4 ale nie jestem pewien czy to wszystkie. Proszę o pomoc
    • Przez zom3
      Witam
       
      Pomóżcie co mam wybrać obie maszynki będą z przednimi amorami cenowo Maxxum trochę taniej jakieś 12 tysi.
    • Przez deutzdx605
      Witam.
      Planuje zakup nowego Case Maxxum 125. Chciałbym sie zapytać jakie jest jego spalanie i jak możecie go ocenić pod względem awaryjności i komfortu pracy?
      Pozdrawiam.
    • Przez mmka00
      Witam. Od pewnego czasu w moim case mx 135 zniknęły półbiegi tzn na każdym biegu 1 półbieg jest dobrze 2 półbieg tez jest dobrze natomiast 3 półbieg jest taki sam jak poprzedni a 4 półbieg to znowu pierwszy... Ma ktoś jakiś pomysł jaka może być tego przyczyna?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj