Skocz do zawartości

Zdjęcie

Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kecaj28

kecaj28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 luty 2013 - 23:10

Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy. Witam.
Jesienią obsadziłem już kawałek pola wierzby energetycznej.
A jak śnieg zejdzie zabieram się do obsadzania pola sadzonkami topoli.
Potrzebuję jakiś druczek do legalizacji takiej uprawy czy coś w podobie, bo gdy poszedłem do gminy Panie w okienku wytrzeszczył na mnie oczy i mało brakło, a by mnie wyśmiały...
Na "wykładach" w Piotrkowie PGNiG zapewniało, iż do takowych plantacji są dopłaty.Ziemi zapisane jest puki co tyle co w doniczkach.
Jakie mam szanse na dostanie jakichś dotacji na maszyny?

Edytowany przez kecaj28, 20 luty 2013 - 23:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy. Dzisiaj, 17:15
  •  

#2 Share Bartek01

Bartek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:50

Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy. z tego co się orientuje to od 2009 dopłaty to roślin energetycznych zostały zawieszone.. ale reki nie dam sobie uciąć

#3 Share kecaj28

kecaj28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:18

Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy. Dzięki za odpowiedź.
Czyli trzeba zadzwonić do ARMiR'u.
Nie macie jakiegoś druczku do gminy?
Bo wiem, że muszę zgłosić taką plantację.

Dowiedziałem się, że są dopłaty na topolę jako zagajnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:47

Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy. A ja chciałbym się dowiedzieć jak domowym sposobem zacząć uprawę np. wierzby enegetycznej ma ktoś doświadczenie w tej sprawie,bo mam w okolicy dużo wierzb zwykłych z odrostami około 2m i pomyślałem żeby to poucinać i pociąć na kawałki 50-60cm jak tylko wegetacja ruszy, a później je do wody z nawozami a potem na pole sadzimy, co o tym myślicie?

#5 Share adek1614

adek1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:52

Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy. NIe wiem czy wierzba zwykła jest tak samo dobra jak ta energetyczna a co do rozmnażania to nie potrzeba ci nawozów w wodzie poprostu wbij kije w ziemie i zapewne wszystkie się ukorzenią ewentualnie możesz je troche pomoczyc. W pierwszym roku nie spodziewałbym iśe przyrostów 2m ale coś powinno urosnąć, Ja eksperymentuję z malwą pensylwańską ale jeszcze nic nie powiem na temat jej "energetyczności" bo nie paliłem jej jeszcze ale jak wypróbuje to napisze co i jak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Kiewus

Kiewus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:32

Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy. Cześć. O dotacjach zapomnij, na uprawy energetyczne zostały wstrzymane. Zostają Ci standardowe programy, jeżeli oczywiście mieszkach w wojewodztwie, któremu przysługuje w tym roku PROW. Ja mam plantację i żadnej rejestracji nie wymagano ode mnie w gminie. Po 5 latach (?) rodzaj użytku się zmieni, ale to podobno sami robią, nie trzeba tego zgłaszać. Co do sadzenia, to sadzonki o dlugości 20 - 25 cm (musza mieć oczka) po prostu wsadzasz w przygotowaną ziemię. W pierwszym roku pilnuj chwastów, potem sama sobie wierzba poradzi.