kecaj28

Legalizacja uprawy energetycznej oraz dopłaty do takiej uprawy.

Polecane posty

kecaj28    0

Witam.

Jesienią obsadziłem już kawałek pola wierzby energetycznej.

A jak śnieg zejdzie zabieram się do obsadzania pola sadzonkami topoli.

Potrzebuję jakiś druczek do legalizacji takiej uprawy czy coś w podobie, bo gdy poszedłem do gminy Panie w okienku wytrzeszczył na mnie oczy i mało brakło, a by mnie wyśmiały...

Na "wykładach" w Piotrkowie PGNiG zapewniało, iż do takowych plantacji są dopłaty.Ziemi zapisane jest puki co tyle co w doniczkach.

Jakie mam szanse na dostanie jakichś dotacji na maszyny?

Edytowano przez kecaj28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

z tego co się orientuje to od 2009 dopłaty to roślin energetycznych zostały zawieszone.. ale reki nie dam sobie uciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kecaj28    0

Dzięki za odpowiedź.

Czyli trzeba zadzwonić do ARMiR'u.

Nie macie jakiegoś druczku do gminy?

Bo wiem, że muszę zgłosić taką plantację.

 

Dowiedziałem się, że są dopłaty na topolę jako zagajnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

A ja chciałbym się dowiedzieć jak domowym sposobem zacząć uprawę np. wierzby enegetycznej ma ktoś doświadczenie w tej sprawie,bo mam w okolicy dużo wierzb zwykłych z odrostami około 2m i pomyślałem żeby to poucinać i pociąć na kawałki 50-60cm jak tylko wegetacja ruszy, a później je do wody z nawozami a potem na pole sadzimy, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

NIe wiem czy wierzba zwykła jest tak samo dobra jak ta energetyczna a co do rozmnażania to nie potrzeba ci nawozów w wodzie poprostu wbij kije w ziemie i zapewne wszystkie się ukorzenią ewentualnie możesz je troche pomoczyc. W pierwszym roku nie spodziewałbym iśe przyrostów 2m ale coś powinno urosnąć, Ja eksperymentuję z malwą pensylwańską ale jeszcze nic nie powiem na temat jej "energetyczności" bo nie paliłem jej jeszcze ale jak wypróbuje to napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiewus    0

Cześć. O dotacjach zapomnij, na uprawy energetyczne zostały wstrzymane. Zostają Ci standardowe programy, jeżeli oczywiście mieszkach w wojewodztwie, któremu przysługuje w tym roku PROW. Ja mam plantację i żadnej rejestracji nie wymagano ode mnie w gminie. Po 5 latach (?) rodzaj użytku się zmieni, ale to podobno sami robią, nie trzeba tego zgłaszać. Co do sadzenia, to sadzonki o dlugości 20 - 25 cm (musza mieć oczka) po prostu wsadzasz w przygotowaną ziemię. W pierwszym roku pilnuj chwastów, potem sama sobie wierzba poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Taurus83
      był u mnie dzisiaj sąsiad i mówił że słuchał/ogladał wywiad z ministrem sawickim i ten mówił że w wojwództwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim ze względu na brdzo małą obsadę bydła ma byś dopłata 500 zł do każdej sztuki, obojetnie czy mleczna czy miesna, mała czy duża...
       
      próbowałem sprawdzić gdzieś tą informacje ale nic nie znalazłem. słyszał ktoś, coś o tym?
    • Przez pawel121
      witam mam pytanie chodze do technikum rolniczego nie długo bede kończył szkołe . Czy istnieje taka możliwość że jak przejme gospodarstwo po rodzicach i dostane dopłate na młodego rolnika to bede mógł tych pieniędzy nie wydać i czy bym mogł złożyć wniosek do uni na dotacje na ciągnik i te pieniadze które dostałem na młodego to bede mógł włożyć na ciągnik czyli to drugie 50% bo jak wiadomo trzeba swoje pieniadze też włożyć ponieważ unia całości nie da na traktor . czekam na odpowiedź dzięki pozdrawiam.
    • Przez Tomazi3p
      Witam! Mam pytanie do obecnych tu rolników, czy zetknęliście się z kosztami rekultywacji gruntu ornego po budowie linii energetycznej 110 kv. Przy budowie tejze linii wykorzystywany był cięzki sprzęt budowlany i samochodowy. Dodam ze te prace były wykonywane w okresie poznej jesieni przy wysokiej wilgotnosci gleby. Efektem tej pracy była nie tylko linia ale i tez posadowiony słup. Po inwestycji pozostało mi 0.4ha zniszczonych upraw oraz w/w powierzchnia do rekultywacji (koleiny do 0.4m, zastoiska wodne itp) . Zna ktoś w przybliżeniu koszt takiej rekultywacji gruntu???
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez zibi80
      Witam.
      Szukam osób, które w 2012r. nie zaznaczyły we wniosku kwadratu dotyczącego dopłaty do owoców miękkich a które zostały wezwane do ARiMR do uzupełnienia wniosku w tym zakresie. Jeśli ktoś z forumowiczów lub z grona znajomych był w takiej sytuacji, bardzo proszę o niezobowiązujący kontakt.
      Za pomoc jestem skłonny jakoś "materialnie" podziękować.
      Kontakt przez forum lub GG 2898553
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj