Skocz do zawartości

Zdjęcie

Otwierająca się prasa

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pablo190293

pablo190293

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 luty 2013 - 16:03

Otwierająca się prasa Witam
Mam problem z prasą Rivierre Casalis 115 , w prasie w czasie pracy otwiera się klapa , pasy schodzą przez to na boki i rozrywają się .
Może ktoś wie jaka jest tego przyczyna .Możliwe ze gdzieś przepuszcza olej ale jak to sprawdzić ?
Podejrzewałem że w ciągniku uszkodzony jest rozdzielacz ale zmieniony został ciągnik a problem pozostał .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Otwierająca się prasa Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 20 luty 2013 - 16:45

Otwierająca się prasa nie trzymają Ci siłowniki...

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#3 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 20 luty 2013 - 16:56

Otwierająca się prasa W sipmie jest ten sam problem,niektórzy aby temu zaradzić zakładają zamki

Edytowany przez kamil255, 20 luty 2013 - 16:57.

#4 Share Cielak1995

Cielak1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo

Napisany 20 luty 2013 - 17:27

Otwierająca się prasa ja tak w sipmie miałem wydaje mi się że siłowniki

#5 Share 132Mateusz

132Mateusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 luty 2013 - 18:45

Otwierająca się prasa sprawdz może na początek szybko złącza w prasie, też tak miałem, że to od powrotu się zacinało i ten sam problem występował

#6 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 luty 2013 - 18:53

Otwierająca się prasa U nas w sipmie z230 było to samo i trzeba było założyć zatrzask od przyczepy (i wysiadać z ciągnika z każdym razem aby to odpiąć ;[ )

#7 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:31

Otwierająca się prasa ja też mam sipme ale u mnie nic się nie dzieje klapa się nie otwiera pasy nie stają nie mam problemu z wciąganiem masy... ale cóż robiłem przy niej prawie dwa miesiące żeby ją tak doszykować :)

#8 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 luty 2013 - 19:43

Otwierająca się prasa Normalnie cud @Sylwek :D .
Za trzymanie klapy odpowiada zawór w prasie i hydraulika traktora nie powinna być tym obciążona o ile ten zawór jest sprawny

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#9 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 20 luty 2013 - 19:47

Otwierająca się prasa Moze ciagnik ma slaba hydraulike juz i dlatego nie trzyma klapa..

#10 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 luty 2013 - 19:51

Otwierająca się prasa żaden cud trochę chęci i pomysłów :D po prostu wyspawałem na wale wciągającym i tym co ciągnie pasy takie "ryfy" i masę wciąga elegancko pasy zaczynają chodzić od początku nic nie schodzi na bok ani nie staje . Mogę wrzucić fotki tych wałków po "regeneracji" gdyby ktoś chciał tak zrobić w swojej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 luty 2013 - 20:04

Otwierająca się prasa Nie trzymają zawory ,nie wiem gdzie w tej prasie ich szukać.. w sipmie są one obok rozdzielacza( podbierak ,klapa)... wykręcamy rozbieramy ,czyścimy i docieramy pastą do zaworów ,można dociągnąć trochę na regulacji- u mnie pomogło i klapa prawie nie dyga.Opcja najdroższa wymieniamy na nowe i musi działać.

#12 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:06

Otwierająca się prasa U mnie w rolce Claasa rollant 46 też klapa jest trzymana na siłownikach, lekko sie uchyla ale dzięki temu robi się nieco większy balot. Przyczyną tego było zużcie się zaworu w prasie, kolega powyżej wspominał o nim. On odpowiada za trzymanie ciśnienia w hydraulice, popatrz się gdzie sie znajduje i zamów nowe części, cały zawór bedzie sporo kosztował (w serwisie claasa zaspiewali 800zł) ale np jakieś orginalne spręzynki nowe bardzo mile widziane by były, napewno by to pomogło. U mnie koszt 2 spręzynek i oringu orginalnego wynosił 60zł więc cena do zaakceptowania.

#13 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:09

Otwierająca się prasa w z230 jest zawór przy dyszlu z przodu

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 20 luty 2013 - 20:12

Otwierająca się prasa U mnie w sipmie zawór za to odpowiada, klapa zaczyna puszczać i ciśnienie spada. Jakiego ciągnika z podwórka bym nie uczepił to samo sie dzieje. Zacznij więc od przejrzenia rozdzielacza i owego zaworu który przy nim jest, dopiero później siłownikami sie zajmuj i wszelkimi przeróbkami
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#15 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 20 luty 2013 - 20:23

Otwierająca się prasa załóż zatrzaski jak ból nie będzie dawał spokoju
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#16 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:59

Otwierająca się prasa mam MF822 czyli lustrzane odbicie RC115 tylko w czerwonym kolorze i też miałem na początku problem z uchylającą klapą. W moim przypadku winne były uszczelniacze na tłokach, z uczczelniaczami niema żadnego problemu pasują wymiarowe, ale są tam też oringi o nietypowym rozmiarze których nigdzie nie idzie dostać. Rozwiązaniem jest przetoczenie rowka pod inny rozmiar oringa. Od czasu regeneracji siłowników problem z uchylającą klapą znikł. Co do zamków - te prasy mają zamki tylko hydrauliczne połączone z siłownikami klapy, tak że jak przepuszcza siłownik automatycznie uchylają się zamki a wraz z nimi klapa.

#17 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 21 luty 2013 - 09:46

Otwierająca się prasa jak założysz zamki od przyczepy to wścieklizny macicy dostaniesz od latania z ciągnika do prasy i nazad...

#18 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 21 luty 2013 - 09:53

Otwierająca się prasa Ja miałem Sokółkę walcową. Jeden z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy. Prasa nie do zdarcia. Wadą było to że w fabryce łożyska były wsadzane na gorąco. Ściągacz od kombajnu trzeszczał aż pękł. Potem zaczynała się klapa otwierać. Są tem zatrzaski ale zamontowane i otwierane przy wysówaniu siłownika. Siłowniki do regeneracji oddałem i stego co wiem u nowego właściciela śmiga bezawaryjnie do dziś od 3 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share mateusz2615

mateusz2615

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 10:48

Otwierająca się prasa

Witam, przepraszam ze odświezam stary temat, ale mam też taki problem. Mam prase JD 545 i ciągam ją c360, pierwsze kilka beli wyszło normalnych jedynie troche sznurek trzymał lekko ale było ok, na drugi dzien pojechałem w pole pierwsza wyszła a druga już nie bardzo, gdy wyrzuciłem pierwsza bele i już zaczynałem robić nasępną klapa zaczynała się lekko otwierac i zamykac, gdy próbowałem zamknąć uruchomił się sznurek i zaczeło owijać choć w komorze było tylko troche siana, ramie od sznurka stało w miejscu a sznurek cały czas ciągneło. W czym jest problem ? słaba hydraulika ciągnika ? Dodam ze po pierwszym belowaniu gdy zostawiłem ciągnik wykapało troche oleju.