Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobra jakość za rozsądną cenie!

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 15:18

Witam!
Pytam czysto teoretycznie, bo o jakiej marce bym nie czytał to 3/4 komentarzy to że jest to gu*wno nei do opisania i za darmo by nikt nie chciał, więc pytam się czy jest na tym świecie jakiś nowy ciągnik warty wydanych na niego pieniędzy, który będzie mało awaryjny bardzo oszczędny i miał tanie przeglądy a do tego za rozsadne pieniądze kupiony!

Tylko prosze bez skrajności typu fend lub belarus! :angry:

(Pytam teoretycznie więc nie pytajcie co zamierzam kupić czy takie tam!)
Może taki temat pomoże komuś w wyborze ciągnika,

Autor nie chce kupić, tak nie bardzo wiem po co pyta. Takie cudo prawdopodobnie nie istnieje:
1.Mało kosztuje.
2.Zużycie paliwa bliskie zeru.
3.Tani w utrzymaniu.
4.Awaryjność=0
5. Zapomniałbym dodać - >>SAM ROBI W POLU<<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobra jakość za rozsądną cenie! Dzisiaj, 11:29
  •  

#22 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 15:26

Dobra jakość za rozsądną cenie! juz tyle zalozyles tych temtow ze chcesz kupic ciagnik ze juz kazdy z uzytkownikow forum o tym wie, wiec juz sie nie chwal :angry:

czemu twierdzisz ze mtz jest taki zly pewnie odpowiesz: bo czytalem o tym na forum ... ???
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#23 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 16:30

Dobra jakość za rozsądną cenie! Nie robiłeś Mtz to ich nie gań!!! W mojej okolicy jaeszcze żaden porządny użytkownik Mtz, złego słowa na niego nie powiedział. Jak ktoś nie potrafi robić Mtz to chodzić mu nie będzie, wiem z doświadczenia.

Podobno w najbliższych latach mają wprowadzić do produkcji silnik na powietrze, narazie tylko w wózkach widłowych i małych samochodach. Kto wie może i kiedyś w ciągnikach i Ferdek będzie miał swój ideał ;)
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 16:53

Dobra jakość za rozsądną cenie! Pie*dolicie jakieś smutki tylko ni jak ma się to do tematu, napisałem że pytam teoretycznie i żeby nie popadać w skrajności a wy od razu "co kupi sobie ferdek" Nic sensownego nie wynika z tej dyskusji, poza tym że każdy chwali swoje i broń boże coś porównać lub wytknąć jakąs wade bo od razu bierzecie to do siebie.
Co do mtz to owszem naczytałem się o mtz i innych ciągnikach też i niektóre porównania ni jak mają się akurat do moich doświadczeń z podwórka (czytaj w polu) więc dlaczego miał bym wierzyć w to co wypisują w większości dzieciaki, dlatego napisałem na wstępie że 3/4 wypowidzi itd.

To co w temacie co do belarusa mtz i pronara, jeździć jeździłem ale krótko u kolegi mtz z 90r w sportowej kabinie, znam dobrze zdanie tego gościa o mtz i kulku innych kolesi co mieli od nowości mtz i takich co kupili używane mtz, chociaż więcej mam do czynienia z koparko spycharką mtz, macie racje bo to że są awryjne ludzie nie narzekali ale na różne drobne problemy i przecieki bardzo, no i na gramotną konstrukcje, co do wytrzymałości to żeby szybciej sypała się skrzynia biegów niż silnik to jednak za dobrze nie świadczy.

Dobra skoro mtz to jakie macie zdanie na temat 920stki z euro 2 czy poza silnikiem są jakieś różnice jeszce w porównaniu do zwykłej 920?

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2007 - 22:59

Dobra jakość za rozsądną cenie! MTZ r90 nie był produkowany w kabinie sport czyli kolega ma coś nie tak z papierami.

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 09:43

MTZ r90 nie był produkowany w kabinie sport czyli kolega ma coś nie tak z papierami.

W tamtych latach człowiek cieszył się jeśli wogóle jakiś ciągnik przyznali i nie wazne czy był rok czy 2 lata rok produkcji do tyłu, kupił go w 90r jako nowego a ile lat stał to nie wiem, inny znajomy kupił prawie 3 letniego nowego pronara jescze w wydaniu orginalnym jako kanciasty mtz i absolutnie bezawaeryjnie chodzi ;)

ps od którego roku były duże kabiny?

#27 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 14:45

Dobra jakość za rozsądną cenie! no i co ??? ;) z tego wychodzie że Pronar potrafi swoje a nie tak jak każdy myśli więc można sie domyśleć że można kupić wadliwego lub najzwyczajniej w świecie nie umieć go obsługiwać :angry:
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 16:56

no i co ??? ;) z tego wychodzie że Pronar potrafi swoje a nie tak jak każdy myśli więc można sie domyśleć że można kupić wadliwego lub najzwyczajniej w świecie nie umieć go obsługiwać :angry:

Dobra Pronarekp5 a co z p8 tzn zefirem, bo niby new holland tl do tego silnik brytyjski w wykonaniu brytyjczyków i kabina pronara, czy to może być jakość w przyzwoitej cenei?

#29 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 18:19

Dobra jakość za rozsądną cenie! przestancie pie...c te durnoty MTZ PRONAR BELARUS to jest całkiem inna połka i porownujcie je miedzy soba a nie do innych ciagnikow miałem to wiem ze do np Zetora czy NH niema polotu. czytac "pronar awaryjnosc" jeżeli macie po mniej niż 20 lat to nawet nie zabierajcie głosu w poważnych tematach i przestancie mi tu pie....c ze MTZ PRONARY i inne poradzieckie sa za***iste bo nie sa i juz mi sie niedobrze robi jak dzieciaki wychwalaja swoje ciagniki one sa owszem tanie ale jakosc ich wykonania daleko odbiega od innych ciągnikow, ale zaraz mnie zakrzyczycie jak to zwykle bywa ze ZetorPower co ty gadasz, a tak sie składa ze wiem co gadam bo miałem te radzieckie szhity nowe i stare i mam konkretna zdanie i nienaczytałem sie tego na forum. i nawet nie piszczcie w tym temacie ze MTZy to dobra jakosc za rozsadne pieniadze bo znowu was wysmieje. ale owszem moze trafic sie jakis troche mniej awaryjny model ale jeszcze o takim nie słyszałem zeby komus sie nie sypał
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 18:25

przestancie pie...c te durnoty MTZ PRONAR BELARUS to jest całkiem inna połka i porownujcie je miedzy soba a nie do innych ciagnikow miałem to wiem ze do np Zetora czy NH niema polotu. czytac "pronar awaryjnosc" jeżeli macie po mniej niż 20 lat to nawet nie zabierajcie głosu w poważnych tematach i przestancie mi tu pie....c ze MTZ PRONARY i inne poradzieckie sa za***iste bo nie sa i juz mi sie niedobrze robi jak dzieciaki wychwalaja swoje ciagniki one sa owszem tanie ale jakosc ich wykonania daleko odbiega od innych ciągnikow, ale zaraz mnie zakrzyczycie jak to zwykle bywa ze ZetorPower co ty gadasz, a tak sie składa ze wiem co gadam bo miałem te radzieckie szhity nowe i stare i mam konkretna zdanie i nienaczytałem sie tego na forum. i nawet nie piszczcie w tym temacie ze MTZy to dobra jakosc za rozsadne pieniadze bo znowu was wysmieje. ale owszem moze trafic sie jakis troche mniej awaryjny model ale jeszcze o takim nie słyszałem zeby komus sie nie sypał

W koću ktoś zebeształ belarusy brawo!!! ;) możesz to napisać w innych tematach o belarusach bo nie mam siły przebicia napisze coś niepochlebnego o mtz zaraz mnie zakrzyczą, a kolega to ma haryzme!!! :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 18:34

Dobra jakość za rozsądną cenie! Panowie, rozumiem, emocje ale kulturwa słowa musi być ;)

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 18:36

Dobra jakość za rozsądną cenie! Tak czytam te posty i wydaje mi się , że te założenia spełnia : koń rasy SOKÓLSKIEJ, o ogromnym uciągu i niedrogi w eksploatacji. O niego też trzeba dbać, jak i o te mechaniczne.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 18:41

Tak czytam te posty i wydaje mi się , że te założenia spełnia : koń rasy SOKÓLSKIEJ, o ogromnym uciągu i niedrogi w eksploatacji. O niego też trzeba dbać, jak i o te mechaniczne.

Jak mi jeszcze będziesz chodził za tym koniem to zgoda ;)

#34 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 19:03

Dobra jakość za rozsądną cenie! kazdy chwali to co ma ;) :P zetorpower dobrze ze pod postem piszesz jakie masz ciagniki :P jakie miales mtz-y? i ile masz ha??
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#35 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 19:08

przestancie pie...c te durnoty MTZ PRONAR BELARUS to jest całkiem inna połka i porownujcie je miedzy soba a nie do innych ciagnikow miałem to wiem ze do np Zetora czy NH niema polotu. czytac "pronar awaryjnosc" jeżeli macie po mniej niż 20 lat to nawet nie zabierajcie głosu w poważnych tematach i przestancie mi tu pie....c ze MTZ PRONARY i inne poradzieckie sa za***iste bo nie sa i juz mi sie niedobrze robi jak dzieciaki wychwalaja swoje ciagniki one sa owszem tanie ale jakosc ich wykonania daleko odbiega od innych ciągnikow, ale zaraz mnie zakrzyczycie jak to zwykle bywa ze ZetorPower co ty gadasz, a tak sie składa ze wiem co gadam bo miałem te radzieckie szhity nowe i stare i mam konkretna zdanie i nienaczytałem sie tego na forum. i nawet nie piszczcie w tym temacie ze MTZy to dobra jakosc za rozsadne pieniadze bo znowu was wysmieje. ale owszem moze trafic sie jakis troche mniej awaryjny model ale jeszcze o takim nie słyszałem zeby komus sie nie sypał

Ty uważaj żeby ciebie ktoś nie wyśmiał ;)

Do tematu to jeszcze raz pisze że takim ciągnikiem moze być Deutz Fahr agroplus.Ale wiadomo że i tak nie spełni tych wszystkich oczekiwań.Bo takiego cuda nie ma.

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 19:11

Dobra jakość za rozsądną cenie! No spoko ten df ale za 93 netto
to drugiego takie nie znade

#37 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 19:19

Dobra jakość za rozsądną cenie! Ferdek napisz tak na zdrowy rozum czy kupi taki ciągnik??Odpowiedź tak szczerze.Wiem że po głowie chodzi co Farmtrack albo Kubota.Ale ja myśle że cena idzie w parze z jakościa.

#38 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:02

Dobra jakość za rozsądną cenie! Kolejny raz chcę zwrócić uwagę, że za tę pieniądze to nieda się kupić nic lepszego. Mam 50ha i jakoś potrafie żyć bez zachodnich ciągników. Mam Mtz i Zetora. Zetor nie jest zły, ale na pewno nie lepszy od ruska. Jestem ciekaw jak by wyglądał taki zachodni ciągnik o podobnej mocy za 60tys.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#39 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:14

Dobra jakość za rozsądną cenie! Ja niechwale swojego mtz ale słego słowa na niego nie powiem. ma wady i zalety jak każdy ciągnik, bo i zachodnie tez potrafia sie posypać. Ale jak bym mial kupić zachodni ciągnik z 70roku to niezastanawiajac sie wybiore belarusa. A np wlejcie do nh lub jd wszędzie superolu i ciekawe jak daleko zajedziecie. Lub czystego oleju rzepakowego do zachodniego ciągnika nie przystosowanego do biopaliwa i spróbujcie nim orac. Lub tez poprostu kupcie cała nową skrzynie biegów za niecałe 4 tys. W mtz już w latach 50 przedni most miał funkcje automatycznego załaczania przedniego mostu przy poślizgu tylnych kół, i to mechanicznie bez czujników i komputerów. Wiec za tą cene to jest wart. Przeciez czy np na 25 ha jest sens kupować nowego JD lub Df. Teraz wy mnie zakrzyczycie ale kumpel kupił nowego mtz na 8 ha i co miał JD kupić???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:37

Jak mi jeszcze będziesz chodził za tym koniem to zgoda ;)

To jest spokojne zwierzę a nie jak małe narowiste koniki z lubelszczyzny. Wybrać ciężko, za komuny było do wyboru 4 typy na przydziały i każdy cieszył się jak dostał. Teraz traktor wyposażony nie gorzej jak auto . Trzeba szukać w zakresie posiadanego budżetu i tak to będzie kompromis. Ja osobiście do podstawowych prac używam 5211 z 86 r i teraz oddałem do remontu silnika po
(ok 15 tys mtg). Do ciężkich prac kupiłem dużą bestię podobną wiekiem, zależy mi na czasie, bo rolnikiem jestem tylko w weekendy i nie jest to moje źródło utrzymania.

Dodaj odpowiedź