Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Dobra jakość za rozsądną cenie!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Witam!

Pytam czysto teoretycznie, bo o jakiej marce bym nie czytał to 3/4 komentarzy to że jest to gu*wno nei do opisania i za darmo by nikt nie chciał, więc pytam się czy jest na tym świecie jakiś nowy ciągnik warty wydanych na niego pieniędzy, który będzie mało awaryjny bardzo oszczędny i miał tanie przeglądy a do tego za rozsadne pieniądze kupiony!

 

Tylko prosze bez skrajności typu fend lub belarus! :angry:

 

(Pytam teoretycznie więc nie pytajcie co zamierzam kupić czy takie tam!)

Może taki temat pomoże komuś w wyborze ciągnika,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

myślę, że na to ptyanie kazdy musi sobie sam odpowiedzieć... :D bo każdą propozycję, którą rzuci właścicil maszyny, 3/4 ludzi uzna, że jest to g*wno pomimo, że nie posiada takiego sprzętu... taka juz nasza mentalność :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
myślę, że na to ptyanie kazdy musi sobie sam odpowiedzieć... :D bo każdą propozycję, którą rzuci właścicil maszyny, 3/4 ludzi uzna, że jest to g*wno pomimo, że nie posiada takiego sprzętu... taka juz nasza mentalność :)

No i niestety masz racje, cóż samochody jest 3 razy łatwiej porównywać niż ciągniki, bo 3 razy szybciej się zużywają i tracą na wartości. Więc trudno tutaj szukać obiektywnych ocen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ale oprócz Belarusa, to ciężko taki ciągnik znaleść.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ale oprócz Belarusa, to ciężko taki ciągnik znaleść.

Sory wiem że belarus to klasa sama w sobie, znajomi co pokupili proximy i inen nowe "tańsze" ciągniki i żałują się jak to się zadłużyli okrutnie na pytanie dlaczego nie belarus przecież dużo tanszy, odpowiadają: "no wiesz coś się od życia w końcu należy i chce normaly ciągnik bo już następnego pewnie nie kupie " nie to żebym ganił belarusa ale to jest jednak ciągnik troche z innej epoki.

 

Ja bym ci polecał Farmtracka jak na ta cene to jest wart silnik perkins 74 km

Farmtrac bardzo rozsądna propozycja, ale jest przecież farmer za te same pieniądze a oferuje jednak większy ciągnik!(trudna sprawa)

 

 

Może propozycje z zachodnich marek? np NH td lub case jx - czy to jest zachodnia jakość w rozsądnej cenie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Farmtrac bardzo rozsądna propozycja, ale jest przecież farmer za te same pieniądze a oferuje jednak większy ciągnik!(trudna sprawa)

 

 

Może propozycje z zachodnich marek? np NH td lub case jx - czy to jest zachodnia jakość w rozsądnej cenie czy nie?

 

 

 

jak bys chciał do tura to poczytaj sobie tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...amp;#entry93014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Kup sobie jakiegoś belarusa 952.2 i bedzie o wile lepszy niz farmtrack i wiecej zrobisz nim

W czym będzie taki lepszy ten belarus? Bo co do awaryjności to bym się zastanawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Awaryjność praktycznie żadna. A to z niego cieknie, to koszt naprawy wynosi może 20zł, wymienia się tylko uszczelniacze z plastikowych na gumowe. Powiedz mi co według ciebie się w nim psuje.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Awaryjność praktycznie żadna. A to z niego cieknie, to koszt naprawy wynosi może 20zł, wymienia się tylko uszczelniacze z plastikowych na gumowe. Powiedz mi co według ciebie się w nim psuje.

Jest nawet taki temat "Pronar-awaryjność" więc zastanawiam sie jakim cudem belarus jest bezawaryjny a pronar stwarza problemy, wiem wiem, że to mniej lub bardziej ważne pierdółki i z tym przeważnie da sie pracować ale umila to ekspleatacje napewno, jeden znajomy ma tylko mtz z 89r. i cóż udealny to ten ciągnik nie był ale i zalety też miał,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Moim zdaniem Deutz jest ciekawą propozycją, cena zakupu jest w miare przyzwoita ale koszty przeglądów niskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

a ja bym jeszcze dodał Landini


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Jest nawet taki temat "Pronar-awaryjność" więc zastanawiam sie jakim cudem belarus jest bezawaryjny a pronar stwarza problemy, wiem wiem, że to mniej lub bardziej ważne pierdółki i z tym przeważnie da sie pracować ale umila to ekspleatacje napewno, jeden znajomy ma tylko mtz z 89r. i cóż udealny to ten ciągnik nie był ale i zalety też miał,

No bo belarus jest oryginalny ruski


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ferdek sorki za moj kolejny komentarz co do Twojego myślenia ale zal mi się zrobiło. Piszesz czym sie rozni Pronar od Belarusa? KURDE! Znawco wielki, zasadnicza sprawa to kraj skłądania tych ciągników, Pronar tak w przenośni można powiedziec ze podróbka Belarusa skłądana w Polsce.

 

Ganisz belarusy bo tak to jedynie można określić, a pewnie nigdy nim w polu nic nie robiłeś! Poprostu zacznij trzymać poziom swoimi wypowiedziami i nie zakładaj któregoś tam tematu na jeden temat, czyli jaki ciągnik sobie MOŻE kupisz.

 

 

ŻENADA!


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Myśle że takim ciągnikiem będzie deutz fahr agroplus - http://allegro.pl/item283650941_ciagnik_ro...s_70_2006r.html

Tylko że ty Ferdek07 za dużo wymagasz.Chcesz ciagnik ekonomiczny, mało awaryjny i w dodatku za małą cenę.Sory ale w takim wypadku ty nigdy nie kupisz nowego ciagnika. ;) 2 sprawa to ganisz mtz,belarusy i zetory a tak w rzeczywistości to nigdy nie pracowałeś tymi maszynami.Sugerujesz się tym co mówią inni.Takim tokiem myślenia długo nie zajedziesz skoro nie będziesz miał swojego rozumu tylko twoimi decyzjami będą kierować inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0
Witam!

Pytam czysto teoretycznie, bo o jakiej marce bym nie czytał to 3/4 komentarzy to że jest to gu*wno nei do opisania i za darmo by nikt nie chciał, więc pytam się czy jest na tym świecie jakiś nowy ciągnik warty wydanych na niego pieniędzy, który będzie mało awaryjny bardzo oszczędny i miał tanie przeglądy a do tego za rozsadne pieniądze kupiony!

 

Tylko prosze bez skrajności typu fend lub belarus! :angry:

 

(Pytam teoretycznie więc nie pytajcie co zamierzam kupić czy takie tam!)

Może taki temat pomoże komuś w wyborze ciągnika,

 

Autor nie chce kupić, tak nie bardzo wiem po co pyta. Takie cudo prawdopodobnie nie istnieje:

1.Mało kosztuje.

2.Zużycie paliwa bliskie zeru.

3.Tani w utrzymaniu.

4.Awaryjność=0

5. Zapomniałbym dodać - >>SAM ROBI W POLU<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

juz tyle zalozyles tych temtow ze chcesz kupic ciagnik ze juz kazdy z uzytkownikow forum o tym wie, wiec juz sie nie chwal :angry:

 

 

 

czemu twierdzisz ze mtz jest taki zly pewnie odpowiesz: bo czytalem o tym na forum ... ???


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie robiłeś Mtz to ich nie gań!!! W mojej okolicy jaeszcze żaden porządny użytkownik Mtz, złego słowa na niego nie powiedział. Jak ktoś nie potrafi robić Mtz to chodzić mu nie będzie, wiem z doświadczenia.

 

Podobno w najbliższych latach mają wprowadzić do produkcji silnik na powietrze, narazie tylko w wózkach widłowych i małych samochodach. Kto wie może i kiedyś w ciągnikach i Ferdek będzie miał swój ideał ;)


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pie*dolicie jakieś smutki tylko ni jak ma się to do tematu, napisałem że pytam teoretycznie i żeby nie popadać w skrajności a wy od razu "co kupi sobie ferdek" Nic sensownego nie wynika z tej dyskusji, poza tym że każdy chwali swoje i broń boże coś porównać lub wytknąć jakąs wade bo od razu bierzecie to do siebie.

Co do mtz to owszem naczytałem się o mtz i innych ciągnikach też i niektóre porównania ni jak mają się akurat do moich doświadczeń z podwórka (czytaj w polu) więc dlaczego miał bym wierzyć w to co wypisują w większości dzieciaki, dlatego napisałem na wstępie że 3/4 wypowidzi itd.

 

 

To co w temacie co do belarusa mtz i pronara, jeździć jeździłem ale krótko u kolegi mtz z 90r w sportowej kabinie, znam dobrze zdanie tego gościa o mtz i kulku innych kolesi co mieli od nowości mtz i takich co kupili używane mtz, chociaż więcej mam do czynienia z koparko spycharką mtz, macie racje bo to że są awryjne ludzie nie narzekali ale na różne drobne problemy i przecieki bardzo, no i na gramotną konstrukcje, co do wytrzymałości to żeby szybciej sypała się skrzynia biegów niż silnik to jednak za dobrze nie świadczy.

 

Dobra skoro mtz to jakie macie zdanie na temat 920stki z euro 2 czy poza silnikiem są jakieś różnice jeszce w porównaniu do zwykłej 920?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MTZ r90 nie był produkowany w kabinie sport czyli kolega ma coś nie tak z papierami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj