Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontraktacja bydła zm bm kobylin

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 28 październik 2014 - 21:59

Teraz bm kobylin cielaki z niemiec targa niby, z rumuni nie wożą bo ponoć tam miała wystąpić jakaś choroba, brał ktoś od nich cielaki ostatnio? jak ze zdrowotnością ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontraktacja bydła zm bm kobylin Dzisiaj, 18:24
  •  

#42 Share slawek1914

slawek1914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 23:23

kontraktacja bydła zm bm kobylin W zeszłym roku kupiłem za gotówkę 20 cielaków sam wybierałem głównie brałem sm mm zostało mi na dzień dzisiejszy 11 sztuki. Jak przyjechały do mnie to były prawdziwe okazy zdrowia tryskały energią aż było miło patrzeć na takie stado to było w lipcu. Ale minoł tydzień i się zaczeło brak apetytu biegunka kaszel. Więc zaczeliśmy leczyć i leki podawaliśmy wszystkim nie tylko chorym i jakoś wyratowaliśmy tą reszte. U nich z cielakiem jest wszysto ok a u ciebie zabiera go rakarnia.

#43 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 08:55

po prostu cielaki są faszerowane na drogę lekami a jak przestają działać to zaczynają się cuda dziać.miałem też tak jak brałem od jednego handlarza przez kilka dni wszystko ok a póżniej weterynarz dwa razy na dzień przyjeżdżał.

#44 Share henek1k

henek1k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 17:12

Wziołem w czerwcu12 szt.(6 hf po 500zł i 6 krzyżówek po 800zł) Przez pierwsze dni miały biegunką kilka sztuk miało problemy z płucami . Zaszczepiłem i było wsztstko dobrze . Pod koniec pażdziernika przyszło ochłodzenie i sie zaczeło . Wszystkie sztuki zachorowały na płuca jedna sztuka padła . Szczepionki pomagały na kilka dni póżniej cielaki znowu miały obiawy choroby .Dziś kolejny roz musiałem zaszczepić jedną sztukę.

Edytowany przez henek1k, 06 grudzień 2014 - 17:14.

#45 Share johny1991

johny1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 14:58

Więc i ja się podzielę opinią. W listopadzie wziąłem od nich 4 szt na próbę (sm i 1 bb) po 1200 netto szt. Dziś mam już tylko 1 ciele i też ostatnio mi szwankował bo raz pił raz nie pił. Naszczęście teraz mu się  poprawiło i myślę, że chociaż to jedno dotrzymam.

Dodam jedynie, że moje nie były z rumuni, a z niemiec... i tak jak pisaliście wcześniej pierwszy tydzień wszystko ok, a pod koniec 2 tygodnia weterynarz... Znajomy kupił od nich 12 chyba sztuk tak ok 100 kg, wszystkie z rumuni i on jest zadowolony. 

#46 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 luty 2015 - 20:00

Zejdę z tematu troszkę Pisał tu jeden kolega o Biernackim. Ktoś kontraktował u nich? Jak z cielakami sprawa wygląda?  Dziś dostałem propozycje od przedstawiciela ich firmy. Chciałbym usłyszeć opinię.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#47 Share karrol

karrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 luty 2015 - 20:11

to napisz kolego trochę szczegolow jak wygląda ta kontraktacja u Biernackiego skoro rozmawiales z przedstawicielem

#48 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 07 luty 2015 - 08:48

A więc wstawiają cielaki min 10szt ale zanim stawiają przyjeżdża zootechnik  sprawdza stan obory jakie są pasze w danym gospodarstwie i wiedza hodowcy.  Upadki uwzględniane są max do 2%. I bydło ma osiągnąć max wagę 650kg. Płacą za kilogram przyrostu ale już tu nie dam ręki uciąć czy 5,5 netto czy brutto.  Prawie wszystko tak samo jak w Kobylinie. Ale dlatego tu piszę czy ktoś kiedyś w ogóle brał od nich cielęta na kontrakt i jak na tym wyszedł czy cielęta lepiej się chowały jak z Kobylina.

#49 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 07 luty 2015 - 09:04

A cielęta są rejestrowane u ciebie w stadzie bo jeżeli ma być jakaś dopłata to zawsze by parę groszy było dodatkowo.To upadki  Ty pokrywasz bo 2 procent to jak byś wziął 50 to jedno może padnąć na ich koszt.

#50 Share Damiankoss199495

Damiankoss199495

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, budownictwo.

Napisany 07 luty 2015 - 16:46

mógłby ktoś podesłać mi nr telefonu do tych przedstawicieli ? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 07 luty 2015 - 20:04

Damiankoss199495Na biernackiego  trzeba uważać  jak chcesz napisz  do mnie na pw to ci napisze  co to za Miglanc  bo kolega miał z nimi przygodę :)

Edytowany przez marekfarmer, 07 luty 2015 - 20:05.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#52 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 luty 2015 - 09:49

Tak upadki samemu trzeba pokrywać. I zapomniałem dodać że bydło ma chodzić"luzem" co do rejestracji nie dostałem odpowiedzi. Ogólnie też czytałem w internecie ze cieżko wyciągnąć pieniądze póżniej od Biernackiego. Ale jeśli naprawdę kogoś interesuje nr telefonu zapraszam na PW

#53 Share Rolnik308

Rolnik308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 16:31

Witam wszystkich zainteresowanych współpraca z ZM Kobylin...to oszuści i tyle kupują sztuki co nikt już nie chce są schorowane i padają...podobnie jest z krowami tam kupują krowy wybrakowane przywożą do gospodarza jako luksusowe krowy a one nadają się na rzeż kupują po 3tys. a chcą po 9....co do dogadania się z prezesikiem od siedmiu boleści nie ma szans...

#54 Share mmka00

mmka00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 20:18

witam. Mieszkam we Wziąchowie gdzie BM prowadzi sprzedaż tych całych cielaków,  kolega wziął 18 ostatnich sztuk po 400zł ponoć po wszystkich szczepieniach wyglądały ładnie ale po 2 tygodniach 8 sztuk padło, zgłoszona reklamacja, można wziąć następne 10 sztuk i samemu wybrać po cenie 200 zł. z tych 10 padł aby jeden ale te cielaki szkoda gadać... za padnięte sztuki nie oddali kasy. dodam ze nie były brane na kontrakt tylko z płatnością do pół roku od dnia zakupu. dodatkowo zauważyłem ze bydło u mnie jakoś częściej choruje od kąd sprowadzają je do Wziąchowa. Zdecydowanie nie polecam z nimi interesów.

#55 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 14 grudzień 2015 - 21:32

heh.. widze że w tej polsce to legalnie tylko po rolniku można sie ślizgac i kazdy to wykorzystuje raz oszukuja na wadze drugi na cenie kolejny na wybiciu i tak i tak mozna ciachnac rolnika na kilka zl :) sam myslalem nad budowa obory na byki ok 45szt ale wole malymi krokami mysle ze kupno za 500-700 cielaka zdrowego nawet hf od  rolnika i odpojenie go samemu da lepszy efekt finalny niz te wspaniale kontrakty... moj weterynarz opowiadal mi jak  zostal wezwany do kilku cielat z estoni masakra po 800zl niby ale z 5 jedno zostalo.o sokolowie tez slyszalem ze jalowki od nich tez bez szczepien sie nie obejda.. moze sa przypadki ze ktos trafi akurat na kilka fajnych cielat ale sadze ze tu chodzi o zarobek i kupic ciele za 70euro w niemczech a sprzedac je tu za 600-800 to jest dobry biznaes i podniesie kapital zakladu miesnego, dodam ze za moich czasow w niemczech hf do 3tyg biora od rolnika po60-100euro  i to mozliwe ze jak sie nie spodoba holedrowi to nic nie przeleja za niego, moze i kobylin tak kombinowal nie wiem, za miesne mm tam placilo sie 400euro za mokrego cielaka rano urodzonu popoludzniu juz byl klient wiec nie sadze ze za 2tyg by dali pare euro a raczej moze jakies po lekach i przejsciach mm  :) tak czy siak trzeba by zrobic porządek w tym kraju i zaklady miesne sprzedac rolnikom  a prezes powinien patrzec zeby dobrze i madrze zarzadzic i nie slizgac sie po naszych garbach bo jak rolnikom by sie wiodlo na polskiej ziemi to wszyscy mieli by lepiej... ale to marzenia, a te kontrakty to ruska ruletka :) powodzenia wszystkim ktorzy chca tak trzymac byczki i wszystkim innym ktorzy daja rade bez kontraktow.. Zycze zdrowych byczków i mega przyrostów, bo nie ma co komus zazdroscic roboty i uczciwie zarabianych pieniedzy, a najgorsza jest zawisc ludzka..tego juz nie moge strawic a jest jej troche...  

Edytowany przez tomeklodzkie, 14 grudzień 2015 - 21:39.

#56 Share nowakm6

nowakm6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 09:07

kontraktacja bydła zm bm kobylin Witam serdecznie. Napiszcie mi co sadzicie o kontrakcie na bydlo ZMBiernacki. Placa 5+vat za przyrost bierzesz jakie chcesz tylko niie ma możliwości na mleku doiero odsadki miesne(nie wiem jakiej rasy) 200-300kg jakie chcesz jalowki albo byki. Tylko żywa waga. Platnoac gotówką tylko bez vatu.Bydlo nie może przekraczać 28mc. Jak gościu powiedzial przywozimy np10sz. ważymy jest 2000kg odstawiasz jest 8000kg placimy za 6000kg. Wydaje mi się ze jest to proste i nie ma jakiś hakow na rolnika.tylko ze dzwonilem juz chyba z 5-7 razy i gość od kontraktacji ze nie ma problemy za chwile zadzwoni pan od kontroli paszy kiszonki itd zeby nie bylo ze się za pol roku okaże ze nie na paszy dla bydla i nam pan odda ke o wadze 500kg. I juz tak caly styczeń mnie zwleka zaraz zadzwoni zaraz zadzwoni i tak do tej pory nie zadzwonil ani nie przyjechal. Jeszcze pytalem weterynarza co o tym sadzi to powiedzoal ze ma kilku gosp co od nich maja i nie narzekają. Dzięki za opd. Pozdrawiam

#57 Share maciej123

maciej123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 luty 2016 - 22:56

tez jestem ciekaw opinii kontraktacji bydła u biermackiego? jak sie na tym wychodzi? nie ma jakis haczykow w umowie?

#58 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 11 luty 2016 - 11:03

Właśnie sam jestem zainteresowany cielakami na kontrakt podzielcie się opiniami Ci którzy mają

#59 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 11 luty 2016 - 11:21

Dajcie sobie spokój z kontraktami lepiej trzymać mniej a za swoje trzeba dać hipotekę pod zastaw bo nikt wam na piękne oczy nic nie da a potem ludzie do Jaworowicz piszą był nie dawno reportaż o takim rolniku jak go w rogi dmuchnęli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 luty 2016 - 12:08

Podzielam zdanie poprzednika, kupując za swoje nie jesteś nigdzie uwiązany i sprzedajesz kiedy Tobie pasuje i komu pasuje za odpowiednią cenę. Lepiej mieć mniej i powoli dojść do odpowiedniego poziomu niż na hura wiązać sobie kontrakt na szyi.