pavlo232

kontraktacja bydła zm bm kobylin

Polecane posty

padalec    15

I tu jest pies pogrzebany,że na kontraktację nie można sobie samemu wybrać cielaka,to pewnie przywiozą Ci to co inni nie kupili,czyli może to już być cielak po "przejściach",po za tym ta cena ponad 2 tys.za cielaka to też nie rewelacja,skoro za tą forsę można nabyć nawet 3 fajne hf-ki(np ja ostatnio za 24OO zł kupiłam dwa byczki i jałówkę po simentalu,trzy tygodniowe).Ud*piają Cie wszędzie nawet na potrąceniu na okarmienie,skoro inne spędy potrafią odliczyć 6procent,a Kobylin 7procent.Jest to może dobre rozwiązanie dla kogoś kto nie ma kasy na rozruch hodowli,chociaż...jak się trafi na wybrakowany towar to interes diabli wezmą.Życzę powodzenia w hodowli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1693    0

kupiłem cielaki we wziachowie w ZMBM 20szt za got 100kg wyszl 1680...polecam bo zdrowotnosc naprawdę ok ...gdyby ktoś chciał kupić to mogę pomoc podajac nr 691474202 pańi Anita...cielat naprawdę jest dużo ,ja trafiłem akurat jak było ok.300 przynajmniej tak mówili...ale ruch tam niesamowity ,jak ja tam bylam to dostalem nr ktory upowaznial mnie do wejcscia na baze (nr16)takze kupujących tam co nie miara...wwoza wywożą lądują rozladuja przepedzaja z jednego kojca do drugiego...nie wiem czy to trochę nie taki sztuczny tłum,ale robi wrażenie,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Trafiłem tu przez przypadek poniewaz szukam jakis inf na temat kontraktacji w zmbm kobylin. Widze ze sa osoby które kontraktuja z ta firma. Słyszałem wiele opini złych i dobrych i chciałbym zobaczyc sam jak to wyglada. Słyszałem ze czesto zdarza sie biegunka?? Jak wyglada transport poniewaz jestem Wilkowa koło Namysłowa, czy musiał bym coś dopłacać za przywiezienie cielaków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew58    1

Z tego co mi wiadomo minimalna ilosc na kontraktacje to 10 sztuk

 

jak juz pisałem wczesniej u mnie kilka sztuk tez po przywiezieniu miało biegunke ale to raczej przez zmiane miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak na chwilę obecną z tą firmą współpraca wygląda pod względem kontraktacji , jakieś zmiany może na lepsze czy jeszcze gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

co taka cisza w temacie ? nikt się nie wypowiada jak wyszedł na kontrakcie z zm bm kobylin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

BM Kobylin często ogłasza swoje cielaki na róznych stronach np.Sprzedambyka czy Tablica,ma nawet promocje na cielaczki HO,że jeśli kupi sie min.10 sztuk to chcą po 400 zł za sztukę.Kupował coś z Was u nich?Jak się to chowa?Czy może jest to jakiś odpad hodowlany,którego nikt nie chce.Proszę o opinie...znajomi napalili się trochę na takie zwierzątka,ale moim zdaniem najpierw trzeba zasięgnąć opinii kogoś kto już takie cielaki chował.Z drugiej strony zawsze to cielaki od handlarzy,które wiadomo jak "rewelacyjnie" się chowają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek24    2

bralem miesiac temu 6 (bogu dzieki ze nie kupilem wiecej) z tamtad jalowki hf. Do dzisiaj zostalo trzy i 300 na lekarstws poszlo weterynarze sami nie wiedza co bylo przyczyna pluca w miare jelita tez. Tylko teraz nie wiem czy sobie do obory jakiegos hifa nie sciagnolem. BM KOBYLIN nie polecam tej firmy.

Edytowano przez radek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanteresował mnie temat kontraktacji, ale jestem z podlaskiego, a Kobylin nie obsługuje tego terenu,a w okolicy nie słyszałem żeby firmy dawali bydło w kontraktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzis dzwoniłem do bm na temat kontraktacji bykow powiem tak na moje to złodzieje bierzesz 10 sztuk mm płacisz bez gotowkowo ale ziemia pod zastaw jeszcze za notariusza płacisz 1500 a nie daj boze wszystkie padna i ziemie zabieraja cena przyrostu płaca 5.20 za miesne a za mieszance cene dnia po ubojowo niewiem jak w koledzy ale na moje to nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Oprócz BMKobylin to można również kontraktować i ZM Biernacki

Jest opisany artykuł o takowej kontraktacji http://www.wiescirolnicze.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2333:kontraktacja-cielt&catid=3:zwierzeta&Itemid=11

Z której wynika że ta firma najpierw przysyła zootechnika który ocenia gospodarstwo, oraz doświadczenie rolnika w hodowli. Wówczas dopiero po pozytywnej ocenie firma dopuszcza możliwość kontraktacji.

 

Nie miałem do czynienia z Kobylinem ale słyszałem raczej negatywne komentarze.

Z Biernackim to raz sprzedawałem byki, cena dobra, samochodem eleganckim przyjechali w leasingu czyli że jadą na kredytach ale współpracą byłem pozytywnie zaskoczony.

 

Dziś sprzedawałem przez innego handlarza byka, samochód brudny, pełno w nim śmieci, pilot poziomowania windy rozwalony to na druty kombinował i poziomował, cena w porządku, fakturka drukowana w samochodzie.

 

Zastanawiam się nad współpracą z Biernackim kontraktacją mięsnego bydła, póki co wrażenia dobre, ale zasada działania kontraktu jest raczej taka jak tu w temacie opisano.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz bm kobylin cielaki z niemiec targa niby, z rumuni nie wożą bo ponoć tam miała wystąpić jakaś choroba, brał ktoś od nich cielaki ostatnio? jak ze zdrowotnością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1914    0

W zeszłym roku kupiłem za gotówkę 20 cielaków sam wybierałem głównie brałem sm mm zostało mi na dzień dzisiejszy 11 sztuki. Jak przyjechały do mnie to były prawdziwe okazy zdrowia tryskały energią aż było miło patrzeć na takie stado to było w lipcu. Ale minoł tydzień i się zaczeło brak apetytu biegunka kaszel. Więc zaczeliśmy leczyć i leki podawaliśmy wszystkim nie tylko chorym i jakoś wyratowaliśmy tą reszte. U nich z cielakiem jest wszysto ok a u ciebie zabiera go rakarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

po prostu cielaki są faszerowane na drogę lekami a jak przestają działać to zaczynają się cuda dziać.miałem też tak jak brałem od jednego handlarza przez kilka dni wszystko ok a póżniej weterynarz dwa razy na dzień przyjeżdżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henek1k    0

Wziołem w czerwcu12 szt.(6 hf po 500zł i 6 krzyżówek po 800zł) Przez pierwsze dni miały biegunką kilka sztuk miało problemy z płucami . Zaszczepiłem i było wsztstko dobrze . Pod koniec pażdziernika przyszło ochłodzenie i sie zaczeło . Wszystkie sztuki zachorowały na płuca jedna sztuka padła . Szczepionki pomagały na kilka dni póżniej cielaki znowu miały obiawy choroby .Dziś kolejny roz musiałem zaszczepić jedną sztukę.

Edytowano przez henek1k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Więc i ja się podzielę opinią. W listopadzie wziąłem od nich 4 szt na próbę (sm i 1 bb) po 1200 netto szt. Dziś mam już tylko 1 ciele i też ostatnio mi szwankował bo raz pił raz nie pił. Naszczęście teraz mu się  poprawiło i myślę, że chociaż to jedno dotrzymam.

 


Dodam jedynie, że moje nie były z rumuni, a z niemiec... i tak jak pisaliście wcześniej pierwszy tydzień wszystko ok, a pod koniec 2 tygodnia weterynarz... Znajomy kupił od nich 12 chyba sztuk tak ok 100 kg, wszystkie z rumuni i on jest zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Zejdę z tematu troszkę Pisał tu jeden kolega o Biernackim. Ktoś kontraktował u nich? Jak z cielakami sprawa wygląda?  Dziś dostałem propozycje od przedstawiciela ich firmy. Chciałbym usłyszeć opinię.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

to napisz kolego trochę szczegolow jak wygląda ta kontraktacja u Biernackiego skoro rozmawiales z przedstawicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

A więc wstawiają cielaki min 10szt ale zanim stawiają przyjeżdża zootechnik  sprawdza stan obory jakie są pasze w danym gospodarstwie i wiedza hodowcy.  Upadki uwzględniane są max do 2%. I bydło ma osiągnąć max wagę 650kg. Płacą za kilogram przyrostu ale już tu nie dam ręki uciąć czy 5,5 netto czy brutto.  Prawie wszystko tak samo jak w Kobylinie. Ale dlatego tu piszę czy ktoś kiedyś w ogóle brał od nich cielęta na kontrakt i jak na tym wyszedł czy cielęta lepiej się chowały jak z Kobylina.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A cielęta są rejestrowane u ciebie w stadzie bo jeżeli ma być jakaś dopłata to zawsze by parę groszy było dodatkowo.To upadki  Ty pokrywasz bo 2 procent to jak byś wziął 50 to jedno może padnąć na ich koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez in2dex
      Witam.
      Z racji tego, że ob budowałem oborę z każdej praktycznie strony, kończę już ostatnie remonty, nie mieszczę się. Zastanawiam się nad wydzieleniem jednego z klepisk w stodole. Widziałem już takie rozwiązanie ale mam wiele wątpliwości..
      Jaką znoszą najniższą temperaturę jałowicę do pół roku do ocielenia, a jaką opasy?
      Jeżeli na zewnątrz panuje -20stopni to w takiej stodole temperatura może panować ~ -18 stopni. Czy jałowicę HF mogą przebywać w tych warunkach? Utrzymywać krowy w takich warunkach raczej bym się nie zdecydował gdyż spadnie wydajność, oraz rasa HF jak wiadomo jest mleczna ale delikatna.
    • Przez samczyk1991
      Tato sprzedał poubojowo krowę. Okazało się, że dostaniemy raptem około tysiaka bo blisko połowę zabrali oni ponieważ krowa miała jakąś bakterię czy pasożyta żyjącego w mięśniach i podobno muszą głęboko zamrozić i rozmrozić mięso żeby nadawało się do spożycia. Nasze bydło często jest oglądane przez weterynarza i konsultujemy się z nim i razem działamy, Ojciec nie wierzy w tą historyjką i kłócił się przez telefon ale to nic nie zmieni. Niby przepraszali ale my już dalej nic nie opchniemy dla nich. Przykra historia po wieloletniej współpracy
      Co wy na to ?
      Czy wy też byliście w różny sposób oszukiwani lub pokrzywdzeni przez handlarzy, ubojnie ?
    • Przez Rafal122
      Witam
      Co myślicie o stosowaniu śruty kukurydzianej w żywieniu bydła?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj