Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontraktacja bydła zm bm kobylin

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Zbigniew58

Zbigniew58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 13:03

kontraktacja bydła zm bm kobylin Witam. Jestem z okolic Bydgoszczy drugi raz kontraktuję cielaki z firmą ZMBM KOBYLIN i w 100 % nie zgadzam sie z powyższymi opiniami. Można samemu wybierac cielaki wiec nie jest tak, że ktoś wybiera za nas. Pierwszy kontrakt juz zakonczyłem i jestem bardzo zadowolony. Obecnie mam w kontraktacji 20 byczków. Oczywiście na początku 4 sztuki miały biegunke ale to raczej przez zmiane otoczenia. Teraz bardzo szybko przybierają na wadze i nie ma żadnych problemów.
Sąsiad też zakontraktował ale jałówki 15 sztuk jestem u niego czesto i widze ze towar jest OK :)

Edytowany przez Zbigniew58, 23 lipiec 2013 - 13:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontraktacja bydła zm bm kobylin Dzisiaj, 07:06
  •  

#22 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 23 lipiec 2013 - 13:52

kontraktacja bydła zm bm kobylin @Zbigniew58 - czy kupiłeś od nich te cielaki czy masz je wstawione "gratis" po 5.20 za kg przyrostu?

#23 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 06:39

Witam. Jestem z okolic Bydgoszczy drugi raz kontraktuję cielaki z firmą ZMBM KOBYLIN i w 100 % nie zgadzam sie z powyższymi opiniami.

Kolego w jakim sensie się nie zgadzasz? Może poprostu miałeś więcej szczęścia, albo ja wielkiego pecha, ale znam osoby co miały więcej upadków % niż ja jesli chodzi o te cielaki.

Skoro już piszesz że miałes wstawione to wytłumacz dokładnie jak to z twojej strony wygladało i jak wygladała procedura rozliczenia, podaj szczegóły, kto za co dokładnie ponosi ryzyko itd, daj uzytkownikom samemu ocenić czy taka forma współpracy byłaby ok bo napisanie że wszyscy się mylą a ja jestem zadowolony bez podania argumentów mało wnosi do rozmowy.
Zacznij może od tego jaką cenę za przyrost na obecną chwilę proponują i w jaki sposób liczony jest przyrost.

Z moich zakupionych 16 zostało 12 zatem od ostatniego postu ubył mi jeden z tych dwóch co pisałem że słabo wygladają (cielaki zakupiłem za gotówke jak już wiele razy pisałem).

#24 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 07:34

Witam. Jestem z okolic Bydgoszczy drugi raz kontraktuję cielaki z firmą ZMBM KOBYLIN i w 100 % nie zgadzam sie z powyższymi opiniami. Można samemu wybierac cielaki wiec nie jest tak, że ktoś wybiera za nas. Pierwszy kontrakt juz zakonczyłem i jestem bardzo zadowolony. Obecnie mam w kontraktacji 20 byczków. Oczywiście na początku 4 sztuki miały biegunke ale to raczej przez zmiane otoczenia. Teraz bardzo szybko przybierają na wadze i nie ma żadnych problemów.
Sąsiad też zakontraktował ale jałówki 15 sztuk jestem u niego czesto i widze ze towar jest OK :)

kurcze Zbigniew : ty nie jesteś przypadkiem z ZMBM KOBYLIN ?

#25 Share Zbigniew58

Zbigniew58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 11:33

kontraktacja bydła zm bm kobylin Kupiłem cielęta i podpisałem umowę w której umówiłem się
że nie płace za F-re. Rozliczym ją przy odbiorze byków do uboju na z góry
ustalonych warunkach , oni zapłaca mi za kilogramy przyrostu u mnie
Rolnikowi RR - 5,00 brutto ( tyle ma mu wpłynąc na konto)
Rolnikowi VAT 5,00 netto
Wykupia bydło do uboju za watosc D zgodnie ze wzorem:
A+(BxC)= D
gdzie A - wartość F-ry za cielęta ( dla RR brutto, dla VAT netto)
B - kilogramy przyrostu
C- cena za kg przyrostu zapisana w umowie
Przykład na jednej sztuce
Sprzedaja cielę 100 kg za 2000+ VAT 2160
Odbieraja byka 7500 kg - 7% calo= 700 kg netto

700- 100 = 600 kg ( przyrost) i to jest wartość B
Pozostałe wartości są stałe- zapisane w umowie

Rozliczenie rolnika RR
2160+(600x5,00)=5160 - wartośc brutto F-ry RR
Z tą F-rą skompensuja ic F-rę sprzedaży czyli potrąca 2160
Do wypłaty 3000 zł

Rolnik Vat
2000+(600x5,00) = 5000+ VAT =5400
-2160 kompensata F-ry z dnia wstawienia
---------------
3240 do zapłaty
Wartość sztuk padłych (zgodną z F-rą sprzedaży potrącaja przy rozliczeniu
bydła odbieranego
Kontraktujący biora na siebie 3% wartości szt padłych
Tzn na 100 szt 3 mogą paść bez potrącenia, na 33 szt 1
ale przy każdej ilości znajda 3%
Jesli rolnik wezmie na kontrakację 15 szt i wartość F-ry będzie 35 000 zł
3 % od F-y to 1050 zł i to jest kwota wolna dla rolnika
Jeśli padnie mu jedna szt o wartości 2160 to potrącqja mu 1110 zł

Jeśli maja panstwo jakies pytania to podaje numer do pana który świetnie sie na tym zna i wszystko wytłumaczy 669-021-111

Zapomniałem dodać ze na kontraktację rolnik nie może wybrać cieląt
Może wybierać jeśli płaci gotówką . ZMBM ma kredytowanie za które nie ma
żadnych kosztów.

Edytowany przez Zbigniew58, 26 lipiec 2013 - 11:34.

#26 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:35

kontraktacja bydła zm bm kobylin I tu jest pies pogrzebany,że na kontraktację nie można sobie samemu wybrać cielaka,to pewnie przywiozą Ci to co inni nie kupili,czyli może to już być cielak po "przejściach",po za tym ta cena ponad 2 tys.za cielaka to też nie rewelacja,skoro za tą forsę można nabyć nawet 3 fajne hf-ki(np ja ostatnio za 24OO zł kupiłam dwa byczki i jałówkę po simentalu,trzy tygodniowe).Ud*piają Cie wszędzie nawet na potrąceniu na okarmienie,skoro inne spędy potrafią odliczyć 6procent,a Kobylin 7procent.Jest to może dobre rozwiązanie dla kogoś kto nie ma kasy na rozruch hodowli,chociaż...jak się trafi na wybrakowany towar to interes diabli wezmą.Życzę powodzenia w hodowli!

#27 Share piotr1693

piotr1693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 07:27

kontraktacja bydła zm bm kobylin kupiłem cielaki we wziachowie w ZMBM 20szt za got 100kg wyszl 1680...polecam bo zdrowotnosc naprawdę ok ...gdyby ktoś chciał kupić to mogę pomoc podajac nr 691474202 pańi Anita...cielat naprawdę jest dużo ,ja trafiłem akurat jak było ok.300 przynajmniej tak mówili...ale ruch tam niesamowity ,jak ja tam bylam to dostalem nr ktory upowaznial mnie do wejcscia na baze (nr16)takze kupujących tam co nie miara...wwoza wywożą lądują rozladuja przepedzaja z jednego kojca do drugiego...nie wiem czy to trochę nie taki sztuczny tłum,ale robi wrażenie,,,

#28 Share GRkowalczyk3

GRkowalczyk3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 11:24

kontraktacja bydła zm bm kobylin Witam wszystkich :) Trafiłem tu przez przypadek poniewaz szukam jakis inf na temat kontraktacji w zmbm kobylin. Widze ze sa osoby które kontraktuja z ta firma. Słyszałem wiele opini złych i dobrych i chciałbym zobaczyc sam jak to wyglada. Słyszałem ze czesto zdarza sie biegunka?? Jak wyglada transport poniewaz jestem Wilkowa koło Namysłowa, czy musiał bym coś dopłacać za przywiezienie cielaków??

#29 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 30 lipiec 2013 - 12:15

kontraktacja bydła zm bm kobylin a jest jakaś minimalna liczba sztuk czy można wziąść np 3 sztuki ?
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#30 Share piotr1693

piotr1693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 07:22

kontraktacja bydła zm bm kobylin jak ja brałem cielaki to było ok. 2zł/km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Zbigniew58

Zbigniew58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 08:25

kontraktacja bydła zm bm kobylin Z tego co mi wiadomo minimalna ilosc na kontraktacje to 10 sztuk

jak juz pisałem wczesniej u mnie kilka sztuk tez po przywiezieniu miało biegunke ale to raczej przez zmiane miejsca

#32 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 01:30

kontraktacja bydła zm bm kobylin Witam.
Jak na chwilę obecną z tą firmą współpraca wygląda pod względem kontraktacji , jakieś zmiany może na lepsze czy jeszcze gorzej .

#33 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 16:20

kontraktacja bydła zm bm kobylin co taka cisza w temacie ? nikt się nie wypowiada jak wyszedł na kontrakcie z zm bm kobylin

#34 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 15:19

kontraktacja bydła zm bm kobylin BM Kobylin często ogłasza swoje cielaki na róznych stronach np.Sprzedambyka czy Tablica,ma nawet promocje na cielaczki HO,że jeśli kupi sie min.10 sztuk to chcą po 400 zł za sztukę.Kupował coś z Was u nich?Jak się to chowa?Czy może jest to jakiś odpad hodowlany,którego nikt nie chce.Proszę o opinie...znajomi napalili się trochę na takie zwierzątka,ale moim zdaniem najpierw trzeba zasięgnąć opinii kogoś kto już takie cielaki chował.Z drugiej strony zawsze to cielaki od handlarzy,które wiadomo jak "rewelacyjnie" się chowają.

#35 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:54

kontraktacja bydła zm bm kobylin bralem miesiac temu 6 (bogu dzieki ze nie kupilem wiecej) z tamtad jalowki hf. Do dzisiaj zostalo trzy i 300 na lekarstws poszlo weterynarze sami nie wiedza co bylo przyczyna pluca w miare jelita tez. Tylko teraz nie wiem czy sobie do obory jakiegos hifa nie sciagnolem. BM KOBYLIN nie polecam tej firmy.

Edytowany przez radek24, 23 kwiecień 2014 - 19:55.

#36 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:03

kontraktacja bydła zm bm kobylin Sekcji nie przeprowadzaliście?

#37 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 13:23

kontraktacja bydła zm bm kobylin wybralismy najlepsze. Prawdopodobnie przywiozlem ibr albo bvd do obory

#38 Share martinez0019

martinez0019

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 18:41

kontraktacja bydła zm bm kobylin Zanteresował mnie temat kontraktacji, ale jestem z podlaskiego, a Kobylin nie obsługuje tego terenu,a w okolicy nie słyszałem żeby firmy dawali bydło w kontraktacje.

#39 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 13:09

dzis dzwoniłem do bm na temat kontraktacji bykow powiem tak na moje to złodzieje bierzesz 10 sztuk mm płacisz bez gotowkowo ale ziemia pod zastaw jeszcze za notariusza płacisz 1500 a nie daj boze wszystkie padna i ziemie zabieraja cena przyrostu płaca 5.20 za miesne a za mieszance cene dnia po ubojowo niewiem jak w koledzy ale na moje to nie warto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 28 październik 2014 - 20:12

Oprócz BMKobylin to można również kontraktować i ZM Biernacki

Jest opisany artykuł o takowej kontraktacji http://www.wiescirol...rzeta&Itemid=11

Z której wynika że ta firma najpierw przysyła zootechnika który ocenia gospodarstwo, oraz doświadczenie rolnika w hodowli. Wówczas dopiero po pozytywnej ocenie firma dopuszcza możliwość kontraktacji.

Nie miałem do czynienia z Kobylinem ale słyszałem raczej negatywne komentarze.

Z Biernackim to raz sprzedawałem byki, cena dobra, samochodem eleganckim przyjechali w leasingu czyli że jadą na kredytach ale współpracą byłem pozytywnie zaskoczony.

Dziś sprzedawałem przez innego handlarza byka, samochód brudny, pełno w nim śmieci, pilot poziomowania windy rozwalony to na druty kombinował i poziomował, cena w porządku, fakturka drukowana w samochodzie.

Zastanawiam się nad współpracą z Biernackim kontraktacją mięsnego bydła, póki co wrażenia dobre, ale zasada działania kontraktu jest raczej taka jak tu w temacie opisano.