pavlo232

kontraktacja bydła zm bm kobylin

Polecane posty

pavlo232    0

witam spotkał sie juz ktos z takim czyms bo ja ostatnio dowiedziałem sie ze mozna wziasc cieleta z firmy kobylin za darmo około 10 sztuk przy sprzedazy od dorosłego byka odejmiujemy wage małego np. dorosły 800kg-100kg małego mamy na czysto 700 kg które sprzedajemy za 5,20zł cena ustalona przy zakupie cielaków na dzien dzisiejszy.

co myslicie na ten temat ? czy spotkał sie ktos juz z tym ? według mnie jest mała cena końcowa a i dodam ze wszystkie pasze i lekarstwa na swój koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Brzmi to ciekawie tylko co się stanie jak cielę z jakiegoś powodu padnie. Ile to Cię będzie kosztować.

Druga rzecz to za jaką cenę będą odbierać te sztuki, ceny wówczas mogą mieć sporo poniżej cen rynkowych i w tym przypadku guzik byś zarobił.

Cena 5.2 za byka nie jest do przyjęcia na czas obecny, nie wiem jak to będzie za 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo232    0

dokładnie wszystkiego nie wiem wiec dlatego tez pytam co by było w przypadku gdybe ciele padło a cena naprawde jest niska plusem jest to ze cieleta sa juz odchowane nie trzeba podawac mleka a nie trzeba ich kupic bo np zakup 10 sztuk to około 15 tys nie kazdy ma i musiał by wziasc kredyt do ktorego dochodza odsetki oraz ubezpieczenie zwierzat.

cieleta sa naprawde ładne bo widziałem kiedys z ich firmy w sielinku tylko nie wiadomo co z zdrowotnoscią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

5,2 * 700= 3.640,00 + 100kg*15 zł= 5.140,00/ 800 kg (byka o którym piszesz)=6,42 netto

jest to bardzo niska cena za takiego byka

teraz 800 * 8 zł= 6.400,00

6.400,00-5140= 1.260,00

wnioski:

-przy tej cenie koszt padnięcia powinien być po stronie wstawiającego cielaki, ta różnica 1260 w zupełności wystarczy mu na ubezpieczenie tego cielaka

-ale za 1260 to sam sobie również możesz go ubezpieczyć

- pomysł nie jest jakiś złodziejski, jeśli ktoś chce rozpocząć lub zwiększyć produkcje koszty kredytu w tych dwóch latach jak również ubezpieczenie mogą pokryć się z kwotą 1.260,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

zalezy czy 5,2 + vat czy netto?, mieszkam 10 km od bm kobylin i u nas ceny za opasy max 7,6 + vat

gdy policzy się np byka 650 kg (jak niektórzy sprzedają )i 5,20 + vat w stosunku do 7,6 i cielaka 1600zł (bo po tyle są średnia w bm) to wychodzi nieco inaczej

 

ale i tak złodziejtwo

Edytowano przez marekg23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Powinni zapłacić normalnie tak jak skupują i do tego odjąć wagę cielaka+naddatek 15%wagi cielęcia, oraz umowę lojalnościową że do nich oddasz.

Myślę ze to byłaby uczciwa zapłata. W takim przypadku jak padnie cielak to płacisz wagę+15%

Te 15% liczę jako takie jakby opłaty za to że kasę wykładają za Ciebie.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo232    0

jednym słowem nie opłaca sie, ale cieleta widziałem na zywo i sa naprawde ładne miał moze ktos od nich jak rosna? wiekszosc podobno jest z rumuni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ja kupilem od nich w listopadzie 15 szt wyszły sr po 1870 zł za sztuke z transportem 145km sa to w wiekszosci krzyzówka sm 2 bb 1 ch zdrowotnosc nie najlepsza pan piotr zapewniał ze podane były wit idobry antybiotyk a tak z pewnoscia nie było była goraczka kaszel ale po podaniu drogiego antybiotyku przeszło niestety 4 sztuki bardzo słabo rosna cieleta po transporcie z rumuni sa tak wymeczone ze ledwo stoja na nogach i przez pare dni tylko leza jedynym plusem jest to ze maja dobry apetyt nie sa wybredne co do paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Nie warto w to wchodzić. Mój sąsiad miał chyba z 50sztuk. Wziął tylko raz i nic nie zarobił.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

z calym szacunkiem podobały ci sie te cieleta w sielinku , ja byłem w niedziele na wystawie o 8 rano bylo ich 10 do sprzedazy były w pakiecie razem , o 10 juz było 9 szt a jak twardo ruszyłem na goscia gdzie ten 10 to sie wypierał ze było 9 a sie okazało ze lezal na samochodzie , ja tam BB , SM, CH nie widziałem były ala LM nic specjalnego , rumuny sa , moze na miejscu maja lepsze sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Ja brałem od nich 16 sztuk. Jeśli chodzi o zdrowotność to bardzo słaba. Cilęnta wyglądały bardzo ładnie na poczatku, dobrze pobierały pasze, ale po 3 tygodniach zaczeły się problemy, chorowały prawie wszystkie, przetrzymały najsilniejsze, zostało mi 13 sztuk z czego 2 są słabe.

 

Jeśli chodzi o kalkulacje to pomijając kwestię upadków wyglada nastepujaco:

średnio ich cielak ma wartość rynkową 1800 złotych, cena rynkowa za byka z takiego cielaka przy wadze 800kg to 8 złotych, cena u nich za różnice to 5,2, odsetki z drogiego kredytu w rachunku bierzącym na przykład to 10% w stosunku rocznym i teraz

 

1. Kupuję cielaka na kredyt i sprzedaje byka 800kg*8zł=6400zł

koszt cielaka to 1800

koszt kredytu to 360 (zakładam spłate po 2 latach ale powinno być szybciej)

koszty paszy, lekow i obsługi każdy musi znać sam, ale jest to do porównania nieistotne bo będzie w obu przypadkach takie same

wychodzi 6400 - 1800 - 360 = 4240zł (minus utrzymanie do wagi)

 

2. Podpisuje umowę i dostaję cialaka gratis 700kg*5,2=3640zł

cielak jest gratis

kredytu nie mamy

pasza, leki i obsługa jak powyżej

wychodzi 3640zł (minus utrzymanie do wagi)

 

Wniosek jest jeden, BM Kobylin pozbywa się cielaka zarabiajac na nim spora sumkę, zapewniajac sobie przy tym dobry surowiec do skupu po cenie nizszej od rynkowej o ok 600zł.

Trzeba przy tym wziąć pod uwagę że mając partię powiedzmy tych 10 simentali w wadze 800kg nie będąc związanym umową można u innych negocjować cenę, sposób ważenia itd, a jak masz umowe to oddajesz jak oni chcą i nie masz nic do powiedzenia.

 

Faktycznie jest tak że jeśli byśmy założyli wagę końcową byka 600kg to wychodzi inaczej i odpowiednio z kredytem zostaje 2640zł a z umową 2600zł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

tylko co zrobisz jak ci dadza takie cielaki ktorych nikt juz nie chcial . pytałem sie u nich o wstawienia cielaków to powiedzieli ze to oni wybieraja cielaki do rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Mi wczoraj nie dało spokoju i postanowiłem zadzwonić i się dopytać o kilka rzeczy.

Wyciagnołem od Pani że nie ma opcji wybierania cielaków i tak naprawde dostajesz te co im zostają na końcu bo nikt nie kupił.

Cena 5,2 jest ceną brutto, a ja myslałem że to jest netto i powyszsze porównanie liczyłem wszystko netto.

Nie potrafiła mi wytłumaczyć jak to jest z upadkami, kręciła coś że mam fakture za cielaki i od tego mam jakieś 3% tolerancji ale sama nie wiedziała o co chodzi, podejrzewam że raczej na korzyść zakładu to wychodzi.

 

Powiem szczerze że zawsze byłem sceptyczny jak były rozmowy o kontraktach (np Sokołów), ale mogłem zrozumieć że w pewnych sytuacjach rolnik zaczyna współpracę, ale w BM Kobylin to jekieś żarty chyba sobie robą z tymi kontraktami.

Niech mi ktoś pokarze jakąkolwiek korzyść w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

kobylin wykorzystał w tym roku sytuacje bo duzo rolników w wielkopolsce przesiewalo zboza kukurydza a ta obrodziła wysmienicie zrobił sie niedosyt cielat kobylin nasciagał cieląt z rumunii lepsze z nich sprzedał za gotówke a reszte dał na kontrakt napalonym rolnikom teraz cena byków spadnie i zaklad bedzie konkurencyjny w unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Sam też byłem u nich listopad może grudzień,cielaków mieli dużo simy,lm kilka bb i ch, może ze 150szt. ceny około 1500netto,wtedy można było samemu wybierac,ale miałem szczęscie że akurat trafiłem jak pani weterynarz szprycowała cielaki nie wszystkie ale jednak. Czytając większosc opini o nich ciesze sie że nic nie kupiłem od nich, a ze skupem dużych byków to też tak rewelacyjnie nie płacą są tacy co lepiej zapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Moge sie zalozyc ze oni dla rolnika napewno nie pojda na reke i dadza zarobic... To samo z sokolowem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo232    0

dzięki kat181 za dokładne rozwiniecie tematu teraz kazdy wie jak tak naprawde zakład kobylin chce sie dogadac z rolnikiem czyli wykozystac go tylko za darmowa robote w oborze i tanim zywcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem z okolic Gostynia i mam cielaki w kontraktacji 20 szt

moim zdaniem przysrost jest ok, niestety miałem jeden upadek, ale myślę ze jakos sie dogadam z panem matuszewskim tym co nie wiedzą o co chodzi w tej 3% tolerancji to juz wam pisze jesli fakture na te cielaki masz na 40 tys np. to 3 % z tego daje 1200 i tego nie bede musial zaplacic

ciekaw jestem jak wyjde na sam koniec ale mysle ze bedzie ok tak obora by stala pusta bo kasy nie ma na zakup cielakow a tak zawsze cos

jak chcecie cos wiecej wiedziec piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew58    1

Witam. Jestem z okolic Bydgoszczy drugi raz kontraktuję cielaki z firmą ZMBM KOBYLIN i w 100 % nie zgadzam sie z powyższymi opiniami. Można samemu wybierac cielaki wiec nie jest tak, że ktoś wybiera za nas. Pierwszy kontrakt juz zakonczyłem i jestem bardzo zadowolony. Obecnie mam w kontraktacji 20 byczków. Oczywiście na początku 4 sztuki miały biegunke ale to raczej przez zmiane otoczenia. Teraz bardzo szybko przybierają na wadze i nie ma żadnych problemów.

Sąsiad też zakontraktował ale jałówki 15 sztuk jestem u niego czesto i widze ze towar jest OK :)

Edytowano przez Zbigniew58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@Zbigniew58 - czy kupiłeś od nich te cielaki czy masz je wstawione "gratis" po 5.20 za kg przyrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam. Jestem z okolic Bydgoszczy drugi raz kontraktuję cielaki z firmą ZMBM KOBYLIN i w 100 % nie zgadzam sie z powyższymi opiniami.

 

Kolego w jakim sensie się nie zgadzasz? Może poprostu miałeś więcej szczęścia, albo ja wielkiego pecha, ale znam osoby co miały więcej upadków % niż ja jesli chodzi o te cielaki.

 

Skoro już piszesz że miałes wstawione to wytłumacz dokładnie jak to z twojej strony wygladało i jak wygladała procedura rozliczenia, podaj szczegóły, kto za co dokładnie ponosi ryzyko itd, daj uzytkownikom samemu ocenić czy taka forma współpracy byłaby ok bo napisanie że wszyscy się mylą a ja jestem zadowolony bez podania argumentów mało wnosi do rozmowy.

Zacznij może od tego jaką cenę za przyrost na obecną chwilę proponują i w jaki sposób liczony jest przyrost.

 

Z moich zakupionych 16 zostało 12 zatem od ostatniego postu ubył mi jeden z tych dwóch co pisałem że słabo wygladają (cielaki zakupiłem za gotówke jak już wiele razy pisałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

Witam. Jestem z okolic Bydgoszczy drugi raz kontraktuję cielaki z firmą ZMBM KOBYLIN i w 100 % nie zgadzam sie z powyższymi opiniami. Można samemu wybierac cielaki wiec nie jest tak, że ktoś wybiera za nas. Pierwszy kontrakt juz zakonczyłem i jestem bardzo zadowolony. Obecnie mam w kontraktacji 20 byczków. Oczywiście na początku 4 sztuki miały biegunke ale to raczej przez zmiane otoczenia. Teraz bardzo szybko przybierają na wadze i nie ma żadnych problemów.

Sąsiad też zakontraktował ale jałówki 15 sztuk jestem u niego czesto i widze ze towar jest OK :)

kurcze Zbigniew : ty nie jesteś przypadkiem z ZMBM KOBYLIN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew58    1

Kupiłem cielęta i podpisałem umowę w której umówiłem się

że nie płace za F-re. Rozliczym ją przy odbiorze byków do uboju na z góry

ustalonych warunkach , oni zapłaca mi za kilogramy przyrostu u mnie

Rolnikowi RR - 5,00 brutto ( tyle ma mu wpłynąc na konto)

Rolnikowi VAT 5,00 netto

Wykupia bydło do uboju za watosc D zgodnie ze wzorem:

A+(BxC)= D

gdzie A - wartość F-ry za cielęta ( dla RR brutto, dla VAT netto)

B - kilogramy przyrostu

C- cena za kg przyrostu zapisana w umowie

Przykład na jednej sztuce

Sprzedaja cielę 100 kg za 2000+ VAT 2160

Odbieraja byka 7500 kg - 7% calo= 700 kg netto

 

700- 100 = 600 kg ( przyrost) i to jest wartość B

Pozostałe wartości są stałe- zapisane w umowie

 

Rozliczenie rolnika RR

2160+(600x5,00)=5160 - wartośc brutto F-ry RR

Z tą F-rą skompensuja ic F-rę sprzedaży czyli potrąca 2160

Do wypłaty 3000 zł

 

Rolnik Vat

2000+(600x5,00) = 5000+ VAT =5400

-2160 kompensata F-ry z dnia wstawienia

---------------

3240 do zapłaty

Wartość sztuk padłych (zgodną z F-rą sprzedaży potrącaja przy rozliczeniu

bydła odbieranego

Kontraktujący biora na siebie 3% wartości szt padłych

Tzn na 100 szt 3 mogą paść bez potrącenia, na 33 szt 1

ale przy każdej ilości znajda 3%

Jesli rolnik wezmie na kontrakację 15 szt i wartość F-ry będzie 35 000 zł

3 % od F-y to 1050 zł i to jest kwota wolna dla rolnika

Jeśli padnie mu jedna szt o wartości 2160 to potrącqja mu 1110 zł

 

 

Jeśli maja panstwo jakies pytania to podaje numer do pana który świetnie sie na tym zna i wszystko wytłumaczy 669-021-111

 

Zapomniałem dodać ze na kontraktację rolnik nie może wybrać cieląt

Może wybierać jeśli płaci gotówką . ZMBM ma kredytowanie za które nie ma

żadnych kosztów.

Edytowano przez Zbigniew58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez in2dex
      Witam.
      Z racji tego, że ob budowałem oborę z każdej praktycznie strony, kończę już ostatnie remonty, nie mieszczę się. Zastanawiam się nad wydzieleniem jednego z klepisk w stodole. Widziałem już takie rozwiązanie ale mam wiele wątpliwości..
      Jaką znoszą najniższą temperaturę jałowicę do pół roku do ocielenia, a jaką opasy?
      Jeżeli na zewnątrz panuje -20stopni to w takiej stodole temperatura może panować ~ -18 stopni. Czy jałowicę HF mogą przebywać w tych warunkach? Utrzymywać krowy w takich warunkach raczej bym się nie zdecydował gdyż spadnie wydajność, oraz rasa HF jak wiadomo jest mleczna ale delikatna.
    • Przez samczyk1991
      Tato sprzedał poubojowo krowę. Okazało się, że dostaniemy raptem około tysiaka bo blisko połowę zabrali oni ponieważ krowa miała jakąś bakterię czy pasożyta żyjącego w mięśniach i podobno muszą głęboko zamrozić i rozmrozić mięso żeby nadawało się do spożycia. Nasze bydło często jest oglądane przez weterynarza i konsultujemy się z nim i razem działamy, Ojciec nie wierzy w tą historyjką i kłócił się przez telefon ale to nic nie zmieni. Niby przepraszali ale my już dalej nic nie opchniemy dla nich. Przykra historia po wieloletniej współpracy
      Co wy na to ?
      Czy wy też byliście w różny sposób oszukiwani lub pokrzywdzeni przez handlarzy, ubojnie ?
    • Przez Rafal122
      Witam
      Co myślicie o stosowaniu śruty kukurydzianej w żywieniu bydła?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj