Skocz do zawartości

Zdjęcie

technikum mechaniki i technikum rolnictwa

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:12

technikum mechaniki i technikum rolnictwa witam mam pytanie czy da się iść do technikum mechanicznego na 2lata i na 2 lata do rolniczego i jaki będzie zawód na koniec
z góry dzięki za odp :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
technikum mechaniki i technikum rolnictwa Dzisiaj, 12:02
  •  

#2 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 luty 2013 - 17:48

technikum mechaniki i technikum rolnictwa Rozumiem, że chodzi Ci o Technikum po gimnazjum? Nie jakieś dodatkowe zaocznie?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#3 Share karolek83

karolek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:50

technikum mechaniki i technikum rolnictwa Teoretycznie tak , np. jeśli będziesz w drugiej klasie mechanicznej to potem możesz zmienić profil (jeśli szkoła wyrazi na to zgodę ) i przejść na profil rolniczy ale będziesz musiał zaliczyć przedmioty z klasy pierwszej i drugiej , zawód będziesz potem miał : technik rolnik . Jednak praktycznie taka możliwość jest nie możliwa, musisz się na coś zdecydować

#4 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:55

technikum mechaniki i technikum rolnictwa wyksztalcenie bedzie takie jaka szkole skonczysz . przy przejsci z technikum mechanicznego do rolniczego zalicza ci te przedmioty ktore sa wspolne tu i tu . napewno bedziesz mosial zaliczyc cos z przedmiotow rolniczych. ja konczylem technikum mechaniczne a, nastepnie wieczorowo zaliczylem zawodowke rolnicza w ciagu 1 roku . wiekszosc przedmiotow zaliczono mi z technikum zaliczalem tylko produkkcje roslinna i zwierzeca i dostalem swidectwo zawodowe rolnicze . tak to wygladalo 10 lat temu .

#5 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 luty 2013 - 18:20

technikum mechaniki i technikum rolnictwa acha ciekawie mowicie mówcie dalej i tak chodzi mi po gimnazjum kolego z 1postu

Edytowany przez bies11kgr, 19 luty 2013 - 18:25.

#6 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 19 luty 2013 - 18:47

technikum mechaniki i technikum rolnictwa chyba nie bo sa inne przedmiotyi pózniej tzreba nadrobić zaległosci

#7 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 19 luty 2013 - 19:11

technikum mechaniki i technikum rolnictwa nie słyszałem o takim przypadku aby zdobyć 2 zawody w ten sposób jaki ty byś chciał... Albo jedno albo drugie

#8 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:27

technikum mechaniki i technikum rolnictwa w sesie ja chcem miec zawód rolnik ale słyszałem o takich przypadkach wiec sie pytam a z kolęgą gadałem to tak najlepiej bo mechanik w gospodarstwie sie przyda (a coś sie naucze troche w tej szkole troche u znajomego i to mechanike pojme :) ) bo ja na rolnika ide i tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 luty 2013 - 19:28

technikum mechaniki i technikum rolnictwa Nie masz co marzyć nawet cie nie wezmą do technikum o innym profilu chyba że od pierwszej klasy. Jeśli nawet to sobie nie poradzisz. Ehh co to za pomysły mają...
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#10 Share Hen123

Hen123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:54

technikum mechaniki i technikum rolnictwa Lepiej isc na profil mechanizacji rolnictwa

#11 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 19 luty 2013 - 20:01

technikum mechaniki i technikum rolnictwa Na pewno nie można iść w tym układzie co piszesz. W technikum rolniczym takim co jestem masz przedmioty jak prod. roślinna, zwierzęca i mechanizacja rolnictwa troche wiadomości. A w mechanicznym masz same maszyny i technike. Jak chcesz przejąć gospodarstwo to polecam technikum rolnictwa lub agrobiznesu.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#12 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 luty 2013 - 20:12

technikum mechaniki i technikum rolnictwa Myślę, że już zostało wyjaśnione trochę więc pisania sobie oszczędzę :D Tak więc praktycznie nie ma takiej możliwości o jaką się pytałeś. O mechanikę się nie martw bo podstaw i tak się nauczysz w między czasie, a w technikum na początku jest tego nie wiele i to głównie teoria (przynajmniej ostatnio tak były programy konstruowane). I to o czym nikt nie wspominał ale widzę, że już na zawód jesteś zdecydowany- na koniec masz egzamin zawodowy i aby mieć jakikolwiek zawód to musisz go zdać. Piszesz go z takiego kierunku na jakim kończysz szkołę. Bez tego po technikum nie ma żadnego zawodu :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#13 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2013 - 15:36

technikum mechaniki i technikum rolnictwa acha a powiedzcie coś o szkole agrobiznesu jak z praktykam na co tam jest stawiana stawka :) itp

#14 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 20 luty 2013 - 15:55

technikum mechaniki i technikum rolnictwa w Agrobiznesie ja miałem produkcję pozyskiwania surowców żywnościowych- omawialiśmy tam uprawę zbóż karmienie , pasze , przeliczanie wartości pokarmowej , trzode , bydło , konie, owce , itd mieliśmy też Ekonomie gdzie ogólnie była masakra z wykresami , wyliczeniami , fakturami , WUZETKAMI, pity , towary itd , mieliśmy też rachunkowość nazwa mówi sama za siebie :) Praca Biurowa na kompach ..... praktyki miałem w drugiej i trzeciej klasie u gospodarzy .... były wymagane jakieś zaświadczenia pedagogiczne czy jakoś tak aby gospodarz mógł prowadzić praktyki ..... tak że było ciężko znaleść .... Egzamin zawodowy zdało 60 % osób w klasie w tym JA:D

Edytowany przez oaxis3333, 20 luty 2013 - 15:56.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#15 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 21 luty 2013 - 14:33

technikum mechaniki i technikum rolnictwa dzieki kolego zobaczymy co jeszcze napiszą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 22 luty 2013 - 22:20

technikum mechaniki i technikum rolnictwa Agrobiznes to taki kierunek który jest podzielony na trzy etapy. Pozyskiwanie surowców, przetwurstwo i chodola. Praktyki odbywają się w churtowniach, masarniach lub u gospodarzy a nawet w ogrutkach warzywnych zalerzy jak trafisz.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800