Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 19 luty 2013 - 15:19

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Witam. Mam problem z ciągnikiem Ursus c 385 polega on na tym, że bardzo często się zapowietrza. Po jakimś czasie wymieniłem przewody, opaski ale nie wiele to dało. Do tego strasznie cięzko się go odpowietrza Czy mial ktos z was taki problem? Czy znacie jakis trik do szybkiego odpowietrzania? Dodam jeszcze ze pompa jest nowa to raczej nie jej wina. Prosze o rady i z gory dzieki, pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Dzisiaj, 23:47
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 19 luty 2013 - 15:31

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem wiesz moze czy w zbiorniku znajduje się rurka do zaciągania paliwa czy jest wylot od spodu ? gdzieś musi ciągnąc powietrze albo na oparach latasz:) na pompie sa dwie albo jedna sróbka na kluczyk chyba 6 badz 8:)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 19 luty 2013 - 16:06

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Mialem podobny problem w claas-ie senatorze a winowajcal byl malutki filterek znajdujacy sie w pompce zasilajacej. Niewiem czy c-385 jest takowy, ale pompka jest podobna wiec mysle ze powinien tam byc.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#4 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 19 luty 2013 - 16:07

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem filtry i odstojnik sprawdzałeś?

#5 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 luty 2013 - 16:36

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Tak, filtry i odstojniki wygladają wporządku jak na oko rolnika, niesety nie jestem mechanikiem.

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 luty 2013 - 16:41

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem odkręć przewód od pompki do zbiornika i sprawdź jego drożność.Na króćcach lubią się zapychać.

#7 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 luty 2013 - 16:48

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Ten przewód o którym piszesz balcerek1 został wymieniony już jakiś tydzień temu.

Edytowany przez Zamir, 19 luty 2013 - 16:53.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2013 - 16:54

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Nie chodzi o to czy był wymieniony przewód, a o jego drożność. Jak go przy pompce odkręcisz to powinno swobodne nim paliwo wypływać.

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 luty 2013 - 16:54.

#9 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 19 luty 2013 - 16:54

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem moze uszczelka odstojnika juz do d...

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2013 - 16:57

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Na pewno nie uszczelka.Odstojnik jest poniżej zbiornika i jakby było coś nie tak to by paliwo ciekło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:03

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem KRISTOFOR tam czasami coś kapnie z tego odstojnika ale nie wygląda żeby był jakoś specjalnie popsuty. Zresztą teraz i tam uszczelka została wymieniona tak la pewności bo nie była już nowa tez już jakiś tydzień temu.

Edytowany przez Zamir, 19 luty 2013 - 17:04.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2013 - 17:09

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Skoro coś tam kapnie to znak, że jest ta uszczelka do wymiany.
Ponawiam pytanie - sprawdziłeś drożność przewodów doprowadzające paliwo do pompki?
Odstojnik, zawór i przewody nie mają tylko wyglądać na drożne, one takie muszą być.Sprawdź a nie oglądaj.

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 luty 2013 - 17:13.

#13 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:12

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Ale człowieku powtarzam że te przewody zostały około tydzień temu wymienione a mimo to jak woziłem turem bele to mi się już zdążył zapowietrzyć...

Edytowany przez Zamir, 19 luty 2013 - 17:12.

#14 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:21

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem może to zwykły syf w baku? ściągnij ten przewód od baku i tamtędy powinno lecieć jak po 3 piwach. jak nie to daj sprężone powietrze w ten przewód sprężarką albo chociaż pompką rowerową i obserwuj co sie dzieje dalej. jak nie bedzie ładnie leciało to masz bak do czyszczenia

Edytowany przez rafal831, 19 luty 2013 - 17:37.

#15 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:23

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem U mnie w 3p sie zapowietrzał bo sie zapchał odpowietrznik w korku. A kiedy sie zapowietrza odrazu po odpaleniu czy trzeba troche poczekać? Sciągnik wężyk z pompki i dmuchnij do baku bo moze tam coś złapało i bierze za mąło paliwa.

#16 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 19 luty 2013 - 17:46

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem witam ja z tym silnikiem miałem podobnie nie wiem czy pomogę ale u mnie miałem problem z zaworem przelewowym i objawiało się to tak że silnik działał przez jakąś godzinę a potem się zapowietrzał i był problem z jego odpowietrzeniem więc zobacz czy ten zawór działa prawidłowo

#17 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 luty 2013 - 19:03

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem znajomemu 30-tka się zapowietrzała jak tylko zgasił i chwile postała to już się zapowietrzy i trzeba było pompką po pompować żeby zapalić a trwało to wiele lat a przyczyna tkwiła w zatkanym przelewie do baku -był niedrożny co skutkowało sprężaniem powietrza w rurce a po zgaszeniu silnika powietrze się rozprężało i dostawało się do pompy i stąd co zapalał to musiał pompować

#18 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 19 luty 2013 - 20:50

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Zamir sprawdź jeszcze raz cały układ, koledzy wyżej dobrze prawią. Rurka która biegnie pod nie baku jest podatna na zapychanie, wystarczy mały paproch i nie ma dopływu paliwa. Warto też sprawdzić śrubę z zaworkiem która czasami lubi się zaciąć, podczas sprawnego działania układu odstojnik podczas pracy silnika powinien być cały wypełniony paliwem.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#19 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 luty 2013 - 17:30

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem Jutro przychodzi kolega mechanik i profesjonalnym okiem sprawdzi może w końcu coś się uda zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 20 luty 2013 - 18:27

Ursus C-385 problem z odpowietrzeniem może paliwo masz letnie i marznie

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !