Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy białaczkowe!!!

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 październik 2006 - 23:03

Krowy białaczkowe!!! @pioter

Średnio po 3200 to nawet nie było by tak źle ;)
Dzięki za informację. Teraz bynajmniej już się nie boję że kupią odemnie 20 krów a za te pieniądze kupie tylko 5.

@tomek
To ten mniejszy może. Bo ten większy co u mnie był to na pewno zaczyna się od 1. Ale w sumie to i tak się nie dowiemy bo Nowak to ma masę tego sprzętu. I jeszcze rolników podnajmuje do wożenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy białaczkowe!!! Dzisiaj, 04:35
  •  

#22 Share wisnia

wisnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 październik 2006 - 23:17

Krowy białaczkowe!!! My mamy 8 sztuk bialaczkowych  :- narazie 2 sprzedalismy nawet dobrze zaplacili, a reszte sprzedamy na drugi rok jak sie wyciela. Najgorzej jest z kupnem nowych krow. Ceny sa strasznie wysokie :- no i najgorsze jest to ryzyko ze znowu moze sie pojawic bialaczka :-[
:-)

#23 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 listopad 2006 - 09:07

Krowy białaczkowe!!! aby pozbyć sie całkowicie konieczna jest izolacja-osobny budynek

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 listopad 2006 - 11:29

Krowy białaczkowe!!! Tylko nie wszyscy mają takie możliwości >:( . U mnie nie da się rozdzielić mlecznych

#25 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 19:24

Krowy białaczkowe!!! dziasiaj staszy był znowu na wykupie.poszło 35szt i mówił że te co wycieliły się w tym roku piewszy raz to dawały juz po 45 litrów mleka dziennie...wszystko poszło pod nóż  :-

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 02 luty 2007 - 12:24

Krowy białaczkowe!!! No i przyszły wyniki. Na 23 krowy (w tym kilka jałówek na wycieleniu) tylko 4 sztuki zdrowe :huh: .

Chyba będzie trzeba całe stado zlikwidować i nowe wstawić. Tylko na pewno nie teraz, bo to jednak koszty. Ma ktoś może dobry pomysł jak to zrobić?

#27 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 02 luty 2007 - 12:49

Krowy białaczkowe!!! kiedyś czytałem ten wątek i myślałem co tam z twoimi krówkami. no i co każą likwidować?, a ile płacą teraz za sztukę?

#28 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 luty 2007 - 14:58

Krowy białaczkowe!!! Może się wstrzymaj z likwidacją stada. Mój kolega miał białaczkę w stadzie przez prawie 3 lata. Musiał wszystko chować do dużych sztuk dlatego kupował sporo paszy, ale kolo co brał od niego te bydło(można je sprzedać ale tylko na rzeź)płacił mu tylko kilka groszy taniej niż normalne chodzą. Teraz na dniach miał ostatnie wyniki i już nie ma. Dawał im jakieś leki, jakie nie wiem. Na 23 ha trzymał ponad 50 sztuk :huh: ale teraz ma prawie połowę sprzedać i sobie jakiś traktor kupić za to :(
A!!!!i jak jest w stadzie kilka sztuk białaczkowych to żadnej nie można sprzedać!!!nawet zdrowych!

#29 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 02 luty 2007 - 16:40

Krowy białaczkowe!!! Sprzedawać jeszcze nie będziemy bo 1 nie mamy takich środków finansowych, 2 jeszcze nie każą.
Nie każą jeszcze sprzedawać bo będą następne badania za jakiś czas. Zobaczymy co powiatowy powie bo ma niedługo mnie odwiedzić. Ale piszę o sprzedaży bo lepiej wcześniej mieć mniej a więcej zaplanowane jak to zrobić i wiedzieć jakie będą tego koszty :huh:

Nie wiem jak teraz płacą za krowy.

#30 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 luty 2007 - 16:54

Krowy białaczkowe!!! Ceny krów z połowy stycznia to ok. 3,4zł. Z tego co wiem to wiele się nie zmienia.

U mojego kolegi badania robili co miesiąc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 19:07

Krowy białaczkowe!!! No i ostatnie sztuki białaczkowe poszły wczoraj. Ze starego stada zostały się 2 dojne, 2 jałówki na ocieleniu i 2 do zacielenia. Ale nie jest tak źle. Mam już 10 nowych. Bo dało się jakoś opróżnić oborę. I nowe można było wstawiać :P . Tylko znależć dobre krowy blisko i za dobre pieniądze to już inna sprawa. Dzisiaj przywiozłem 2 z Grudziądza a po inne jeździłem po 50-80km ;(

#32 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 18:09

Krowy białaczkowe!!! Przyszły wyniki kolejnego badania. 11 sztuk :( . Ale w nowym stadzie 0 :( . Wśród tych 11 sztuk mam 4 byczki od 300 do 400 kg wagi. I muszę je sprzedać w ciągu miesiąca od otrzymania wyników. Spotkał się ktoś już z czymś takim? Bo w końcu ile za nie dostanę 1000zł/szt? A dodam że do byczków nic nie dopłacają.

#33 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:09

Krowy białaczkowe!!! To w mojej okolicy niektórzy rolnicy dostali wyroki sądowe za sprzedaż krów białaczkowych, a nawet nie zostali poinformowani że ich krowy są chore. :angry:
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#34 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 21:43

Krowy białaczkowe!!! My też ostatnio płaciliśmy małą karę za sprzedawanie cielaków 3-4 lata temu :( . Przewidziana kara jest do 50tyś zł.

#35 Share iwona2lena

iwona2lena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 23:14

Krowy białaczkowe!!!

Przyszły wyniki kolejnego badania. 11 sztuk :( . Ale w nowym stadzie 0 :( . Wśród tych 11 sztuk mam 4 byczki od 300 do 400 kg wagi. I muszę je sprzedać w ciągu miesiąca od otrzymania wyników. Spotkał się ktoś już z czymś takim? Bo w końcu ile za nie dostanę 1000zł/szt? A dodam że do byczków nic nie dopłacają.

A byczki ci wyszły białaczkowe?? Jeśli tak to powinni zrobić wycenę i w tedy je sprzedajesz. Jeśli pochodzą od matek białaczkowych to nie musisz ich sprzedawać od razu - chyba że zależy ci na czasie. Jeśli nie to trzymaj je do odpowiedniej wagi i wtedy sprzedaj oczywiście tylko do rzeźni. Wiem że jak u nas wyskoczyła krowa białaczkowa to ją wyceniali i kierowali na ubój w danej rzeźni. Wycenia je powiatowy wet. i komisja (nawet dobrze płacą).

#36 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 07:23

Krowy białaczkowe!!! Tak. 4 byczki są białaczkowe. Tylko tu jest problem że byczków nie wyceniają. I muszę je sprzedać w styczniu. Bo przepisy się zmieniły i teraz trzeba sprzedawać wszystko w ciągu miesiąca od otrzymania wyników. Do krów i jałówek dopłacają bo to materiał hodowlany. A do byków niestety nie :( .

#37 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:38

Krowy białaczkowe!!! Ale kat Ci to nie zazdroszczę. Jeszcze się borykasz się z tą białaczką. Pech. Życzę ci żeby jak najszybciej wszystko wróciło do normy.

#38 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 07:05

Krowy białaczkowe!!! Teraz to już pół biedy. Tylko że mnie z tymi byczkami wku.......

#39 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 luty 2008 - 19:57

Krowy białaczkowe!!! u mnie we wsi to normalnie masakra z tą białaczką, każdy co trzyma krowy to ma problem z tą białaczką ;) , moje krowy nie mają białaczki, może to dlatego bo mieszkam na skraju wsi :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 17:08

Krowy białaczkowe!!! Nasze problemy z białaczka zaczęły się blisko dwa lata temu. I nie omieszkam się pochwalić że właśnie dostaliśmy pismo iż nasza obora jest wolna od tej choroby ;) .