Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowy białaczkowe!!!

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 26 październik 2006 - 13:58

Krowy białaczkowe!!! Jak w waszych okolicach wygląda wykup krów białaczkowych? Jak przebiegają wszystkie procedury? W jakim chasie trzeba się pozbyć krowy białaczkowej? I najważniejsze jak płacą za takie krowy? Bo mówią że płacą za wartość użytkową. Czy jak na przykład krowa ma się ocielić za 2 miesiące to czy zapłacą jeszcze za cielaka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowy białaczkowe!!! Dzisiaj, 14:35
  •  

#2 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 26 październik 2006 - 16:47

Krowy białaczkowe!!! gdzies slyszalem ale nie pamietam gdzie ale podobno placa za wszystko co sie z tymi krowami wiaze ::) i to podobno nie male pieniadze 8)

#3 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 27 październik 2006 - 13:01

Krowy białaczkowe!!! Możesz mi wierzyć lub nie ale kasa nie pokryje części nawet strat poniesionych przez białaczkę.U kuzyniaka 2 lata temu wyszła białaczka i po tych 2 latach (cielęta tylko na rzeź,zakaz zakupu jałówek ,krów itp.)  z 40 szt.bydła właśnie sprzedał ostatnie 16(niebiałaczkowe ale gosp. białaczkowe-żadnej dodatkowej kasy).Po miesiącu i dezynfekcji (3 krotnej) może wstawić nowe stado.Tylko ,że jaki to koszt .Naprawdę nie warto !!!!!!!!

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 27 październik 2006 - 13:24

Krowy białaczkowe!!! Wlaśnie tego się obawiam że prawie całe stado będzie do kasacji. u Nas zaczeli u wszystkich badać wszystkie krowy. U tych co niby nie mają białaczki to wszystko powyżej 2 lat. A u tych co potęcjalnie mają to od 1 roku. Dzisiaj byli pobrać krew to nawet od byków pobierali. A mówisz że twój kuzyn zlikwidował całe stado. Kazali mu tak zrobić? Nie mógł sprzebać tylko tych krów co były białaczkowe?

#5 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 27 październik 2006 - 20:38

Krowy białaczkowe!!! Nie było takiego wymogu, tzn.sprzedaży tyle ,że co kilka miesięcy był kolejny wykryty przypadek białaczki i gosp.nadal było białaczkowe z konsekwencjami o ,których wcześniej pisałem.Jeszcze rok -dwa i tak stado poszłoby do likwidacji, a kasa z hodowli coraz mniejsza(nowych sztuk nie można wstawić do zainfekowanego stada)

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 28 październik 2006 - 06:07

Krowy białaczkowe!!! Dzięki godles5. Teraz to się tylko modlić żeby tych krów było jak naj mniej

#7 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 październik 2006 - 17:49

Krowy białaczkowe!!! Ja powiedziałbym żeby nie było ich wcale...na wiosnę powtórka i w przypadku negatywnego wyniku URZĘDOWE PISEMKO ,że obora wolna od białaczki(podobno ostatnie badanie przez krew ,a potem z mleka).Pozdrawiam i życzę sobie i wszystkim tego negatywa  :)

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 28 październik 2006 - 19:18

Krowy białaczkowe!!! Wczoraj był u nas taki koleś i opowiadał jakie on miał problemy z białaczką. Miał 34 dojne. po pierwszym badaniu wyszło mu że białaczke ma 28 sztuk i połowa jałowizny. Zkikwidował wszystkie chore i zdrowe. Miał dezynfekcję. Wszystke krowy kupił nowe z obór bezbiałaczkowych, kwalifikowane. Następne badanie 17 białaczkowych. I dlaczego ???

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 październik 2006 - 19:30

Krowy białaczkowe!!! @kat
mój tata jeździ na wykup krów białaczkowych-jest w komisji w żnińskim.napisz mi dokładnie jak chesz cos wiedzieć to się go zapytam.
u mnie w okolicy też jest kilka obór białaczkowych, podobno przez ślinę też mogą się zarazić

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 28 październik 2006 - 19:58

Krowy białaczkowe!!! Właśnie. oni sami nie wiedzą dokładnie przez co się to przenosi. Ja wiem że u mnie znajdą białaczkowe. Tylko zostaje pytanie ile? czy jak na 20 dojnych chorych będzie z 15 to czy nie lepiej by było wymienić całe stado.

Mógłbyś się spytać w jakim czasie po wynikach badań trzeba się pozbyć takich krów. I jak płacą za te krowy? A i jeszcze jedno. Bo słyszałem ze ostatnio wprowadzili taki zakaz że nie wolno kupić kwalifikowanej krowy do obory białaczkowej. czy to prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 październik 2006 - 20:04

Krowy białaczkowe!!! na bank nie możesz ich wywieź ale jak to jest z kupnem to nie wiem...dzisiaj jest na weselu to Ci napisze jutro jak odchoruje albo w poniedziałek jak będzie bardzo chory ;)
ale mam pytanie z innej beczki.czym Ci przywieźli wysłodki??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 28 październik 2006 - 20:07

Krowy białaczkowe!!! kat dlaczego mowisz ze u ciebie napewno znajda ??? :o

#13 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 październik 2006 - 20:17

Krowy białaczkowe!!! napewno nie można kupić zdrowej krowy do obory białaczkowej...i właśnie dlaczego twierdzisz,że u Ciebie Kat znajdą ?

#14 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 28 październik 2006 - 20:19

Krowy białaczkowe!!! @sebastian
Bo kiedyś jak badali to były 3. Zostały sprzedane. Następne badanie kolejne 7. I ich już nie sprzedali bo się wkurzyli bo za tamte 3 zapłacili po pół roku i to jeszcze grosze.

@pioter
Raz przyjechał takim zetorem (6 garów, taki nowszy) od Nowaka z dwiema HL ( nawet spore były). Miało ich być 50 ton mokrej masy. A przywieźli 46t. No to przykryliśmy kopiec no bo z 4 tonami nie przyjadą. A tu 3 w nocy ktoś się dobija do drzwi. Przyjechał jeszcze raz ten sam i jeszcze jeden zetorek (taki mniejszy, 4 gary, na masce pisało jeszcze turbo). Razem przywieźli 120 ton mokrej masy. A jak chciałem kupić to nie chcieli sprzedać ;D . A dlaczego pytasz? Do ciebie już przywieźli?

#15 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 28 październik 2006 - 20:27

Krowy białaczkowe!!! wlasnei sie dowiedzialem ze u mojej mamuski byla jalowka bialaczkowa ale to bylo po 1992r i dali im za nia tyle kasy ze by starczylo na dwie. tyle sie dowiedzialem :-

#16 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 28 październik 2006 - 20:32

Krowy białaczkowe!!! Właśnie dlatego nam tak mało zapłacili. Bo jak zaczynali wtedy wykupywać białaczkowe to płacili za nie kupe kasy. A potem kasy zaczęło brakować a krowy białaczkowe wciąż były :-

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 październik 2006 - 20:41

Krowy białaczkowe!!! no u mnie też przywieźli.koles był zetorem 6cyl taki mlody pewnie ten sam-szalał nim jak głupi ;) i był z nim jeszcze kolega z samoklęsk ale juz się nie pytałem skąd dokładnie.jak wywracali przyczepy to zgubił tel i jechałem za nimi zeby mu oddać.a te przyczepy to nowaka, bo wszystakie na taki sam kolor malowane...

#18 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 28 październik 2006 - 20:50

Krowy białaczkowe!!! U mnie przyjechał nim taki kolo koło 40. Ale też szalał jak głupi. Powiadasz że kolege miał z samoklęsk? Ciągniki też od Nowaka bo na masce naklejka firmowa była.

#19 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 31 październik 2006 - 19:14

Krowy białaczkowe!!! ostatnio był wykup w PGR w lubostroniu.kupili 30 sztuk i średnio wyszły po 3200 zl.z terminem sprzedaży to dokłanie nie wiedział ale przeważnie jest tak że weterynarz organizuje skup i termin.co do przemieszczania zwierzą to jest całkowity zakaz ruchu dla obór białaczkowych.jeżeli masz 15 na 20 chorych i chcesz pozbyć się całkowicie białaczki to najlepiej sprzedać wszystko...ja myśle że do tej białaczki to najbardziej przyczynili sie weterynarze...u mnie jest koles co za każdy raz używa tą samą igłę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 31 październik 2006 - 19:55

Krowy białaczkowe!!! @kat ten zetorek to nie był 9641? bo kiedyś widziałem go z 2 hl-kami i też od nowaka
@pioter jesteś z okolic lubostrona? mam tem wója chyba pracuje w PGR czyścił zboże